Seks analny / analmasturbacja – Czyli nic, co ludzkie, nie jest mi obce

seks-analny
seksuologa-sarę-tylkę
Napisane przez seksuologa Sara Tylka

 

Musisz wiedzieć, że ta część odbytu, ta penetrowana, jest „czysta”. Z tym, że czasami zdarzają się takie sytuacje, że może pojawić się kał (np. na prezerwatywie).

Jeśli dwie lub więcej osób, decyduje się na seks analny, to decyduje się poniekąd też na to, że jest to intymność na bardzo dużym poziomie i nasze ciało może „jakoś” reagować i te reakcje mogą być z ciała. A to jest ludzkie, to jest nasze.

Jeśli to jest dla was za dużo, to istnieje coś takiego jak lewatywa. Ale wcześniej musicie wiedzieć, jak ją zrobić.

Co najważniejsze, jeśli chodzi o seks analny, to pamiętajcie:

  • musicie się do tego przygotować,
  • omówić,
  • ważna jest zgoda obu stron,
  • w każdym momencie możesz / możecie zmienić zdanie,
  • pamiętajcie o bezpieczeństwie, swoim zdrowiu fizycznym i psychicznym,
  • nie namawiaj,
  • podczas jakiegokolwiek zbliżenia nie rób tego nagle, bo możesz zranić partnera / partnerkę, nie tylko fizycznie uszkodzić ale psychicznie zranić.

Możecie sobie myśleć, że (głównie) przyjemność ze stymulacji anusa czerpią te osoby, które mogą „odhaczyć” u siebie obecność gruczołu prostaty. Ale to nie jest prawda, bo tak naprawdę każdy, kto posiada odbyt, może czerpać przyjemność z pieszczot anusa. Ale nie musi.

Penetrację anusa warto zapoczątkować od bardzo małych kroków, na przykład od oglądania odbytu (użyj lusterka). Możesz spróbować delikatnie dotykać to miejsce (poliż wcześniej palec lub użyj przeznaczonego do tego lubrykantu na bazie wody) i sprawdź czy jest w ogóle to dla ciebie przyjemne. Eksploruj z początku z zewnątrz, z łagodnością, jeśli jest w tobie ciekawość.

Eksploracje dotykowe są bardzo ważne, na tyle, że pozwalają nam opuszkami palców, wyczuć, jak anus, odbyt odpowiada na wasz  (lub twojego partnera/partnerki) dotyk, co dzieje się w środku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś spróbował_ gadżetów do tego przeznaczonych, a trochę ich jest! Na stronie www.easytoys.pl znajduje się specjalna kategoria przeznaczona dla gadżetów analnych. Do wyboru, do koloru. Istnieją różne korki analne, łańcuchy i koraliki analne oraz prysznice analne, które oczyszczają jelita przed rozpoczęciem zabawy. Większość zabawek, których możesz używać analnie, ma węższą górną część, co ułatwia ich wkładanie.

Przedstawię Ci niektóre z tych klasycznych, popularnych, może już gdzieś je widział_ś…

1. Hueman – Zestaw Korków Analnych Comets – 3 szt

Jeśli dopiero zaczynasz w świecie zabaw analnych lub chcesz poeksperymentować z zabawkami o różnych rozmiarach, to zestaw zatyczek analnych Comets może być dobrym wyborem dla Ciebie. Ten zestaw zawiera konkretnie trzy zatyczki, o różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz zacząć od najmniejszej z nich i powoli przygotowywać się na największą, jeśli taka jest twoja potrzeba. Korki analne są wykonane z miękkiego silikonu i są bardzo komfortowe, a na dodatek mają piękny kolor.  Ta płaska  podstawa, którą widzisz, sprawia, że pozostają na swoim miejsce w trakcie używania, bo jak wspominałam, ta zwężana końcówka ułatwia wkładanie. Przy wkładaniu zabawki należy zawsze stosować lubrykant na bazie wody i nigdy go nie żałować. Zatyczki należy dokładnie wyczyścić po każdym użyciu za pomocą letniej wody i środka do czyszczenia zabawek erotycznych.

