Seksting: jak robić to bezpiecznie

Sexting

Wysyłanie i odbieranie nagiego selfie: chyba wszyscy się zgodzimy, że staje się to coraz bardziej normalne. W społeczeństwie, w którym prawie wszyscy wysyłają wiadomości tekstowe, a platformy społecznościowe takie jak Snapchat czy Instagram są bardziej popularne niż kiedykolwiek, wysłanie pikantnego zdjęcia już nikogo tak nie szokuje. Seksting jest ekscytujący, zabawny i dobry dla Twojego życia seksualnego. Ale wiąże się też z niebezpieczeństwami. Przeczytaj tutaj, jak możesz bezpiecznie wysyłać erotyczne wiadomości!

Fakt: 1 na 4 młodych ludzi na całym świecie co najmniej raz otrzymało pikantne zdjęcie.

Niebezpieczeństwo sekstingu

W rzeczywistości wszystko, co może być podniecające, jest już sekstingiem. Nie tylko pikantne zdjęcia, ale wysyłanie smsów erotycznych to także forma sekstingu. Intensywność sekstingu może się znacznie różnić. Na przykład, nie musisz być całkowicie nagi, aby zrobić sobie selfie nago.

Niebezpieczeństwo wysyłania takiego selfie polega na tym, że można je łatwo przesłać osobom trzecim. Regularnie zdarza się, że pikantne zdjęcia są udostępniane w rozmowach grupowych lub na społecznościach internetowych. Wycieki nagich zdjęć lub filmów mogą spowodować wiele szkód (psychologicznych)zarówno dla ofiary, jak i jej bliskich. Aby seksting był fajnym dodatkiem, ważne jest, aby uświadomić sobie ryzyko z tym związane, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

Seksting to… wszystko, co jest doświadczane jako podniecające. Nie tylko ekscytujący materiał wizualny, ale także erotyczne wiadomości tekstowe.

Odpowiedzialne wysyłanie nagich zdjęć

Uważaj co do kogo wysyłasz

Wysyłanie nagiego zdjęcia do przypadkowej osoby z listy kontaktów to coś innego niż wysyłanie swojemu stałemu partnerowi zdjęcia Twoich pośladków w stringach. W sekstingu ważną rolę gra także zaufanie. Wysyłane zdjęcie lub film jest przeznaczone głównie dla osoby, do której je kierujesz. Więc zastanów się bardzo dobrze, czy wystarczająco ufasz odbiorcy, zanim wyślesz mu swoje ekscytujące zdjęcie.

Wskazówka: Nie wysyłaj erotycznych wiadomości do kogoś, z kim jeszcze nie uprawiałeś seksu.

Sexting

Nie pokazuj swojej twarzy

Największe szkody powstają, gdy na wyciekającym zdjęciu lub filmie można rozpoznać czyjąś twarz. Możesz temu łatwo zapobiec, w ogóle jej nie pokazując. Nie ma nic złego w sekstingu, ale rób to tak, aby Twoja twarz nie była widoczna. Weź również pod uwagę rozpoznawalność tatuaży.

Czy wiesz, że… ważne jest również, aby nie pokazywać swojej twarzy na zdjęciach, które wysyłasz do swojego stałego partnera? Istnieje wiele przypadków, w których były partner udostępnił światu prywatne zdjęcia w ramach zemsty lub jako środek szantażu.

Neutralne tło

Jeśli chcesz stać się jeszcze bardziej nierozpoznawalny, wskazane jest wykonanie zdjęcia na neutralnym tle. Nawet jeśli nie ma na nim Twojej twarzy, jeśli zrobisz zdjęcie w łóżku z bardzo rozpoznawalną kwiecistą pościelą, nadal możesz zostać zidentyfikowany. Dlatego wybierz np. całkowicie białe tło i usuń rozpoznawalne obiekty z obrazu.

Uwaga! Bądź bardzo ostrożny podczas wykonywania czynności erotycznych przed kamerką internetową. Istnieją różne rejestratory ekranu, które można pobrać, dzięki czemu ktoś może bez zauważenia za naciśnięciem jednego przycisku nagrać Twoją sesję przed kamerą internetową.

Zabezpiecz zdjęcia

Oprócz ryzyka, że Twoje nagie selfie zostanie przekazane dalej, możliwe jest również, że haker dostanie się do Twoich prywatnych plików. Wygodnym sposobem ochrony zdjęć jest zabezpieczanie ich za pomocą aplikacji Cryptomator. Następnie możesz wysłać je do swojej chmury (iCloud, Dropbox, Google Foto’s). Gdy haker będzie chciał poszperać w Twojej chmurze, nie będzie mógł otworzyć tych zablokowanych plików.

Dzięki aplikacji eZy Watermark możesz w łatwy sposób umieścić znak wodny na swoim zdjęciu z nazwą odbiorcy. Jeśli zdjęcie wycieknie, będzie na nim nazwisko odbiorcy. Może to być przydatny sposób na wyśledzenie i oskarżenie sprawcy.

Sexting

Nie podejmuj ryzyka, gdy masz wątpliwości

Seksting może być bardzo fajny, ekscytujący i dobry dla Twojego życia seksualnego. Ale zawsze miej na uwadze ryzyko z nim związane. Czy naprawdę chcesz, aby Twoje zdjęcia lub filmy erotyczne wyciekły? Jedynym sposobem, aby tego uniknąć, jest ich nierobienie.

Czy kiedykolwiek uprawiałeś seksting? Podziel się z nami swoim doświadczeniem (anonimowo).

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?