Celebruj życie: Dziesięć powodów, dla których życie jest wspaniałe!

celebrate

Życie może być czasem rozczarowujące i tego nie możesz zmienić. To, co możesz zmienić, to Twoje nastawienie. Jeżeli masz pozytywne nastawienie to nagle wszędzie zaczniesz dostrzegać pozytywne aspekty. Celebruj życie: jest wspaniałe!

Świętuj życie

Wyniki przeprowadzonego badania pokazują, że jesteśmy faktycznie szczęśliwsi i bardziej radośni, gdy skupiamy się na pozytywnych rzeczach w naszym życiu. A pozytywne rzeczy można dostrzegać w najmniejszych aspektach naszego życia. Na przykład słońce prześwitujące przez nagie drzewa w piękny jesienny dzień, serdeczny komplement od nieznajomego na ulicy czy ulubiona koszula, którą nagle znajdujesz po wielomiesięcznych poszukiwaniach. Szczęście naprawdę tkwi w małych szczegółach.

W rzeczywistości jesteśmy szczęśliwsi, gdy skupiamy się na pozytywnych rzeczach w życiu”.

Oto kilka wskazówek odnośnie tego, co możesz zrobić, aby mieć bardziej pozytywne nastawienie do życia i doceniać małe rzeczy

   1. Celebruj dzień przed jego rozpoczęciem. Czy to oznacza, że kiedy się obudzisz, chwytasz od razu za telefon? Nie. Myślisz o tym, co sprawi Ci dziś przyjemność i co wywołuje u Ciebie uczucie radości. Czy miałeś/miałaś przyjemny sen? Czy masz miłe i ciepłe łóżko? Czy dzisiaj spotkasz Twojego ulubionego kolegę z pracy?
   2. Okaż swoją wdzięczność. Bądź świadomy/-a, że ludzie czasami robią dla Ciebie miłe rzeczy i dziękuj im za to. Przyjmuj komplementy i dawaj je innym!
   3. Doświadczając gorszych momentów, z łatwością docenisz te lepsze. Oczywiście, takie trudności, które pojawiają się w życiu nie są przyjemne, ale dzięki temu stajesz się bardziej odporny/-a. Bądź więc wdzięczny za trudne momenty, ponieważ możesz się z nich uczyć i prawdopodobnie stać się silniejszy/-a.
   4.  Codziennie prowadź pamiętnik, w którym zapisujesz pozytywne rzeczy z danego dnia. Na początku może Ci się wydawać, że nie wydarzyło się nic, za co mógłbyś/mogłabyś być wdzięczny/-a, ale jeżeli naprawdę się postarasz, zobaczysz, że jest tego bardzo dużo!
   5. Nie kładź się spać odczuwając złość. I nie kładź się spać smutny/-a lub w przygnębiony/-a. Przeczytaj jeszcze raz swój pamiętnik z zapisanymi pozytywnymi rzeczami. Albo przypomnij sobie najlepsze momenty z tego dnia… chłoń to uczucie i zaśnij z uśmiechem na twarzy.

Oprócz tych małych rzeczy w życiu, które sprawiają, że życie jest nieustanną przyjemnością, jest jeszcze kilka rzeczy, które zasługują na uwagę. I wymieniliśmy je wszystkie dla Ciebie poniżej!

1. Jesteś zdrowy/-a

Twoje zdrowie jest czymś ważnym: czasami zdajesz sobie z tego sprawę dopiero wtedy, gdy ktoś z Twoich bliskich jest chory lub gdy Ty sam/-a jesteś chory/-a. Uznaj swoje zdrowie za swój najcenniejszy dar i dbaj o siebie dobrze się odżywiając, ćwicząc i poświęcając sobie wystarczająco dużo czasu. Korzystasz z Netflixa do upadłego? Sprawdź! Czy przypadkiem Twoje zdrowie nie zasługuje na więcej uwagi? Potem pomyśl o tym, jak piękny był czas, kiedy byłeś/byłaś zdrowy/-a i nigdy więcej nie bierz tego stanu za pewnik. (I życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!)

2. Życie jest pełne do tej pory nieodkrytych rzeczy

Dziś mamy nieograniczone możliwości odkrywania świata. Jeżeli nie na żywo, to z pewnością online. I to jest bardzo wyjątkowe, bo nasi dziadkowie czasami nie wychodzili poza wieś, w której mieszkali. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Za pomocą połączenia internetowego możesz zwiedzić online światowej sławy muzea, przeczytać wszystko o swoim ulubionym zespole i polecieć na drugi koniec świata za kilkaset euro.

„Możesz odkryć cały świat. Jeżeli nie na żywo, to z pewnością online.”