2. EasyToys Spiczasty Korek

Maksymalna średnica tego korka, to 2,50 cm, więc jest to korek małego rozmiaru.
Jest  dość elastyczny, jest pokryty gładkim i miękkim silikonem. Korek ma elegancki, choć dość klasyczny design, smukły korpus i spiczastą końcówkę dla łatwiejszego wkładania, do twojego eksplorowania.

3. Silikonowy Wibrator Prostaty

Ten gadżet to zdecydowanie ten KOLEJNY krok, jeśli chodzi o eksplorowanie stymulacji analnej. Mogą nim być zainteresowane osoby, które preferują stymulację prostaty. Wykonany z miękkiego, gładkiego silikonu. A jego kształt może sprawić Ci wiele przyjemności. Pamiętaj o używaniu dużej ilośc lubrykantu na bazie wody lub tego, który jest przeznaczony do analnych przyjemności.

4. Wibrator Analny (mały)

Oprócz korków analnych, wibratorów prostaty, o ciekawych kształtach, macie w opcji jeszcze wibrator analny. Wibrator ma specjalną konstrukcję, który zapewnia dodatkową stymulację w trakcie penetracji. Wibrator analny posiada 10 różnych opcji wibracji, którymi można z łatwością sterować samodzielnie za pomocą przycisku. Wibrator można ładować za pomocą wchodzącego w skład zestawu kabla USB. Pamiętaj, że po użyciu owy gadżet należy dokładnie wyczyścić za pomocą letniej wody i środka do czyszczenia zabawek erotycznych. Zachęcam też do chowania swoich gadżetów do woreczka na gadżety erotyczne, gdzie są one chronione przed kurzem i uszkodzeniami.

5. Lubrykant Analny EasyGlide 1000 ml

Nie byłabym sobą, gdym na koniec nie podkreśliła (ponownie) najważniejszej rzeczy podczas penetracji. A trzymając się tematu, przedstawiam wam lubrykant do penetracji, pieszczot, eksploracji analnej, której macie sobie nie żałować. Producent tego lubrykantu (na bazie wody) zachęca do zwrócenia uwagi na najważniejsze punkty tego produktu:
Znak CE, który zgodnie z Ustawą o produktach medycznych identyfikuje legalny produkt medyczny odpowiedni dla okolicy narządów płciowych, znak identyfikacyjny „zgodność z prezerwatywą lateksową”, który gwarantuje zgodność produktu z prezerwatywami oraz szczegółowy opis.

Osobiście, nie jestem przekonana, żeby używać tych lubrykantów, które znieczulają. Dlaczego? Bo to, co czujesz w trakcie stymulacji jest bardzo ważne, bo dzięki temu możesz zasygnalizować na przykład ból, swoje granice. A to jest bardzo ważne, zawsze.

Sara Tylka

Cześć, mam na imię Sara! Jestem psychologiem i seksuologiem + edukatorem seksualnym - to moja praca. Na instagramie @psychosekslogicznie dzielę się są swoim doświadczeniem, nabytą wiedzą i myślami.

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 komentarze

Zwierzak
29 października, 2021 4:50 pm

Uwielbiam fisting i masturbację analną, czy częste zaspokajanie może uszkodzić zwieracz?

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Piotr
22 stycznia, 2022 2:14 pm

Podbijam pytanie.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

RK
23 kwietnia, 2022 10:11 pm

Też uważają że zabawy analne to sex 😀 to tak jakby powiedzieć że masturbacja męska to sex 😀

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Piotr
16 czerwca, 2022 10:14 pm

Ja wale na ostro, lubię płacz i zgrzytanie zębów 😁

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gabgab
25 listopada, 2022 1:50 pm

Czy lubrykant, o którym mowa we wpisie, nadaje się też do seksu waginalnego, czy należy mieć dwa osobne lubrykanty?

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gosia
26 lutego, 2023 2:32 pm

Pierwszy maż ciągle spuszczał się do odbytu żeby nie zajść w ciążę później tylko odbyt teraz mam hemoroidy i słaby zwieracz

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?