Seks, randki i miłość: oto trendy na 2022 rok

sex trends 2022

Seks, randki, miłość… Jest to coś, co zawsze było, zawsze jest i zawsze będzie. Ale cieszymy się z postępów mających miejsce w tej dziedzinie. A co z pojawieniem się aplikacji randkowych, ogromnym asortymentem zabawek erotycznych w ofercie i bardziej otwartym spojrzeniem na związki? Jesteście ciekawi, jakich zmian i trendów należy się spodziewać w 2022 roku? Czytaj dalej.

Trendy i zmiany, które nastąpią na nadchodzącym roku

Cóż, na 2022 rok nie są planowane żadne zmiany, które nagle odmienią Twoje życie (o ile nam wiadomo), ale z pewnością jest kilka bardzo interesujących trendów! Chcielibyśmy opowiedzieć Ci więcej o randkach w 2022 roku oraz o trendach i rozwoju w seksie, miłości i zabawkach erotycznych!

Randki w 2022 roku

Autorzy aplikacja randkowej Bumble przeprowadzili badanie dotyczące trendów na rok 2022. Dokonali tego, pytając użytkowników z całego świata o ich życie randkowe. Poniżej przedstawiamy wyniki badań.

 • Nowe doświadczenia i partnerzy
  Okazuje się, że w ostatnich latach z uwagi na przymusową izolację wśród singli pojawiła się rosnąca potrzeba poznawania coraz większej liczby różnych ludzi i doświadczania nowych rzeczy. Staliśmy się bardziej żądni przygód i nie stronimy od ekscytacji i nieznanego!
 • Mój typ to…
  48% użytkowników Bumble w ciągu ostatniego roku zaczęło zastanawiać się nad swoim typem… Tylko po to, by dojść do wniosku, że tak naprawdę nie wiedzą, jaki jest ich typ lub że jest on inny, niż myśleli. W nadchodzącym roku ludzie będą więc szukać nieco szerzej lub w zupełnie odmienny sposób. Więc odrzuciłeś/-aś jako pierwszego/pierwszą, gdy zobaczyłeś blond włosy i niebieskie oczy? To teraz może się okazać, że nagle polubiłeś tę osobę lub dałeś/dałaś jej kredyt zaufania.
 • Bycie singlem jest w porządku
  Po zdystansowaniu społecznym i pierwszej przymusowej izolacji, 53% badanych nie ma nic przeciwko byciu samemu. Coraz więcej singli dokonuje tego wyboru całkowicie świadomie. Doszliśmy do wniosku, że możemy być sami i nie musimy za niczym tęsknić.
 • PDA (z ang. Public Display of Affection), czyli intymność w miejscu publicznym.
  68% badanych twierdzi, że są bardziej otwarci na PDA teraz niż przed pandemią! PDA = Public Display of Affection, czyli intymność w miejscu publicznym.

daten in 2022

Trendy seksualne

W dziedzinie seksu widzimy przede wszystkim, że trendy, które rozpoczęły się w 2021 roku, obecnie utrzymują się i zyskują na popularności. Są to trendy, które w pełni popieramy!

Wszyscy są otwarci na BDSM

Gdy w przeszłości każdy dostawał natychmiast gęsiej skórki na myśl o BDSMw dzisiejszych czasach ludzie głównie dostają niezłych dreszczy, jeśli chodzi o tę ostrzejszą formę seksu. Coraz więcej osób chętnie staje się otwartymi na nurt. Od subtelnych kajdanek, przez liny oraz przepaski na oczy po zaciski na sutki, pejcze i zabawy z relacjami władzy. Seks BDSM może być tak ostry jak tylko zechcesz. Najwyraźniej te wszystkie blokady i dystans społeczny wzbudziły coś w ludzkości. Szukamy czegoś więcej, czegoś bardziej ekscytującego, czegoś nowego w sypialni.

Dobre samopoczucie seksualne & świadomy seks

Dobre samopoczucie seksualne, to odpowiednie określenie na jego szczytowy rozwój. Miłość do siebie nie jest kompletna, dopóki również nie zadbasz o dobre seksualne samopoczucie. Kochaj swoje ciało, sprawiaj sobie przyjemność, eksperymentuj, ucz się i rób wszystko, na co tylko masz ochotę! Zrób to na co masz ochotę, nic nie jest zbyt szalone. Również w 2022 roku będzie można zaobserwować większą reakcję na ten trend, a dobre samopoczucie seksualne stanie się jeszcze ważniejsze.

Przyjazny dla środowiska i orgazmu

Ty jesteś szczęśliwy, środowisko jest szczęśliwe. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów przyjaznych dla środowiska. Pomyśl, na przykład, o zabawkach ulegających biodegradacji, lubrykanty wegańskie oraz kubeczki menstruacyjne. Kubeczek menstruacyjny może być używany przez 5 do 10 lat, więc pomyśl tylko, ile podpasek i tamponów w ten sposób zaoszczędzisz! Jest to więc idealne rozwiązanie dla środowiska.

Masturbacja: nie jest już tematem tabu!

Coraz więcej osób ma odwagę otwarcie i szczerze mówić o masturbacji. I to jest świetne, bo jest przyjemne, normalne i zdrowe! Osiągnięcie orgazmu ma nawet działanie przeciwbólowe, wiedziałeś/-aś o tym? Womanizer przeprowadził badanie, aby sprawdzić, czy masturbacja pomaga zwalczać ból menstruacyjny i wynik badania jest bardzo pozytywny! To pomogło! Wymyślili świetny termin „Menstrubacja”: połączenie menstruacji i masturbacji.

Więcej dla mężczyzn

Świat zabawek erotycznych został zdominowany przez zabawki dla kobiet, ale arsenał zabawek erotycznych dla mężczyzn rośnie! Widzieliśmy to już w 2021 roku, ale można wyjść z założenia, że w 2022 roku asortyment będzie jeszcze większy. Od pierścieni na penisa po masturbatory ale również seksowną bieliznę dla mężczyzn!

Na który trend czekasz najbardziej?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?