Stymulacja prostaty na różne sposoby

prostate toys

Prostata to strefa erogenna, która może zapewnić intensywny orgazm. Ten temat często kojarzony jest z seksem par homoseksualnych, ale chociaż nadal istnieją pewne tabu dotyczące stymulacji prostaty, coraz więcej heteroseksualnych mężczyzn również jej próbuje. Poniżej omówimy dla Ciebie różne sposoby tej stymulacji!

Prostata

Prostata znajduje się 5 cm od otworu odbytu. Funkcją prostaty jest wytwarzanie wilgoci, z którą wypływają plemniki mężczyzny podczas wytrysku. Ten płyn z gruczołu krokowego jest mlecznobiały i dłużej utrzymuje plemniki przy życiu.

Podczas wytrysku prostata kurczy się i płyn prostaty z plemnikami wypływa na zewnątrz. Podczas tego skurczu, szyjka pęcherzyka również się kurczy, aby zapobiec przedostawaniu się plemników do pęcherza.


Czy wiesz, że… prostata jest również nazywana męskim punktem G?

Prostata jako strefa erogenna

W okolicy prostaty znajduje się wiele zakończeń nerwowych. W związku z tym jest to również bardzo wrażliwa strefa erogenna. Dotykanie prostaty podczas seksu, na przykład wkładanie palca lub penisa do odbytu, może spowodować ogromne podniecenie.

Różne sposoby stymulacji prostaty

Istnieje mnóstwo zabawek i technik, które można wykorzystać do stymulacji prostaty, lecz również sama penetracja może pomóc mężczyźnie ją pobudzać.

Masaż prostaty

Sprawdź, czy Twoje paznokcie są krótko przycięte i nie mają ostrych krawędzi. Odbyt jest wrażliwym miejscem, dlatego ostre paznokcie mogą powodować nieprzyjemne odczucia. Podczas takiego masażu dodatkową stymulację zapewni wibrator palcowy.

Mężczyzna może położyć się na plecach z podciągniętymi nogami lub wyprostowanymi w powietrzu. Następnie obróć dłoń ku dołowi i wprowadź palec do odbytu. Wiesz, że jesteś we właściwym miejscu, kiedy poczujesz od strony brzucha guzkowate, śliskie wybrzuszenie wielkości orzecha włoskiego.

Masażu prostaty nie wykonuje się szybko. Wymaga to dużo czasu i uwagi. Wraz ze wzrostem pobudzenia prostata powiększa się. Może to powodować uczucie parcia na pęcherz, ale wkrótce to zniknie.

Prostatę można masować, stymulować lub „doić”. Robisz to, pocierając ją, przesuwając po niej całym palcem lub naciskając na nią. Oczywiście możesz zmieniać ruchy. Dostosuj się do życzeń swojego partnera.

Kontynuuj tak, aż w końcu osiągnie orgazm. Nie wyjmuj palca z odbytu od razu po kulminacji. Po orgazmie analnym zwieracze kurczą się i np. nagły ruch może być bardzo bolesny.


Czy wiesz, że… masaż prostaty może przyczynić się do jej zdrowej kondycji?

Zabawki erotyczne do stymulacji prostaty

Chcesz stymulować prostatę, ale nie chciałbyś używać do tego swoich palców? Poniższe stymulatory prostaty mogą przyjść Ci z pomocą! Oczywiście są też bardzo przydatne podczas zabaw solo.

Dildo do prostaty

Dildo do prostaty można rozpoznać po zakrzywionej końcówce, dzięki której łatwo ją osiągnąć. Zabawki te mają różne rozmiary i kształty. Niektóre z nich mają dodatkową końcówkę służącą do stymulacji krocza. Jest to obszar między odbytem a moszną. Dildo może również stymulować prostatę przez wywieranie nacisku na krocze.

Wibrator prostaty

Wibratory prostaty charakteryzują się wygiętym trzonem i zakrzywionym wierzchołkiem. W przeciwieństwie do dildo za ich pomocą można dodatkowo stymulować odbyt i prostatę za pomocą różnych trybów wibracji. Siłę i prędkość wibracji można regulować stopniowo za pomocą pilota lub pokrętła.

Korek analny

Korek analny to korek, który całkowicie zamyka odbyt. Ma on specyficzny kształt z zakrzywionym wierzchołkiem, dzięki czemu dodatkowo stymuluje prostatę. Szeroka podstawa zapobiega wsuwaniu się korka do odbytu.

Pozycje do stymulacji prostaty

Istnieją różne pozycje, w których można stymulować prostatę. Pozycje te przeznaczone są zarówno dla par męsko-męskich, jak i par damsko-męskich z pomocą dilda na pasku. Nazywa się to również pegging.

Najczęstszą pozycją seksualną podczas seksu analnego jest piesek, ale istnieją również inne pozycje do stymulacji prostaty. Najważniejsze jest to, że penis tworzy pewien kąt, dzięki któremu stymuluje się prostatę partnera przez odbyt.


Uwaga! Podczas seksu analnego ważne jest, aby stosować dużą ilość lubrykantu analnego, ponieważ to miejsce naturalnie nie wytwarza wilgoci.

Jakie masz doświadczenia ze stymulacją prostaty? Daj nam znać w komentarzu poniżej!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?