Oto 15 najpopularniejszych stref erogennych

15-most-common-erogenous-zones

Prawdopodobnie jest kilka miejsc, na które Twój partner musi tylko spojrzeć, a Ty już jesteś podniecona. Dotykanie tych stref erogennych jest przyjemne i zwykle powoduje szybkie podniecenie. U każdej osoby mogą się one znajdować w innych miejscach. Więc to, co Ty uwielbiasz, może nie być aż tak przyjemne dla Twojego partnera. I odwrotnie, oczywiście! Wymieniamy najpopularniejsze strefy erogenne w kolejności od głowy do stóp.

1. Włosy

Och, jakie to cudowne, kiedy ktoś przeczesuje Twoje włosy rękami. Dla wielu osób to prawdziwa strefa erogenna! Rozpocznij grę wstępną pod prysznicem, powoli myjąc włosy kochanka i masując jego skórę głowy.

2. Uszy

Jest tyle seksownych rzeczy, które możesz robić z uszami. Twoje uszy są bardzo wrażliwe, więc pomyśl o delikatnym głaskaniu i ssaniu. Ale subtelne chuchnięcie gorącym oddechem może również przyprawić partnera o dreszcze (nie dmuchaj mocno!). Możesz też spróbować delikatnie gryźć. Nie zapomnij też o sprośnych słowach, wyszeptaj partnerowi do ucha wszystko, co chcesz zrobić z nim robić… Nie powinieneś jednak wkładać języka do ucha partnera. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to miłe doświadczenie.

„Głaskanie, ssanie, sprośne słowa i gorący oddech mogą przyprawić partnera o pozytywne dreszcze”.

3. Usta, wargi i język

Prawdopodobnie już wiesz, że w tych miejscach znajduje się dużo zakończeń nerwowych. Dlatego tak miło jest całować swojego kochanka. Oprócz całowania można też rozpieszczać te miejsca, bawiąc się ciepłem i zimnem. Na przykład masując usta partnera kostką lodu. Podczas całowania możesz też na przykład delikatnie je podgryzać.

4. Szyja i dekolt

Szyja to idealne miejsce na rozpoczęcie gry wstępnej. Całuj swojego partnera/swoją partnerkę w szyję, delikatnie nawilżając usta. Następnie powoli schodź w dół… Przyjemne może być również lizanie szyi lub drażnienie jej poprzez dmuchanie.

erogene zone

5. Sutki

Chyba wszyscy wiemy, że kobiety podniecają się, gdy stymulowane są ich sutki. Jednak nie zaczynaj od razu od tej części, ale powoli zbliżaj się do nich. Na przykład zacznij od szyi, a następnie przejdź do sutków i piersi. Możesz je pieścić, całować i lizać. Możesz je też delikatnie ssać i gryźć. Zwróć szczególną uwagę na reakcję partnerki, abyś mógł wyczuć, co lubi najbardziej. Sutki są również wrażliwym miejscem dla mężczyzn. Dlatego podczas następnej gry wstępnej poświęć sutkom swojego partnera sporo uwagi!

„Zacznij od szyi, a następnie przejdź do sutków i piersi”.

6. Plecy

Chociaż plecy nie są szczególnie wrażliwe, mogą być przyjemnym miejscem do rozpoczęcia podróży przez strefy erogenne partnera. Zacznij na przykład od zmysłowego masażu. Olejek do masażu nie jest konieczny, ale zalecany. To świetny sposób na osiągnięcie stanu pełnego relaksu. Kiedy poczujesz, że Twój partner jest całkowicie zrelaksowany, udaj się do jednego z pozostałych miejsc na tej liście.

7. Brzuch i podbrzusze

Od pępka w dół znajduje się wiele zakończeń nerwowych. Dlatego ten kawałek brzucha jest wyjątkowo wrażliwy na dotyk. Wykorzystaj to, obsypując go pocałunkami, pieszcząc ją intensywnie lub zmysłowo liżąc. Następnie możesz kontynuować, schodząc w dół lub drażnić partnerkę/partnera, zwracając najpierw większą uwagę na inne strefy erogenne. Nie przechodząc od razu do nagrody, budujesz znacznie większe napięcie, które następnie doprowadzi do jeszcze bardziej intensywnego punktu kulminacyjnego.

8. Ramiona, ręce i palce

Te części ciała, podobnie jak plecy, są świetne do wykorzystania jako punkt wyjścia do gry wstępnej. Rozpoczynając od delikatnych pieszczot lub dłuższego masażu, doprowadzisz partnerkę/partnera do głębokiego relaksu. Jest to idealne, gdy Ty i Twój partner/Twoja partnerka prowadzicie intensywne życie. Stres może poważnie zaszkodzić Twojemu życiu seksualnemu. Kiedy jesteś zestresowany(-a), trudniej w nastroju osiągnąć orgazm.

„Zarówno dawanie, jak i otrzymywanie masażu jest bardzo terapeutyczne i odprężające”.

