Dlaczego kopnięcie lub uderzenie w jądra jest takie bolesne?!

pain in the balls

Być może zostałeś uderzony w krocze podczas ćwiczeń lub nawet przypadkowo usiadłeś na jądrach. Bez wątpienia zastanawiałeś się: dlaczego akurat mnie to spotyka? Ale także: dlaczego moje jądra są takie wrażliwe? To właśnie zamierzamy  Ci wyjaśnić! Ponadto odpowiadamy na odwieczne pytanie: co boli bardziej, poród czy uderzenie w jądra?

Dlaczego jądra są tak wrażliwe?

Odpowiedź na to pytanie jest w rzeczywistości dość prosta! Dzieje się tak, ponieważ w mosznie zbiegają się liczne zakończenia nerwowe. Z jednej strony pozwala to cieszyć się dobrą zabawą, gdy jądra są odpowiednio stymulowane, z drugiej strony, uderzenie w jądra jest również bardzo bolesne.

Co więcej, jeżeli jądra zostaną mocno uderzone, to może ucierpieć również otrzewna. Dzieje się tak, ponieważ jądra powstają w jamie brzusznej, a dopiero później schodzą wzdłuż pasma pełnego nerwów i naczyń krwionośnych. Co za ciekawostka, prawda?

„Nic więc dziwnego, że padasz jak worek ziemniaków, gdy dostaniesz mocne uderzenie w krocze.”

Dlaczego jądra zwisają na zewnątrz ciała?

Chociaż może się to wydawać złośliwym żartem ze strony Matki Natury, to naprawdę istnieje dobry powód, dla którego Twoje jądra zwisają „za burtę”! To właśnie w jądrach produkowane są plemniki. Aby proces ten był optymalny, muszą one pozostawać w temperaturze niższej niż normalna temperatura ciała.

A co w przypadku gdy zaczniesz odczuwać ból jąder z nieco innego powodu?

Kiedy nie udaje Ci się osiągnąć satysfakcjonującego punktu kulminacyjnego po wielu podnieceniach, możesz cierpieć na tzw. bóle kawalerskie lub bóle pana młodego (ang. blue balls). Jeżeli nie dojdzie do wytrysku, a erekcja osłabnie, ucisk może pozostać na częściach intymnych . Powoduje to dodatkową wrażliwość, krótki i ostry lub o średnim nasileniu, dokuczliwy ból.

Co boli bardziej, poród czy uderzenie w jądra?

Czy masz już gotową odpowiedź? Nie oceniaj zbyt pochopnie ponieważ odpowiedź na to pytanie nie jest prosta! Uderzenie w jądra i poród to dwa zupełnie różne doświadczenia, które mogą wyrządzić sporo szkód fizycznych.

Poród to naturalny proces, który wystawia narządy rozrodcze na ciężką próbę. Nie bez powodu poród nazywany jest najbardziej bolesnym doświadczeniem. Pomyśl o rozerwaniu tkanki, skurczach macicy i innych komplikacjach.

„Oprócz konsekwencji fizycznych, nie należy lekceważyć wpływu psychicznego

Z kolei uderzenie w jądra może spowodować nieoczekiwany i natychmiastowy ból. Może to skutkować obrzękiem, zasinieniem lub pęknięciem jądra. Niepłodność jako bezpośrednie następstwo nie jest wprawdzie niemożliwa, ale na szczęście zdarza się dość rzadko.

W skrócie…

Prawdziwe pytanie brzmi, czy można w ogóle porównywać ból porodowy i ból odczuwany podczas uderzenia w jądra. Intensywność bólu zależy od sytuacji, ale także różni się w zależności od osoby, ponieważ ból jest subiektywnym doświadczeniem. Każdy ma inny próg bólu! To sprawia, że niemal niemożliwe jest zmierzenie różnicy, a tym samym udzielenie satysfakcjonującej, ostatecznej odpowiedzi.

W jaki sposób można stymulować mosznę?

Moszna jest jedną z najbardziej erogennych stref męskich. Po całej tej rozmowie o bólu i dyskomforcie, równie dobrze możemy skupić się na przyjemności płynącej ze stymulacji jąder! Dzielimy się kilkoma wskazówkami. Oczywiście zwróć szczególną uwagę na to, co Ty lub Twój partner lubicie najbardziej.

1. Masaż jąder

Możesz go rozpieszczać, trzymając, pocierając i/lub głaszcząc jego jądra. Przesuń palce w kierunku od moszny do krocza dla dodatkowej stymulacji!

2. Stymulacja oralna

Obciąganie nie musi ograniczać się do penisa! Całowanie, lizanie lub delikatne ssanie jąder również może być dla niego niezwykle ekscytujące.

3. Zabawki erotyczne dedykowane dla moszny

Oczywiście mamy również pokaźną gamę zabawek erotycznych dla moszny! Pomyśl na przykład o pierścieniach i masażerach ściennych, zabawkach do rozciągania i rozdzielania jąder.


Jaki sposób stymulacji jąder sprawia Ci największą przyjemność? Zostaw komentarz!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?