Szczegółowy przewodnik po utrzymaniu swoich zabawek erotycznych w czystości

cleaning sex toys

Gdy znajdziesz już idealną zabawkę erotyczną, naturalnym jest, że chcesz, aby posłużyła Ci jak najdłużej. Chcesz także, aby Twoje zabawki były możliwie najczystsze, co zapobiegnie nieprzyjemnym infekcjom, a nawet chorobom przenoszonym drogą płciową. Opisaliśmy, co należy, a czego nie należy robić w kwestii czyszczenia i konserwacji zabawek erotycznych.

Informacje zawarte w tym artykule:

Podstawowe zasady, czyli to, co zawsze musisz robić!

Większość ludzi odkłada swoje zabawki na bok zaraz po ich użyciu, tylko po to, by po kilku dniach stwierdzić, że nadal muszą je wyczyścić. Unikaj takiego zachowania za wszelką cenę! Jeśli nie wyczyścisz zabawki od razu, materiał, z którego jest wykonana, może ulec uszkodzeniu. Nie chcesz również aby w środku lub na powierzchni gadżetu rozwinęła się pleśń!

Gdy kupujesz zabawkę erotyczną, zalecamy, aby dokładnie ją sprawdzić przed użyciem. Szanse są niewielkie, ale możliwe, że Twoja zabawka posiada drobne uszkodzenia lub ostre krawędzie, które są wynikiem wady produkcyjnej. Ponadto bakterie mogą przedostawać się do takich małych otworów i powodować nieprzyjemne infekcje. Pamiętaj więc, aby zawsze najpierw sprawdzić swój gadżet!

Dzielisz się swoimi zabawkami?

Chcesz podzielić się swoją zabawką erotyczną ze współlokatorką lub współlokatorem? To upewnij się, że jest ona wykonana z materiału bez porów. Produkty porowate (te wykonane z materiału o konsystencji galaretki, cyberskóry lub gumy) są często miękkie i mają małe otwory lub pory, w których mogą namnażać się bakterie. Tylko w przypadku zabawki z materiału nieporowatego możesz mieć pewność, że po jej wyczyszczeniu nie ma ryzyka przeniesienia choroby wenerycznej.

„Produkty porowate (te wykonane z materiału o konsystencji galaretki, cyberskóry lub gumy) są często miękkie i mają małe otwory lub pory, w których mogą namnażać się bakterie”.

Czyszczenie zabawek erotycznych – tak to się robi!

Nie każdą zabawkę erotyczną czyści się w ten sam sposób. Poniżej omawiamy różne zabawki erotyczne i odpowiednie dla nich metody czyszczenia.

💧Preparat do czyszczenia zabawek erotycznych

Na rynku dostępne są preparaty do czyszczenia zabawek erotycznych. Często są one sprzedawane w butelce, co ułatwia nanoszenie środka czyszczącego na zabawkę. Taki preparat nie zawiera alkoholu, ale ma składnik antybakteryjny, który zwalcza nieprzyjemne zapachy, grzyby i bakterie.

Nałóż preparat na zabawkę i przetrzyj ją szmatką. Pozostaw środek na około minutę, zanim go spłuczesz. Chcesz mieć pewność, że na zabawce nie pozostała żadna substancja antybakteryjna. Następnie osusz zabawkę czystą szmatką i możesz ponownie z niej korzystać!

💧Zmywarka

Wiele zabawek erotycznych można myć w zmywarce! Zabawki elektryczne (np. wibratory) nie nadają się do zmywarki, ponieważ może to uszkodzić części elektryczne. Dilda i korki analne na ogół najlepiej tolerują zmywarkę. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie bakterie zostały zabite, użyj programu z wysoką temperaturą (co najmniej 65 stopni).

Jeśli zamierzasz wyczyścić swoją zabawkę w zmywarce, nie używaj tabletki do zmywarki. Składniki chemiczne w takich tabletkach mogą uszkodzić materiał zabawki.

Uwaga! W zmywarce nie można czyścić zabawek elektrycznych i wykonanych z porowatego materiału.