Kiedy trudno się pobudzić z powodu stresu, rozwiązaniem może być masaż. Wykonywanie i otrzymywanie masażu jest bardzo terapeutyczne i relaksujące. To także idealny punkt wyjścia do późniejszych igraszek. Podczas masażu lub gry wstępnej nie zapomnij o ramionach, rękach i palcach. Lekko je głaszcząc, możesz wywołać u partnera dreszcze na całym ciele. Na przykład delikatnie głaszcz jego/jej opuszki palców, masuj ramiona i całuj całe ręce.

lief koppel

9. Pośladki

Możesz je głaskać, lizać lub masować. Pieść pośladki swojego partnera/swojej partnerki podczas gry wstępnej, aby zwiększyć emocje. Dla niektórych osób uderzenie w pośladki jest przyjemne i ekscytujące. Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że pod pewnymi względami ból i przyjemność nie różnią się od siebie tak bardzo. Chociaż może to wywołać silne podniecenie u jednej osoby, nie jest dobrym pomysłem niespodziewanie uderzenie w pośladki partnera/partnerki. Może to po prostu sprawić, że nie zrozumie on Twoich dobrych intencji.

10. Jądra i krocze

Obszar wokół penisa to w rzeczywistości jedna duża strefa erogenna. Pieść go, zwracając szczególną uwagę na mosznę i krocze. Wielu mężczyzn lubi głaskanie jąder, lizanie lub delikatnie ssanie ich. Możesz też delikatnie na nie chuchać. Zwracaj szczególną uwagę na reakcję partnera, aby dowiedzieć się, co sprawia mu przyjemność, a co nie. Krocze jest również bardzo wrażliwe. Jest to obszar między jądrami a odbytem. Delikatnie masuj go palcami. Buduj napięcie, czekając tak długo, jak to możliwe, zanim dotkniesz jego penisa.

11. Wargi sromowe i wzgórek łonowy

Zanim zaczniesz zajmować się łechtaczką lub pochwą swojej partnerki, zwróć większą uwagę na wargi sromowe i wzgórek łonowy. Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne wargi sromowe zawierają miliony zakończeń nerwowych i dlatego są bardzo wrażliwe na dotyk. Często zapomina się też o wzgórku łonowym, a tak naprawdę jest to również strefa erogenna. Jest on wrażliwy zarówno na delikatne, jak i mocniejsze dotknięcia, co oznacza, że to miejsce wspaniale nadaje się do udanej gry wstępnej!

Brzmi to dziwnie, ale ciągnięcie za wzgórek łonowy może być przyjemne. Ponieważ jest on połączony z łechtaczką i wargami sromowymi, niektóre kobiety uważają to za wspaniałe uczucie, a inne nawet jako przyjemniejsze, niż bezpośredni kontakt z łechtaczką. „Seks na sucho” jest przyjemny dla wielu kobiet, ponieważ stymuluje on wzgórek łonowy. Najwyższy czas więc włączyć to zapomniane miejsce do Waszej rutyny!

„Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne wargi sromowe zawierają miliony zakończeń nerwowych i dlatego są bardzo wrażliwe na dotyk”.

12. Odbyt

Wciąż istnieje tabu dotyczące seksu analnego lub angażowania odbytu podczas seksu. Nie powinno tak być, ponieważ odbyt jest bardzo wrażliwym miejscem. Oczywiście nie musisz od razu używać korków analnych (chociaż nie będziemy Cię powstrzymywać!). Istnieje jednak kilka sposobów na subtelne zaangażowanie odbytu podczas gry wstępnej. Może to być bardzo przyjemne doświadczenie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, i nie ma nic wspólnego z Twoją orientacją seksualną! Pieść odbyt swojego partnera lub liż go (rimming).

Posuń się trochę dalej i włóż palec (palce) do odbytu. Zadbaj o jakiś lubrykant, aby wszystko gładko poszło. Zwróć także szczególną uwagę na reakcję partnera, aby wiedzieć, czy można kontynuować, czy należy przestać. Buduj napięcie powoli, bo dla Twojego partnera prawdopodobnie nie będzie miłym zaskoczeniem, gdy nagle włożysz dwa palce w jego szparkę.

billen

13. Uda

Skóra na wewnętrznej stronie ud jest bardzo cienka, dzięki czemu jest wyjątkowo wrażliwa. Delikatnie głaszcz lub masuj ją. Od czasu do czasu „przypadkowo” przesuń ręką wzdłuż genitaliów partnera, aby zwiększyć napięcie.

14. Pod kolanem

Może tylko ja tak myślę, ale uważam, że kolana są mało seksowne. Często są one po prostu zbyt suche, a w niektórych przypadkach za bardzo przypominają wyglądem zrzędliwe postacie z bajki. Jednak tył kolana, czyli obszar w jego zgięciu, to zupełnie inna historia. To miejsce jest porównywalne z wewnętrzną częścią uda. Ponieważ skóra tutaj jest bardzo cienka, jest to wyjątkowo wrażliwe miejsce. Dlatego delikatny dotyk tylnej części kolana dostarcza wielu bodźców. Ponieważ jest to miejsce mniej intymne, bardzo dobrze nadaje się do tego, aby poświęcić mu trochę uwagi w miejscu publicznym.

„To miejsce jest porównywalne z wewnętrzną częścią uda”.

15. Stopy

Nie, nie od razu jesteś fetyszystą stóp, kiedy lubisz być tam dotykany(-a). W rzeczywistości dla większości osób to bardzo miłe uczucie. Dlatego masaż stóp może bardzo dobrze prowadzić do masażu ze szczęśliwym zakończeniem. To wystarczający powód, aby od czasu do czasu popieścić stopy swojego partnera, prawda?

Jakie są Twoje ulubione strefy erogenne? Daj nam znać w komentarzu!

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi

Social Media