Użalanie się nad swoim ciałem: 8 przekonań, które wcale nie są prawdziwe!

Summer body insecurities

Słońce wyszło, więc zrzucamy ubrania! Znowu mamy lato. Jednak wiele osób nie cieszy się na myśl o paradowaniu po plaży prawie nago. Presja społeczeństwa na idealne letnie ciało jest silna i u wielu z nas wywołuje niepewność. Ale hej, każde ciało to idealne letnie ciało! Przedstawiamy 8 błędnych opinii, z którymi możesz się pożegnać jeszcze dziś.

Spróbuj zmienić swój sposób myślenia

Zamiast przechodzić na szybką dietę, chodzić na siłownię co najmniej sześć razy w tygodniu i całkowicie wykluczyć spożywanie cukru, lepszym pomysłem może być rozważenie bardziej realistycznego celu: przestań czuć się źle ze swoim ciałem! Traktuj te negatywne myśli jak byłego, który źle Cię traktował i wyrzuć je ze swojego życia. Za każdym razem, gdy przychodzą Ci one do głowy, pamiętaj, że jesteś wspaniałym człowiekiem, który przez cały czas zasługuje na pozytywne słowa na swój temat.

„Być może lepszym pomysłem będzie rozważenie bardziej realistycznego celu: przestań czuć się źle ze swoim ciałem!”

1. „Nienawidzę moich pelikanów / bielactwa / blizn”

Jesteś prawdopodobnie jedyną osobą tak krytyczną na temat danej części swojego ciała. Czy kiedykolwiek spojrzałeś na kogoś i pomyślałeś „Ugh, powinna się wstydzić!” Nie? Tak myślałam 😉

2. „Czuję się taka gruba…”

No dobrze. Jutro możesz się poczuć jak wykałaczka i będziesz miała ochotę na pizzę. Kogo to obchodzi?

3. „Z kilkoma kilogramami mniej odważę się chodzić po ulicy”

Nie jesteś Reginą George i z pewnością nie masz nic do czynienia z serialowymi „Wrednymi dziewczynami”. Więc jakie znaczenie mają teraz te dodatkowe kilogramy? Szybka dieta skutkuje tylko efektem jojo, a tego na pewno nie chcesz. Każdy jest piękny; niezależnie od tego, czy ważysz 45 kg, 150 kg, czy gdzieś pomiędzy. Jeśli naprawdę nie czujesz się komfortowo w swoim ciele, poszukaj rady specjalisty i razem zastanówcie się, co możesz z tym zrobić.

„Każde ciało jest piękne, niezależnie od tego, czy ważysz 45 kilogramów, 150 kilogramów, czy gdzieś pomiędzy”.

4. „Jestem zbyt biała, żeby chodzić w stroju kąpielowym”

Każde ciało jest piękne, bez względu na kolor. I tyle.

huidskleur

5. „Mój brzuch nie jest wystarczająco płaski”

Każdy ma mięso na kościach. To w żaden sposób nie odróżnia Cię od nikogo innego na świecie. Oznacza to, że Twoje ciało jest piękne i zdrowe. Więc zostaw je w spokoju i pokochaj je.

6. „Ta blizna jest zbyt wyraźna…”

Wstydzisz się jakiejś blizny? Niepotrzebne! Blizna jest znakiem przetrwania i podkreśla, że wciąż tu jesteś, wydałaś na świat życie, walczyłaś o coś itp.

7. „Gdybym tylko mogła wrócić do mojego 16-letniego ciała…”

Taaak, a gdybym tylko ja wygrzewałabym się teraz na plaży na Jamajce, popijając koktajl, a nie siedziała w salonie na kacu, pisząc ten post. Ale nie jestem. I wiesz co? Życie wciąż jest wspaniałe.

8. „Mój cellulit jest obrzydliwy”

Każdy ma cellulit! Prawdopodobnie mogłabyś uszczypnąć nogi kilku modelkom i odkryć, że one również mają cellulit. A nawet jeśli nie, to i tak niedługo będą go miały. Tylko 000000000000001 procent populacji go nie ma… Jesteś normalna i to jest piękne.

Pamiętaj: nie jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu, ale jesteś niezadowolona z myśli o swoim wyglądzie.


Czy kiedykolwiek byłaś niepewna siebie?

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi

Social Media