Co sprawia, że mężczyźni czują się niepewnie w łóżku?

Sexual insecurity

Czy jest to spontanicznie poznana osoba lub długoterminowy/-a partner/-ka, początkujący/-a lub ktoś z bogatym doświadczeniem, każdy może doświadczyć poczucia niepewności, jeżeli chodzi o seks. W przypadku mężczyzn presja, by dobrze się zaprezentować, może być znacznie zwiększona przez mylące obrazy w pornografii lub ostre rozmowy wśród przyjaciół. W tym artykule zajmiemy się niektórymi z przyczyn poczucia niepewności, które możesz napotkać jako mężczyzna, abyś mógł lepiej sobie z nimi radzić.

Pierwszy raz

Pierwszy raz, kiedy dzielisz z kimś łóżko, może być onieśmielający. Możesz zacząć się martwić; co jeżeli nie jest to dla niej przyjemne? Co w sytuacji, jeżeli nie wiesz, co robić? Być może trudno Ci się rozebrać w obecności partnerki, albo martwisz się, że Twoje nagie ciało nie zostanie uznane za piękne.

Jednak to całkowicie naturalne, że seks jest ekscytujący. Uświadom sobie, że wszyscy mogą odczuwać te same zmartwienia, ale nikt się nimi nie przejmuje, kiedy jest z drugą osobą w łóżku.

To, że jeszcze nie odkryłeś, co sprawia Twoje partnerce przyjemność, to tylko część zabawy! Więc nie próbuj niczego wymuszać, unikaj negatywnych myśli i daj się ponieść fantazji. Pozwólcie sobie nawzajem pokazać, co się Wam podoba, a co nie. Stwórz swobodną atmosferę, w razie potrzeby przyciemnij światła i absolutnie się z niczym nie śpiesz. Oboje się otwieracie przed sobą nawzajem, co jest niezwykle ekscytujące 😉.

Problemy z prezencją

Jeżeli regularnie osiągasz orgazm, zanim Ty lub Twój partner/-ka tego chce, może to być źródłem frustracji w związku. Na szczęście istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu…

Na przykład, możesz trenować siebie, aby opóźnić wytrysk poprzez stosowanie techniki stop-start podczas masturbacji. Możesz również skupić się na swoich mięśniach dna miednicy, które odgrywają ważną rolę w orgazmie lub wykonując ćwiczenia Kegla. Ostatnie, ale nie mniej ważne są prezerwatywy opóźniające orgazm, które mogą okazać się idealną opcją.

Ale zdarzają się też odwrotne sytuacje. Bez względu na to, jak bardzo tego chcesz, to może okazać się, że Twój penis nie będzie współpracował. Może to być spowodowane brakiem gry wstępnej, ale także zupełnie innymi czynnikami, takimi jak stres, zmęczenie, przyjmowanie leków czy nadmiar alkoholu.

Jeżeli tak się zdarza, może to być dość kłopotliwe. Ale jak każdy, musisz odkryć, w jakich okolicznościach się podniecasz, a w jakich nie, i przyzwyczaić się do myśli, że sprawujesz ograniczoną kontrolę nad tym, co robi Twoje ciało.

Różnorodne preferencje

Czy zawsze to Ty przejmujesz inicjatywę? A może libido Twojej partnerki jest znacznie większe niż Twoje? Może wolisz dochodzić cicho, podczas gdy Twoja partnerka głośno jęczy. A może Twoja partnerka uwielbia pokryć Cię od stóp do głów malinkami, podczas gdy Ty tak naprawdę nie masz na to ochoty?

„Każdy jest inny. Ważne jest, abyście akceptowali siebie nawzajem takimi, jakimi jesteście”.

Zasada jest zarówno ważna dla tego, co Was podnieca, gasi atmosferę, rozpala do czerwoności lub może zostać uznane za dziwactwo: po prostu każdy jest inny. Ważne jest, żebyście akceptowali siebie takimi, jakimi jesteście 😉 Uważajcie, żeby nie robić założeń; to, jakie ktoś ma preferencje, nie zawsze wydaje się takie oczywiste. A jeżeli nie wiesz, co sprawia, że Twoja partnerka rozpala się do czerwoności, to również nie możesz tego przewidzieć.

Dlatego zadawajcie pytania i starajcie się pomagać sobie nawzajem, nie tylko w sprawach, które Was ekscytują, ale także w tych, z którymi nie czujecie się komfortowo. Poznajcie się wzajemnie i w razie potrzeby dokonajcie uzgodnień.

Największe nieporozumienie

Rozmiar penisa jest ważną kwestią dla wielu mężczyzn. Często postrzegają to jako odzwierciedlenie swojej męskości, a niektórzy nawet uważają, że jest to czynnik decydujący o satysfakcjonującym seksie. Tego typu pomysły mogą sprawić, że poczujesz się niepewnie i zawstydzisz się. Absolutnie nie ma takiej potrzeby!

Większość mężczyzn ma zniekształcone wyobrażenie o tym, jak duży jest przeciętny penis i czego tak naprawdę potrzeba, aby osiągnąć orgazm. W rzeczywistości długość Twojego penisa nie jest najważniejszym czynnikiem – nie tylko w odniesieniu do tego, kim jesteś lub jak bardzo jesteś męski, lecz również w odniesieniu do tego, jak dobrze możesz zaspokoić siebie nawzajem.

„Większość mężczyzn ma zniekształcony pogląd na to, jak duży jest przeciętny penis i czego naprawdę potrzebują, aby osiągnąć kulminację”.

Dużo ważniejsza jest umiejętność słuchania i reagowania na partnera/partnerkę. Ponadto, jeżeli potrafisz wyczuć na przykład, jaką grę wstępną lubi Twoja partnerka, stanowi to zdecydowanie wartość dodaną. A nawet jeżeli masz małego penisa, to nadal istnieje szeroki zakres sposobów, aby każde z Was czerpało przyjemność podczas seksu. Wszystko zależy od tego, co zrobisz ze swoimi narzędziami 😉.

Na koniec jeszcze jedna ważna wskazówka…

Jeżeli nie macie wspólnego pragnienia posiadania dzieci, zawsze używajcie prezerwatywy. To nie tylko znacznie zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę, ale jest też jedynym sposobem ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywy mogą się rozerwać lub zsunąć. Dlatego ważne jest, aby używać odpowiednio dobranego rozmiaru. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Jeżeli nadal czujesz się niepewnie, warto porozmawiać z ekspertem. Możesz skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, seksuologiem lub psychologiem. Wykonanie pierwszego kroku to połowa drogi do sukcesu.

Czy jesteś (skrycie) niepewny/-a? Chętnie dowiemy się, jak sobie z tym radzisz!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?