6 powszechnych przekonań na temat włosów łonowych, które w rzeczywistości są nieprawdziwe

intimate area

Włosy łonowe. Wszyscy je mamy, ale nie lubimy o nich mówić. Istnieje jednak wiele poglądów na temat owłosienia łonowego, które nie są do końca prawdziwe. W tym artykule przedstawiamy sześć mitów na temat naszej fryzury łonowej. 

#1 Owłosienie łonowe chroni Cię przed chorobami wenerycznymi

Nie, nie i jeszcze raz nie! To, że włosy łonowe uchronią Cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową jest absolutną nieprawdą! To chyba najbardziej niebezpieczny mit na temat włosów łonowych. Twoje włosy łonowe mogą być doskonałym źródłem bakterii, co tylko zwiększa ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Naturalne bakterie mogą zadomowić się w Twoich włosach „tam na dole”. Na szczęście można temu zapobiec, dbając o odpowiednią higienę w tym miejscu.

„Poza tym, Twoje włosy łonowe mogą być doskonałym źródłem bakterii, co tylko zwiększa ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową”.

#2 Twoje włosy łonowe są tego samego koloru co włosy na głowie

Też tak kiedyś myśleliśmy, ale to nieprawda 😉 Czy naprawdę interesuje Cię kolor czyichś włosów łonowych (dlaczego?, nie wiem)? Może spójrz na brwi, one są najbardziej podobne.

#3 Włosy łonowe nie przestają rosnąć

Niestety musimy Cię rozczarować, wygląd jak z bajki tam na dole nie jest osiągalny. Twoje włosy łonowe przestają rosnąć pomiędzy 1 a 5 centymetrem, a ten okres różni się w zależności od osoby. Po osiągnięciu maksymalnej długości, włoski wypadają i robią miejsce nowym.

#4 Włosy łonowe sprawiają, że czerpiesz mniej przyjemności z seksu

Niekoniecznie jest to mit, ale nie jest to też fakt. Dla kobiet włosy łonowe mogą stanowić prawdziwą różnicę, jeśli chodzi o komfort uprawiania seksu. Dla niektórych kobiet włosy łonowe mogą służyć jako swego rodzaju „osłona”, przeciwdziałająca lub łagodząca pewne tarcia na skórze. Inne kobiety uważają to intensywne uczucie tarcia za bardzo przyjemne. Więc to naprawdę zależy od Twoich osobistych preferencji.

„Rzeczywiście, dla kobiet, obecność włosów łonowych na ciele może sprawić prawdziwą różnicę, jeśli chodzi o komfort seksu”.

#5 Każdy uważa, że włosy łonowe są nieatrakcyjne

Każdy ma inny gust i nie inaczej jest w przypadku włosów łonowych. Aaaaaale… badania wykazały, że właśnie pozostawienie nieogolonej tej strefy intymnej może być bardzo atrakcyjne! Twoje włosy łonowe są pełne feromonów. Feromony te mogą mieć pozytywny wpływ na Twojego partnera, jeżeli jest on wrażliwy na zapachy. Może jednak zrezygnujesz z wosku?

„Twoje włosy łonowe są pełne feromonów, które mogą mieć pozytywny wpływ na Twojego partnera”.

#6 Ludzie z wrażliwą skórą nie mogą golić włosów łonowych

Oczywiście, golenie może powodować podrażnienia, na które mogą być szczególnie narażone osoby o wrażliwej skórze. Nie oznacza to, że powinnaś/powinieneś wyrzucić swoje maszynki do golenia i nigdy więcej nie usuwać włosów łonowych. Po prostu zrób to trochę inny sposób! Staraj się nie wywierać zbyt dużego nacisku na ostrze i używaj kremu do golenia przeznaczonego specjalnie do okolic intymnych. Zamiast golenia możesz również zdecydować się na depilację woskiem lub zabieg laserowy.

Czy znasz jakiś ciekawy fakt lub mit na temat włosów łonowych? Daj nam znać w komentarzach!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi

Chcesz nas obserwować?