💧Woda i delikatne mydło

Najłatwiej wyczyścić zabawki ciepłą wodą z kranu. Zanurz zabawkę pod ciepłą wodą bezpośrednio po użyciu, a w razie potrzeby skorzystaj z łagodnego mydła. Dobrze sprawdzi się również mydło antybakteryjne, takie jak Dettol. Po czyszczeniu dokładnie opłucz zabawkę. Przedostanie się mydła antybakteryjnego na wrażliwe części ciała lub ich do ich wnętrza będzie bardzo nieprzyjemne. Grzbiety i wgłębienia to miejsca, w których łatwo może zostać brud. Najlepiej skorzystaj z bawełnianego wacika i upewnij się, że te obszary są całkowicie czyste.

💧Chusteczki antybakteryjne

Czyszczenie swojej zabawki chusteczką antybakteryjną jest szybkie i skuteczne. I nie ma różnicy, z jakiego materiału zabawka jest wykonana. Przetrzyj ją chusteczką i opłucz pod ciepłą wodą. Osusz zabawkę czystą ściereczką lub ręcznikiem papierowym i gotowe!

sextoy reinigen

💧Wyparzanie

Możesz również wyparzyć zabawkę erotyczna, aby zabić wszystkie bakterie. Włóż zabawkę do garnka z wrząca woda i gotuj przez 3–5 minut. Upewnij się, że zabawka nie dotyka dna garnka, aby jej nie przypalić.

Uważaj na zabawki ze szkła. Często nie można ich zbyt długo wystawiać na działanie wysokich temperatur. Pozostaw szklaną zabawkę erotyczną we wrzącej wodzie na maksymalnie 1 minutę, jeśli chcesz ją wyczyścić w ten sposób.

Uwaga! Pamiętaj, że niektóre zabawki nie są wodoodporne. Zabawki z porowatych materiałów również nie nadają się do wyparzania.

Czyszczenie masturbatorów

Czyszczenie masturbatora wymaga nieco innego podejścia. Masturbatory najlepiej przewrócić na lewą stronę, aby odpowiednio wyczyścić je od wewnątrz. Następnie nałóż środek czyszczący na wnętrze zabawki i spłucz go ciepłą wodą.

Wytrzyj zabawkę suchą szmatką i pozostaw do wyschnięcia w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Jeśli wnętrze zabawki nie wyschnie odpowiednio, istnieje ryzyko rozwinięcia się pleśni. Zauważyłeś w środku czarne kropeczki? To oznaka pleśni. W takim przypadku nie masz wyboru – musisz wyrzucić zabawkę.

Dbanie o swoje zabawki erotyczne

Uważaj na baterie

Zawsze wyjmuj baterie przed czyszczeniem zabawki erotycznej. Nie chcesz dopuścić do ich korozji. Woda może poważnie uszkodzić komponenty elektroniczne Twojej zabawki.

Lubrykant

Lubrykant i zabawka erotyczna to, naturalnie, dobre połączenie. Uważaj jednak, aby nie stosować lubrykantu na bazie silikonu do zabawek wykonanych z silikonu. Lubrykant tego rodzaju oddziałuje na materiał zabawki, utrudniając utrzymanie jej w czystości. Korzystasz z zabawki wykonanej z silikonu? Zawsze stosuj lubrykant na bazie wody.

Przechowywanie zabawek erotycznych

Pamiętaj, że jeśli nie zdecydujesz, gdzie dokładnie będziesz trzymać swoją zabawkę erotyczną po czyszczeniu, może ona przyciągać dużo kurzu i włosów. Aby temu zapobiec, zalecamy zakup torebki do przechowywania. Chcesz trzymać kilka zabawek w jednej torebce? Możesz tak zrobić tylko z zabawkami, które w 100% wykonane są z silikonu. Na przykład plastikowe zabawki mogą przyklejać się do siebie, gdy się dotykają. Aby zapewnić optymalną czystość, najlepiej przechowuj każdą zabawkę w oddzielnej torebce.

Jak utrzymujesz swoje zabawki erotyczne w dobrym stanie? Podziel się wskazówkami dotyczącymi czyszczenia w komentarzu!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Tagi

Chcesz nas obserwować?