Jak rozmawiać o pragnieniach seksualnych w związku?

talking-about-sexual-desires

Wszyscy wiemy, że komunikacja w związku jest niezwykle ważna. Być może najważniejsza. Rozmawianie o swoim życiu seksualnym i pragnieniach seksualnych jest tak samo ważne, jak omawianie innych rzeczy, takich jak finanse i podział obowiązków domowych. Ale jak najlepiej do tego podejść? Oczywiście nie chcesz odstraszyć swojego partnera lub sprawić, by poczuł się odrzucony, albo zrozumiał to tak, jakby nie robił czegoś dobrze.

1. Porozmawiajcie o tym, co byście chcieli, a nie co Ci się nie podoba

Kluczem do udanej rozmowy jest zasada, aby nie rozmawiać o tym, co się nie udaje, lecz o tym, co Wam się marzy. Jeśli zaczniesz obwiniać siebie lub rzeczy, których brakuje Ci w Twoim związku seksualnym, możesz założyć, że Twój partner odbierze to jako atak.

Nie rób tego w taki sposób: „Rzadko kiedy zaspokajasz mnie oralnie i nigdy nie sprawiasz, że czuję, że naprawdę mnie pragniesz”.

Zrób to na przykład w taki sposób: „Byłbym wdzięczny, gdybyś od czasu do czasu zaspokoił mnie oralnie. A wiesz, co mnie naprawdę kręci? Kiedy widzę, że jesteś bardzo podniecony i masz ochotę robić ze mną perwersyjne rzeczy”.

2. Nie musisz się niczego wstydzić

Na dobry związek składa się komunikacja, zaufanie i szacunek. Jeśli Twój związek jest dobry, możesz założyć, że Twój partner Cię szanuje i dlatego nie ocenia Cię tak po prostu. Więc nigdy nie musisz się wstydzić swoich preferencji seksualnych. Jeśli rzeczy, których pragniesz, są odległe dla Twojego partnera, zadbaj o to, aby delikatnie je przedstawić. Nie myśl, że od razu zaczniecie od podwójnego dildo na pasku, jeśli nigdy nie używaliście żadnych zabawek. Ale pewnie sam się tego domyśliłeś.

„Więc nigdy nie musisz się wstydzić swoich preferencji seksualnych”.

3. Twoje preferencje mają znaczenie!

To, że Twoje pragnienia są mniej przeciętne, nie oznacza, że są mniej ważne. Więc jeśli masz fantazję, która jest dość nietypowa, nie myśl, że nie jest ona ważna. Na przykład czy naprawdę chcesz, aby Twój partner masował Twój prawy mały palec u nogi podczas seksu, ale nigdy nie słyszałeś, aby ktoś inny o tym wspominał? Dzięki temu może i jesteś wyjątkowa, ale z pewnością nie dziwna czy nienormalna! Pamiętaj o tym.

4. Gra jako sposób na opowiedzenie o swoich pragnieniach

SRozmowa o swoich pragnieniach seksualnych z partnerem jest dla Ciebie bardzo stresująca lub trudna? Na szczęście są gry z erotycznymi pytaniami i zadaniami, które mogą Ci w tym pomóc! W grze Ultimate Desire znajdziesz nie tylko ekscytujące zadania i pytania na temat seksu, ale także pytania osobiste. Na przykład „Co naprawdę Cię kręci?”, „Czego chciałbyś spróbować w seksie?” lub „Czy masz sekretną fantazję seksualną?”. Te pytania doskonale sprawdzą się jako zalążek rozmowy z partnerem w subtelny sposób. Gry erotyczne są nie tylko świetną propozycją na ekscytujący i zabawny wieczór, ale mogą również naprawdę pomóc w komunikacji!

Czy trudno jest Ci rozmawiać o swoich pragnieniach z partnerem?

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Opublikuj komentarz

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi