Dlaczego nieosiągalne osoby są dla nas tak atrakcyjne?

unrequited love

Pewnie już to czułeś: to ogromne zauroczenie, jakie możesz czuć do osoby, która jest całkowicie nieosiągalna. Ten amerykański aktor, Twój szczęśliwie żonaty szef, kobieta Twoich marzeń, która lubi tylko kobiety, a Ty jesteś facetem… Wydaje się, że nieosiągalne osoby są bardziej atrakcyjne niż te, które faktycznie możemy „zdobyć”. Ale dlaczego?

Zakochanie w nieosiągalnym

Osoby nieosiągalne są wyjątkowo atrakcyjne z wielu powodów, które omówimy w tym artykule. Miło wiedzieć, że nie jesteś jedyną osobą, która silnie preferuje ludzi, których nie może mieć. Wszyscy tak mamy, jest to zapisane w naszym DNA. I nic z tym nie możesz zrobić, więc lepiej to zaakceptować!

#1 Nie możesz czegoś mieć? Przez to chcesz tego jeszcze bardziej.

Jeśli czegoś nie możesz mieć, chcesz tego jeszcze bardziej. Tak to działa. Przypomnij sobie czasy dzieciństwa. Jeśli ktoś kazał Ci usiąść prosto przy stole lub nie skakać po kanapie, czy robiłeś to, o co cię poproszono, a może to, co było zabronione? Gdy tylko usłyszysz, że czegoś nie można, myślisz: serio? W takim razie chcę tego jeszcze bardziej!

„Nie mogę tego mieć? Serio? W takim razie chcę tego jeszcze bardziej!”

Osoba, która jest nieosiągalna, aktywuje ten głos w Twojej głowie i on Ci podpowiada, że musisz to zdobyć. Musiały być też chwile, kiedy miałaś kolegę lub znajomego, którego lubiłaś, ale w którym tak naprawdę nie byłaś zakochana. Do czasu, aż ten kolega nie związał się z kimś innym, a wtedy Ty pomyślałaś… chwila, wydaje mi się, że Cię lubię! A prawda jest taka, że nie, nie lubiłaś tej osoby. Po prostu chciałaś tego, czego nie mogłaś mieć.

onbereikbare liefde

#2 Niemożliwe = bezpieczne

Fantazjowanie o wspaniałym romantycznym związku z nieosiągalną osobą jest w pewnym sensie bardzo bezpiecznym sposobem na miłość. Jeśli związek nigdy naprawdę się nie wydarzy, ta osoba nigdy nie złamie Ci serca. Chodzi tylko o same fantazje, wyobrażanie sobie w myślach idealnej sytuacji i kształtowanie idealnego związku.

„Czujesz pociąg, którego nie czujesz do tej jednej osoby, która zapraszała Cię na randki przez ostatnie 3 tygodnie”.

Kiedy patrzysz na zdjęcia celebrytów, w stosunku do których odczuwasz uwielbienie, czujesz w środku ciepło, być może nawet zauroczenie lub podniecenie. Stajesz się radosny i wesoły. Czujesz pociąg, którego nie czujesz do tej jednej osoby, która zapraszała Cię na randki przez ostatnie 3 tygodnie. I to nie tylko dlatego, że ta nieosiągalna osoba jest tak niesamowicie piękna czy przystojna. Uczucie miłości do kogoś nieosiągalnego jest tak silne, ponieważ nie niesie ze sobą niebezpieczeństw. Możesz się mu całkowicie poddać i nie martwić o złamane serce. W rzeczywistości jest to sposób na ochronę siebie.

Jak często zakochujesz się w osobie, która jest nieosiągalna?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?