Jak wprowadzić zabawki erotyczne do swojej sypialni?

zabawki erotyczne
seksuologa-sarę-tylkę
Napisane przez seksuologa Sara Tylka

Być może pragniesz wprowadzić gadżety erotyczne do swojej relacji, aby spróbować czegoś nowego, ale nie wiesz jak to zakomunikować osobie partnerskiej? Przychodzę z pomocą!

Na początku może być, ale nie musi, dziwnie, ponieważ dla niektórych osób gadżet erotyczny może być czymś niepotrzebnym, nieznanym, obcym. A to, dodatkowo, może sprawić wam trudność w zakomunikowaniu waszych potrzeb. Otóż, gadżety erotyczne nie muszą być dla wszystkich, ale jestem zdania, że zanim tak stwierdzimy, to warto to jednak sprawdzić. Dodatkowo, gadżety erotyczne nie mają dominować w waszej sypialni, a być dodatkiem, czymś obok waszego seksu.

Spotykam się często z tym, że partner lub partnerka traktuje gadżet jako coś zagrażającego relacji, a właściwie waszej intymności. Nie wydaje mi się, że gadżet erotyczny może naprawdę komuś zagrażać. Może te obawy wynikają z tego, że mamy obawy związane z tym, że nie jesteśmy w stanie dać naszemu partnerowi lub partnerce tego, co gadżet, tych wszystkich niesamowitych orgazmów. To prawda, może tak być, dlatego, że nie jesteśmy ludźmi, a nie zaprojektowanym gadżetem. Dlatego będę powtarzać, że gadżet na pewno nie zastąpi relacji, którą stworzyliście, tudzież uczuć, które być może pojawiają się w trakcie waszego stosunku lub poza nim.

Pomysł na zakomunikowanie o swojej gotowości do wprowadzenia gadżetu lub gadżetów erotycznych do waszej sypialni:

– Podrzuć ten artykuł lub przeczytajcie go wspólnie, na głos. Porozmawiajcie o tym artykule – sprawdźcie swoje potrzeby.
– Napisz list, wiadomość, w której przedstawisz swoją potrzebę i chęć jej zrealizowania z drugą osobą.
– Możesz po prostu zapytać, co osoba / osoby myślą na ten temat, jaki mają do tego stosunek, czy czułaby / czuliby się z tym okej. Dzięki temu możesz trochę „wybadać” grunt.
– Zapytaj: „Co myślisz o…?”, „Czy masz ochotę spróbować…?”
– Pamiętaj, że do rozmowy warto mieć także warunki. Rozmowy intymne, niech pozostaną intymne. Wasze. Ważny jest też moment. Może podczas oglądania wspólnie serialu? Przy wspólnej kolacji?

Dla niektórych z nas używanie gadżetów erotycznych w seksie partnerskim może być tematem bardzo trudnym. Ale musimy zawsze pamiętać o tym, że czyjaś seksualność nie była, nie jest i nigdy nie będzie nasza. Nikt nie ma prawa decydować o tym za nas, czy wprowadzamy jako para zabawki erotyczne do sypialni czy nie.

Wprowadzenie gadżetów dla dorosłych może być na początku nieco zawstydzającym lub trudnym doświadczeniem. Słuchajcie siebie nawzajem, respektujcie swoje granice. Możecie je na początku ustalić. Pamiętajcie, że nie musicie nic i to jest najpiękniejsze! I w każdym momencie możecie się wycofać ze swoich pomysłów lub wcześniejszej danej zgody na jakąś aktywność. Obserwujcie siebie, możecie też do siebie mówić w trakcie, np. co czujecie, jakie to jest uczucie, jak wam się podoba lub nie. Bo tak – mówienie o tym, co nam się nie podoba może być trudne, ale jest potrzebne, jest ważne, bo twoja i tej osoby lub tych osób przyjemność jest ważna. A o to właśnie w tym wszystkim chodzi, żeby było dobrze, fajnie, przyjemnie, bezpiecznie, w zgodzie ze sobą.

Zachęcam was z początku do rozmowy, o ewentualnych obawach, o granicach. To bardzo ważne. Jeśli wasza osoba partnerska nie jest czymś lub konkretnym gadżetem zainteresowana – nie namawiaj, nigdy, przenigdy. Tak samo ciebie nikt nie ma prawa namawiać. To nie jest okej!

WAŻNE: Gadżety mogą być obok, a nie zamiast czegoś. Jeśli w waszej relacji gadżety erotyczne nie przynoszą wam frajdy, żadnej przyjemności, to jest to okej, żeby je schować do szuflady.

Sara Tylka

Cześć, mam na imię Sara! Jestem psychologiem i seksuologiem + edukatorem seksualnym - to moja praca. Na instagramie @psychosekslogicznie dzielę się są swoim doświadczeniem, nabytą wiedzą i myślami.

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?