3. Doświadczyłeś/doświadczyłaś już uczucia jakim jest miłość

Nawet jeżeli jesteś jeszcze młody/-a, prawdopodobnie doświadczyłeś/doświadczyłaś już miłości. Nie ma znaczenia, że była to przypadkowa miłość, która trwała tylko kilka tygodni w okresie nastoletnim: poznałeś/poznałaś już to uczucie. Te motyle w brzuchu podczas pierwszego pocałunku, pierwszy raz, gdy uprawiasz seks. I przeżyjesz to jeszcze wiele razy!

4. Twoje życie ma cel

Od pomocy starszej osobie po bycie dobrym przyjacielem – Twoje życie ma cel. Jesteś po to, aby pomagać innym, tak jak inni mogą pomagają Tobie. Niektórzy ludzie uważają, że ich życie nie ma celu, ponieważ na przykład nie mają ekscytującej pracy, nie uratowali żadnego życia lub nie zwiedzili wszystkich krajów na świecie. Ale posiadanie celu w życiu to znacznie więcej niż tylko to! I wiesz, nawet jeżeli teraz myślisz, że nie masz jeszcze celu w swoim życiu, to też jest w porządku. Ponieważ możesz o tym nie wiedzieć, ale dla wielu ludzi jesteś o wiele ważniejszy/ważniejsza, niż myślisz. I nieświadomie sprawiasz, że ich życie staje się lepsze, piękniejsze, przyjemniejsze lub łatwiejsze. I to jest wspaniałe!

celebrate life

5. Zza chmur zawsze wyjdzie słońce

Dni mogą być teraz szare i nudne, ale za jakiś czas zaczną ponownie rozkwitać kwiaty i znów zacznie świecić słońce. Tylko pomyśl, dzień w bikini, na tarasie i w spódniczce! A do tego czasu można rozkoszować się wspaniałą atmosferą jesieni, otulając się ciepłym kocem, siedząc na kanapie i patrząc na migoczące płomienie świec.

6. Masz wpływ na własne szczęście

Żyjemy w świecie, w którym dzieje się wiele złych rzeczy, ale zawsze jest jeden czynnik, który jest pozytywny i to Ty nim jesteś. Tak, oczywiście, to normalne, że czasami jesteś zdołowany/-a lub negatywnie nastawiony/-a, ale pamiętaj, że masz niewielki wpływ na cokolwiek poza własnymi myślami i sposobem, w jaki radzisz sobie z problemami. Postaraj się więc wykorzystać swoje pozytywne myśli i spróbuj dostrzec we wszystkim coś pięknego! I bądź dla siebie miły/-a. Stwórz swoje własne szczęście!

7. Jest tyle rzeczy, na które warto czekać

Życie jest wyjątkowe: nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość, choć zapewne masz marzenia na przyszłość. Może chcesz być samowystarczalny/-a i mieszkać w samodzielnie zbudowanym małym domku. A może Twoim marzeniem jest prowadzenie wędrownego trybu życia za granicą? Pozytywną informacją jest to, że nigdy nie jest za późno, aby korzystać z nowych doświadczeń.

8. Masz już wiele wyjątkowych wspomnień

Pierwszy koncert, pierwszy pocałunek, ale także rodzinne wakacje i dobre chwile z przyjaciółmi: przeżyłeś/przeżyłaś wiele wyjątkowych rzeczy. Nie muszą być one czymś wielkim. Tradycja rodzinnego oglądania tego samego filmu co roku na święta Bożego Narodzenia jest również miłym wspomnieniem.

„Przeżyłeś/przeżyłaś wiele wyjątkowych rzeczy”

9. Spójrz na osoby, które Cię otaczają i życzą Tobie dobrze

Życie jest piękniejsze, gdy wokół ciebie są dobrzy ludzie. Zadbaj o swoją rodzinę i przyjaciół. Dbaj o innych ludzi, którzy życzą Tobie dobrze: na przykład możesz pomyśleć o nauczycielu w szkole, koledze z pracy lub partnerze sportowym. Czy czujesz się samotny/-a? Staraj się aktywnie szukać kontaktu z innymi ludźmi. To może być ekscytujące, ale również satysfakcjonujące.

10. Żyjesz w wolnym świecie

Jeżeli Twoje łóżko znajduje się w Europie, możesz zasadniczo bardzo cieszyć się z tego faktu. Prawo do edukacji, wolność, dach nad głową i pełna lodówka: są miejsca, gdzie ludzie nie mają tych rzeczy. W naszym kraju można wyrażać swoje zdanie, być tym, kim się jest i robić to, co się chce. I to jest wspaniałą rzeczą!

Za co jesteś najbardziej wdzięczny/-a?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?