Jak ogolić włosy łonowe bez podrażniania skóry

shaving-pubic-hair

Każdy, kto kiedykolwiek golił włosy łonowe, wie, że golenie pach lub nóg to zupełnie inna bajka. Wszyscy tego doświadczyliśmy: wrastające włosy, swędzące guzki i podrażnienia. Jak temu zapobiec? Dzięki naszym 12 wskazówkom golenie włosów łonowych nie będzie już takim koszmarem!

1. Najpierw przytnij wszystkie dłuższe włosy

Urosła Ci tam niezła strzecha? Upewnij się, że maszynka do golenia się tam nie „zapcha”. Możesz temu zapobiec, przycinając wcześniej włosy łonowe i upewnić się, że maszynka gładko sunie po skórze. Nie spowoduje to również zniszczeniu mieszków włosowych i samej maszynki. Nie przycinaj włosów przy samej skórze. Nie chcesz uciąć więcej niż potrzebujesz!

2. Najlepiej golić się podczas kąpieli lub pod prysznicem

Ciepła woda zmiękcza włosy i odpręża skórę. Ciepła woda powoduje również otwarcie porów w skórze, utrzymując je w czystości (i zapobiegając infekcjom) i umożliwiając przycinanie włosów aż do nasady. Nie chwytaj od razu po maszynkę, gdy wskoczysz pod prysznic. Daj swej skórze trochę czasu, aby się nagrzała i otworzyła pory.

scheren onder de douche

3. Używaj odpowiedniej maszynki

Używaj maszynek, które są przeznaczone do golenia okolic intymnych. Dobrze sprawdzą się również maszynki do golenia dla mężczyzn, ponieważ zaprojektowano je do golenia grubszego zarostu na delikatnej skórze. Ale najważniejsze to powściągnąć nieco swoje skąpstwo podczas zakupu maszynki. Tańsze maszynki do golenia są często złej jakości, czego chcesz uniknąć, gdy będziesz ich używać do golenia swoich delikatnych partii ciała.

4. Użyj nowej maszynki

Aby zapobiec podrażnieniu skóry, jednorazowej maszynki należy użyć tylko raz. Bakterie gnieżdżą się między ostrzami maszynki i podczas następnego golenia mogą wywołać infekcje i podrażnienia. Czy kupowanie nowej maszynki za każdym razem to zbyt duży wydatek? Używaj jednej maszynki tylko do okolic intymnych, jednej do pach i jednej do nóg. Innymi słowy, zaopatrz się w trzy maszynki! Zapobiega to przedostawaniu się niektórych rodzajów bakterii do miejsc, w których nie mają czego szukać.

5. Zastosuj peeling na okolice intymne

Zastosuj peeling na okolice intymne, aby usunąć martwy naskórek. Zapobiegnie to zatykaniu się porów i zmniejszy liczbę wrastających włosków! Możesz wybrać dowolny peeling. Wiele osób zaręcza, że do tego celu świetnie sprawdzi się brązowy cukier. Nie wywołuje on pieczenia i nie powoduje uczucia drapania.

scrubben en scheren

6. Użyj pianki do golenia

Dzięki kremowi do golenia maszynka do golenia z łatwością sunie po skórze, zmniejszając ryzyko jej podrażnienia. Często cierpisz z powodu podrażnień od maszynki? Najprawdopodobniej zapominasz o piance do golenia! Wiele osób uważa, że woda na skórze jest gładka, ale w rzeczywistości jest ona dość ostra. Jeśli nam nie wierzysz, spróbuj seksu pod prysznicem. Użyj bezzapachowego kremu do golenia, daj mu czas, aby wsiąkł w skórę i do dzieła!

Ostrożnie! Nie używaj szamponu zamiast pianki, ponieważ szampon powoduje odwodnienie skóry.

7. Napnij skórę, zanim przejedziesz po niej maszynką

Twoje łono nie jest łaskie. Ma górki i wgłębienia. Golenie stanie się łatwiejsze, gdy naciągniesz skórę w okolicy łonowej, aby maszynka mogła gładko po niej przejechać. Dzięki temu włosy zostaną ucięte tak blisko nasady jak to możliwe. Co więcej, to świetny sposób, aby zapobiec tym wszystkim nieprzyjemnym zadraśnięciom i skaleczeniom!

8. Rób to powoli

Chcesz jak najmniej wracać w to samo miejsce; im częściej golisz to samo miejsce, tym gorsze może być podrażnienie skóry. Więc zwolnij i spróbuj zebrać większość włosów za pierwszym podejściem. Zauważysz również, że jeśli golisz okolice łonowe dwa dni z rzędu, podrażnienie skóry osiągnie zupełnie nowy poziom dyskomfortu. Odczekaj kilka dni przed następnym goleniem i powoli skracaj czas między nimi. Dzięki temu okolice intymne przyzwyczają się do rytuału golenia.

9. Dalsza pielęgnacja ogolonej okolicy łonowej

Pielęgnacja okolic intymnych po goleniu zaczyna się w momencie Twojego wyjścia spod prysznica. Nie pocieraj łona ręcznikiem, bo tylko podrażnisz skórę. Suchy ręcznik działa jak papier ścierny na delikatnej, nagiej skórze łona. Ostrożnie osusz ogolony obszar. Możesz nałożyć trochę oliwki dla niemowląt lub czystego aloesu na skórę, aby zapewnić skórze dodatkową pielęgnację. Aloes lub oliwka dla niemowląt utrzymają gładkość skóry i pomogą zwalczyć swędzenie i ból. Możesz nałożyć cienką warstwę kremu podobnego rodzaju dwa razy dziennie i pozwolić mu się wchłonąć. Zobaczysz, że skończysz z jedwabiście gładką skórą łonową!

10. Masuj swoje okolice intymne

Dobry masaż pomaga pozbyć się potencjalnych wrastających włosków. Umieść palce po obu stronach łona i wykonuj nimi okrężne ruchy. Poruszaj prawą i lewą ręką w przeciwnych kierunkach. Za każdym razem delikatnie przesuwaj palcami, aby pokryć cały obszar. Do masażu możesz również użyć szczotki z miękkim włosiem.

11. Noś odpowiednią bieliznę

Te ciasne koronkowe stringi mogą wyglądać fantastycznie, ale nie nadają się do założenia na świeżo ogoloną okolicę intymną. Szczególną Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku tkanin syntetycznych. Satyna i jedwab blokują wilgoć, co oznacza, że pot i inne płyny ustrojowe nie mają dokąd sobie pójść. Zamiast tego wybierz wygodną parę bawełnianych majtek, aby zapewnić swojemu łonu trochę swobody.

12. Golenie? Chyba masz na myśli depilację woskiem lub mechaniczną?

Wiele kobiet i mężczyzn wzdryga się na samą myśl: wosk lub depilacja. Ale jeśli naprawdę chcesz pozbyć się wszystkich kłopotów związanych z goleniem lub po prostu chcesz uzyskać bardziej trwały efekt, te dwie metody to nadal najlepsze opcje. Jeśli ostatecznie zdecydujesz się pójść tą drogą, nie rozpaczaj! Chociaż na początku może to być bolesne, po pewnym czasie naprawdę już tak nie boli. Słowo!

Czy zawsze masz problem z czerwonymi guzkami i bolesną skórą? Daj znać, czy nasze wskazówki Ci pomogły!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?