5 największych mitów na temat „prawdziwej miłości”

true love

Miłość jest cudowna, dobra, wspaniała, fantastyczna… i tak dalej. Wszyscy uwielbiamy uczucie jakim jest miłość. Ale jest też sporo popularnych mitów na temat miłości i związków. Niektóre z nich powinny zostać obalone już setki lat temu. Sto lat temu nie było nas na świecie, ale teraz jesteśmy tu i teraz. Nadszedł więc czas, aby rozwiać niektóre z tych mitów, aby nasza idea „prawdziwej miłości” stała się nieco mniej zniekształcona i pokręcona (miejmy nadzieję).

#1 Prawdziwa miłość jest burzliwa i pełna pasji

Bycie upojonym miłością Możemy za to podziękować beznadziejnym romantykom. Według nich, miłość powinna być przytłaczająca, dzika, intensywna i odurzająca. Hollywood idealnie nakreśliło tę wizję dzięki tym wszystkim romantycznym filmom. W rezultacie wielu z nas dorastało z wyobrażeniem o tym, czym miłość „powinna być” – a kiedy tak nie jest, stajemy się podejrzliwi, niezainteresowani lub znudzeni. Miłość z pewnością może być namiętna i burzliwa, ale nawet te emocje nie pozostają niezmienne.

„Wielu z nas dorastało z wyobrażeniem o tym, czym miłość „powinna być” – a kiedy tak nie jest, stajemy się podejrzliwi, niezainteresowani lub znudzeni”.

Prawdą jest, że te rodzaje głębokich i namiętnych uczuć w kochających związkach stają się z czasem nieco mniej intensywne, i to nie jest czymś, o co należy się martwić. Jest to całkowicie normalne. Spełnienie jest również w miłości, w której czujemy się bezpieczni, w sposób komfortowy i jesteśmy oddani drugiej osobie – z okazjonalną małą dawką pikanterii dla równowagi.

#2 Dzięki prawdziwej miłości Twój/Twoja partner/partnerka zna cię na wylot

Wielu ludzi nadal tak myśli, więc przykro mi to mówić. „Nie zabijajcie posłańca, ale to dopiero wiadomość:” Kiedy się w kimś zakochujesz, nie rozwijasz automatycznie umiejętności czytania w myślach. Większość ludzi nie ma zdolności, by wiedzieć dokładnie, co ktoś inny myśli i czego chce, bez względu na to, ile razy szeptaliśmy mu miłosne słowa lub ssaliśmy jego płatki uszu. Mit, że kochankowie powinni znać życzenia i potrzeby swoich partnerów bez jasnej komunikacji, wyrządza niedźwiedzią przysługę miłości i związkom, w których jesteśmy. Nienawidzę kłócić się z Tobą, ale największa szansa na uzyskanie tego, co chcesz i sprawia, że czujesz się wysłuchany jest poprzez wyraźne komunikowanie się z partnerem o tym, jak się czujesz i czego potrzebujesz.

„Większość ludzi nie ma zdolności, aby wiedzieć dokładnie, co ktoś inny myśli i chce, bez względu na to, ile razy szeptaliśmy im miłosne słowa lub ssaliśmy płatki uszu tej drugiej osoby”.

#3 Poświęcisz wszystko dla prawdziwej miłości

To jest skierowane do wszystkich tych, którzy dorastali w przekonaniu, że samopoświęcenie jest największym aktem miłości. W miłości logiczne jest, że chcesz uszczęśliwić swojego partnera, ale nigdy nie powinno to odbywać się kosztem Twojego własnego szczęścia. Możesz kochać kogoś tylko wtedy, gdy kochasz siebie i szanujesz swoje własne granice. Ludzie, którzy trzymają się tego mitu miłości są prawdopodobnie narażeni na to, że mogą uwikłać się w manipulacyjnym związek, więc zapomnij o tym głupim micie.

„W miłości logiczne jest, że chcesz uszczęśliwić swojego partnera, ale nigdy nie powinno to odbywać się kosztem Twojego własnego szczęścia.”


#4 Kiedy miłość jest prawdziwa, seks jest zawsze świetny

Gdyby to była prawda, to Satisfyer byłoby jedyną prawdziwą miłością dla wielu kobiet. Ale to jest typowa bajka! Jeżeli seks jest dobry, nie musi to oznaczać, że związek jest dobry, a jeżeli seks nie jest dobry, nie musi to oznaczać, że coś jest nie tak w Waszym związku. Problemy w sypialni mogą odzwierciedlać problemy w związku związane z intymnością i pragnieniem dla siebie nawzajem, ale dobry seks nie ma w zasadzie nic wspólnego z prawdziwą miłością. Ma to związek z jasnym komunikowaniem, czego chcesz, a czego nie chcesz podczas seksu.

„Gdyby to była prawda, Satisfyer byłby jedyną prawdziwą miłością dla wielu kobiet.”

#5 Prawdziwa miłość jest na zawsze

… a jeżeli nie jest na zawsze, to czy nie była to prawdziwa miłość? Ten mit o miłości powstał przez wszystkim znane przysięgi małżeńskie, w których utożsamiamy „prawdziwą miłość” z ponadczasowym i nieśmiertelnym tekstem: „dopóki śmierć nas nie rozłączy.” Wow, jeżeli mówimy o wywieraniu presji. Ten mit może być naprawdę problematyczny z kilku powodów. Po pierwsze, jeżeli uważasz, że miłość jest czymś, co trwa wiecznie, to niemal od razu dajesz drugiej osobie wolną rękę do niestarania się i nie dbania o Wasz związek. Po co w ogóle się męczyć, skoro i tak wiesz, że to jest na zawsze?

„Czasami miłość może być niezwykle intensywna, a jednocześnie ulotna. Nie sugeruje to w żaden sposób, że to doświadczenie uczucia miłości nie byłoby „prawdziwe”.”

Po drugie, może lekceważyć doświadczenia minionych miłości, które były nie tylko znaczące, ale także ważne. Czasami miłość może być niezwykle intensywna, a jednocześnie ulotna. Nie sugeruje to, że to doświadczenie miłości nie jest „prawdziwe”. Ważne jest, aby być otwartym na wszystkie rodzaje miłości, a nie tylko na taką, która trwa. Tego po prostu nie da się przewidzieć.

Której z nich nie spodziewałbyś/spodziewałabyś się, że jest wymyśloną bajką?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?