Jak stymulować łechtaczkę?

Jak stymulować łechtaczkę
seksuologa-sarę-tylkę
Napisane przez seksuologa Sara Tylka

Mówi się, że łechtaczka jest jak maleńki przycisk, który widzisz na zewnątrz cipki (możesz sprawdzić w lusterku). I choć łechtaczka jest maleńka na zewnątrz, to duża wewnątrz. Swoją drogą, ten „przycisk” to żołądź łechtaczki. Co ciekawe, budowa łechtaczki jest niemalże taka sama, jak budowa penisa. Żołądź łechtaczki zawiera bardzo dużo zakończeń nerwowych, podobno najwięcej w ludzkim ciele i niemalże dwa razy więcej niż w penisie. Ale ile ich jest, to jeszcze nikt dokładnie nie policzył. Zatem, żołądź łechtaczki jest mega wrażliwa na dotyk i czasem intensywne jej stymulowanie, może sprawić ci ból czy dyskomfort, czy być drażniące.

To, co mi się najbardziej w niej podoba, to to, że jest jedynym narządem w ludzkim ciele, której najprawdopodobniej jedyną funkcją jest dostarczanie ci przyjemności.

Musisz wiedzieć, że twoja łechtaczka odpowiada (lub dopiero może zacząć) za większość lub wszystkie orgazmy. Może zauważył_ś, że twoja łechtaczka jest pokryta tak zwanym „kapturkiem – fałdem skóry. U każdego „kapturek” może mieć inny – różny rozmiar i to jest zupełnie naturalne.

A teraz uwaga! Łechtaczka miewa nocne erekcje. Tak – nocne erekcje, podobnie jak penis. Erekcja może pojawiać się parokrotnie przez całą noc. Jeśli damy łechtaczce nieco miłości, to dzięki doświadczanej przyjemności, może się powiększyć nawet dwukrotnie.

Jest kilka prostych i nieszkodliwych technik masturbacji, które skupiają się na stymulowaniu łechtaczki . A to, co czego możesz potrzebować  to siebie, palca lub palców, swojej przestrzeni, łóżka lub innego ulubionego, wygodnego miejsca, które jest np. w twoim mieszkaniu lub pokoju.

1. W dół i w górę i na boki:

Ta technika masturbacji jest prosta i tu, zachęcam cię do ułożenia się w najwygodniejszej dla ciebie pozycji.

Postaraj się skupić na swojej łechtaczce, czyli na tym konkretnym „guziczku”. Następnie dotknij ją (łechtaczkę) delikatnie palcem. Wcześniej możesz użyć trochę lubrykantu, np. tego na bazie wody. Pamiętaj, że to ty ustalasz siłę z jaką chcesz swoją łechtaczkę dotykać. Możesz na samym początku robić to delikatnie, a potem to nieco regulować, tę moc, siłę nacisku. Spróbuj opuszkiem palca ocierać łechtaczkę, z góry do dołu, z dołu do góry. A teraz spróbuj, dotykać ją z palcem lub palcami z jednego do drugiego boku (lewo – prawo, prawo – lewo). Proste, prawda?

2. Ruch kołowy palcami:

Kolejnym ruchem, który możesz wykonywać jest ruch kołowy. Zresztą, to kolejny, bardzo prosty ruch. Jednym palcem dotknij łechtaczki i stymuluj ją w taki sposób, jakbyś rysował_ okrąg. Raz w jedną, raz w drugą stronę.

3. Wibratory łechtaczkowe (moje osobiste polecajki):

Wibrator bezdotykowy / powietrzny (np. „Pingwinek”)

„Bezdotykowość” w przypadku tego masażera, oznacza brak bezpośredniego kontaktu mechanizmu stymulującego z łechtaczką, jednak zabawka nadal jest przykładana do pochwy.
W praktyce należy masażer przyłożyć do łechtaczki w taki sposób, żeby ta silikonowa nakładka otaczała łechtaczkę (niektóre masażery posiadają różną wielkość nakładki i/lub są wymienne). Warto, jak zawsze, zatroszczyć się o dobre nawilżenie (lubrykant na bazie wody), by nie spowodować podrażnień. Zachęcam do sterowania intensywnością stymulacji, przyciski działają w tym konkretnym produkcie bardzo lekko (choć warto zawsze to sprawdzić przed, żeby się nie „siłować” w trakcie). Ten gadżet sprawdza się bardzo dobrze podczas kąpieli, bo jest wodoodporny, zatem jeśli preferujesz masturbację podczas kąpieli, możesz go śmiało użyć.

 Wibrator typu BULLET

Mimo iż ten wibrator jest przeważnie używany do stymulacji łechtaczki albo po prostu nam się z tym kojarzy, to nie znaczy, że nie możesz spróbować stymulować całej cipki.
Możesz spróbować używać bullet na zaciśniętych wargach sromowych lub koncentrując wibracje na wejściu pochwy lub płytkiej penetracji waginalnej – wejście pochwy okala wewnętrzna struktura łechtaczki, równie wrażliwa na bodźce, co żołądź łechtaczki. Spróbuj krążyć nim po ściankach pochwy, tuż za jej wejściem. Swoją drogą, istnieją też takie bullet’y, które mają opaskę umożliwiającą założenie go na palec.

Sara Tylka

Cześć, mam na imię Sara! Jestem psychologiem i seksuologiem + edukatorem seksualnym - to moja praca. Na instagramie @psychosekslogicznie dzielę się są swoim doświadczeniem, nabytą wiedzą i myślami.

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?