Edging: opóźnianie orgazmu dla lepszych orgazmów

Edging

Czy szybko dochodzisz i chcesz mieć większą kontrolę nad swoimi orgazmami? A może uważasz, że nadszedł czas na bardziej intensywne doznania podczas szczytowania? W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie edging. Edging jest formą kontroli orgazmu, która może przynieść Ci wiele rozkoszy. W tym artykule wyjaśniamy tę technikę. 

Czym jest Edging

W edging’u szuka się granicy, stąd nazwa. Edging polega na odkrywaniu swojego ciała i swojego orgazmu. Dowiesz się, jak daleko możesz się posunąć, gdzie leży twój punkt bez powrotu (skrót z ang. PNR) i kiedy musisz się zatrzymać, aby nie dopuścić do orgazmu. W rzeczywistości masturbujesz się, nie dochodząc. Kiedy poczujesz, że zbliża się punkt kulminacyjny, przerwij stymulację. Można to robić kilka razy z rzędu. Kiedy już pozwolisz sobie na osiągnięcie punktu kulminacyjnego, to poczujesz, że jest on bardzo satysfakcjonujący.

Zalety Edging’u

  • Lepiej poznasz swoje ciało
  • Poznajesz swój punkt bez powrotu (skrót z ang. PNR)
  • Jest to metoda na lepsze poznanie partnera lub partnerki.
  • Masz większą kontrolę nad swoimi orgazmami
  • Końcowy orgazm jest o wiele bardziej intensywny

Jak wygląda edging w praktyce

Ogólnie rzecz biorąc, paniom łatwiej jest praktykować edging niż mężczyznom. Chyba że jesteś kobietą używającą zabawki erotycznej, wtedy również może to być spore wyzwanie. Czy chcesz rozpocząć przygodę z Edging’iem? W takiej sytuacji najlepiej jest zacząć w pojedynkę. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad stymulacją i swoim orgazmem.

  1. Upewnij się, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał przez co najmniej pół godziny. Upewnij się, że masz przyjemne miejsce, w którym możesz zająć się swoimi sprawami, np. sypialnię.
  2. Stymuluj się do momentu, aż będziesz podniecona/-y – możesz użyć do tego zabawki lub dłoni.
  3. Nie przestawaj się stymulować (delikatnie). Można to robić tak, jak się do tego przyzwyczailiśmy, ale można też zrezygnować z dotykania na przykład najbardziej wrażliwych miejsc. Na tym etapie poznaje się swój punkt bez powrotu (skrót z ang. PNR). Gdy tylko poczujesz, że zaraz dojdziesz, przerwij stymulację. Zawsze szukaj granicy orgazmu, ale zatrzymaj się, zanim ją przekroczysz.
  4. Tak trzymaj przez jakiś czas. Masz teraz dwa wyjścia: możesz przestać, nie osiągając szczytowania, albo możesz doprowadzić się do szczytowania.

Edging jako gra wstępna

Edging jest również bardzo przydatny podczas gry wstępnej. Można na przykład uzgodnić z partnerem/partnerką, że nie będzie dochodził/-a, dopóki się ponownie nie zobaczymy. Jest to szczególnie przyjemne, gdy nie widzicie się przez kilka dni. Drażnijcie się nawzajem podniecającymi wiadomościami, dotykajcie się bez osiągania orgazmu. Kiedy ponownie się zobaczycie, wasze orgazmy będą cudownie intensywne!

Edging podczas seksu

Edging można również stosować podczas miłej sesji pieszczot się z partnerem/partnerką. Opóźnienie orgazmu o kilka chwil sprawi, że ostateczny orgazm będzie o wiele bardziej intensywny i przyjemny. Praktyka czyni mistrza! Na przykład, ćwicząc Edging w pojedynkę, możesz stosować te techniki również podczas seksu. Czy zdarza Ci się zbyt szybko dochodzić podczas seksu? W takiej sytuacji edging może pomóc Ci tego uniknąć, ponieważ wiesz, kiedy przerwać stymulację.

Narzędzia pomocnicze do Edgingu

Czy słyszałeś o terminie Edging? Czy jest to coś odpowiedniego dla Ciebie?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?