Najlepsze wskazówki na temat przedwczesnego wytrysku

premature ejaculation

Zbyt szybkie dochodzenie lub inaczej przedwczesny wytrysk jest częstym problemem u mężczyzn. Około 20 do 30 procent mężczyzn doświadczyło go co najmniej raz w życiu. Jeśli zdarza się to często, może prowadzić do stresu, smutku i zakłopotania. Może również mieć negatywny wpływ na Twój związek. Dowiedz się, co to jest przedwczesny wytrysk, jak do niego dochodzi i co możesz z tym zrobić!  

Co to jest przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk występuje, gdy mężczyzna ma niewielką lub żadną kontrolę nad swoim orgazmem i szczytuje wcześniej niż to pożądane. Niektórzy mężczyźni dochodzą przy najmniejszej stymulacji. W rezultacie oboje partnerzy nie uzyskują wystarczającej satysfakcji seksualnej.

Przedwczesny wytrysk jest terminem używanym do opisania wytrysku pomiędzy 30 sekundami a jedną minutą. Podczas gdy średni czas trwania „normalnej penetracji” wynosi w przybliżeniu od 3 do 5 minut.

Co sprawia, że dochodzisz za wcześnie?

Dokładna przyczyna przedwczesnego wytrysku jest nieznana, ale często związana jest z problemami fizycznymi, psychicznymi lub emocjonalnymi. Kiedy ktoś szczytuje za wcześnie częściej, pojawia się niepokój związany z porażką i niechęć do działania. Niepokój, stres lub depresja mogą również przyczyniać się do przedwczesnego wytrysku.

Przez stres i niepokój wytwarza się w organizmie hormon zwany adrenaliną. Wysoki poziom adrenaliny powoduje również rozpad serotoniny. Jest ona neuroprzekaźnikiem i wpływa między innymi na napięcie seksualne w organizmie. Mała ilość serotoniny między innymi zapewnia, że żołądź penisa jest bardziej wrażliwy, co wpływa na przedwczesny orgazm.

„Niski poziom serotoniny sprawia, że żołądź penisa jest bardziej wrażliwy, co wpływa na przedwczesny orgazm”.

Mięśnie dna miednicy

Również mięśnie dna miednicy mają wpływ na szczytowanie. Im masz mniejszą kontrolę nad tymi mięśniami, tym mniej możesz kontrolować swój orgazm. Podczas orgazmu dochodzi do napięcia mięśni dna miednicy, co powoduje ich rytmiczne kurczenie się. Przy nadaktywnych mięśniach dna miednicy występuje większe napięcie w tej grupie mięśni, przez co mężczyzna wytryskuje wcześniej, niż jest to pożądane.

Opóźnienie wytrysku

Lekarze często zalecają leczenie przedwczesnego wytrysku. Może to obejmować psychoterapię, a także naukę sposobów omawiania tego problemu ze swoim partnerem. Na przykład psychoterapia polega w tym przypadku na wyeliminowaniu presji wydajności i strachu przed porażką.

Istnieje jednak również szereg technik, dzięki którym możesz sam wpłynąć na moment wytrysku.

Technika szczypania

Technikę tę stosuje się podczas seksu, tuż przed pojawieniem się wytrysku. W tym momencie przez kilka sekuns delikatnie ściśnij dwoma palcami koniec penisa (tam, gdzie spotyka się żołędź i trzon). Przerwij seks na 30 sekund i ponownie do niego wróć. Powtarzaj tak, aż dojdziesz do punktu kulminacyjnego.

Technika stop-start

Masturbuj się sam, aż będziesz prawie osiągać orgazm. Następnie odczekaj chwilę i kontynuuj. Zrób tak około trzy razy i wytryśnij za czwartym. Po kilku sesjach zauważysz, że będziesz miał coraz większą kontrolę nad swoim orgazmem. Praktyka czyni mistrza!

Ćwiczenia mięśni kegla

Ćwiczenia mięśni kegla wzmacniają mięsień dna miednicy, który kurczy się podczas orgazmu. To ten sam mięsień, którego używasz do trzymania stolca i moczu. Trenując go, możesz między innymi osiągnąć większą kontrolę nad swoim orgazmem. Są różne ćwiczenia treningu mięśni dna miednicy.

Ćwiczenia podstawowe

Napnij mięśnie dna miednicy przez 5 sekund, a następnie rozluźnij. Zrób to 20 do 30 razy z rzędu i powtarzaj to ćwiczenie trzy razy dziennie (na przykład rano, po południu i wieczorem). Zauważasz szybko jakąś poprawę? Jeśli tak, to zwiększ ilość spięć i czas ich wykonywania. Możesz także użyć aplikacji, która dokładnie podpowie Ci, co robić.

bridge pose

Most

Połóż się na plecach i umieść pięty jak najbliżej pośladków. Teraz napnij kilka razy mięśnie dna miednicy, jak opisano w ćwiczeniu podstawowym. Następnie rozszerz ćwiczenie dalej i wypchnij miednicę do góry. Jesteś teraz w „pozycji mostu”. Będąc w niej, spróbuj także dobrze napiąć mięśnie dna miednicy. Utrzymaj pozycję mostu przez 10 sekund, a następnie powoli połóż się z powrotem. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

Chcesz więcej wyzwań? Umieść jakiś przedmiot między swoimi kolanami np. piłkę lub poduszkę. Ściskaj kolana razem, aby w ten sposób jeszcze mocniej ćwiczyć mięśnie dna miednicy.

Jakie inne ćwiczenia możesz wykonywać?

  • przysiady
  • wypady
  • wypychanie bioder

Ponadto istnieje również wiele pomocy, takich jak specjalne zabawki erotyczne i prezerwatywy, które mogą pomóc w opóźnieniu orgazmu. Przedstawiliśmy je tutaj.

Pomoce

Masturbatory

Masturbator to nadająca się do penetracji zabawka erotyczna opracowana specjalnie dla mężczyzn. Masturbatory są zaprojektowane tak, aby jak najdokładniej przybliżyć kobiece części intymne, często zarówno pod względem odczuć, jak i wyglądu. Większość z nich ma również w środku stymulującą powierzchnię. Dzięki temu możesz używać ich jako doskonałej pomocy w treningu wytrzymałości seksualnej.

Prezerwatywy opóźniające orgazm

Prezerwatywy opóźniające orgazm mają łagodny efekt znieczulający, aby zapobiec przedwczesnemu wytryskowi. Na ich wewnętrznej stronie znajduje się niewielka warstwa żelu, co zmniejsza wrażliwość żołędzia. Niektóre prezerwatywy są również grubsze na górze tak, aby czubek penisa był mniej stymulowany. Dzięki prezerwatywom opóźniającym orgazm Ty i Twój partner możecie dłużej cieszyć się seksem, a Twój orgazm trwa dłużej.

Spray opóźniający orgazm

Do opóźniania orgazmu można stosować również różne spraye i kremy. Stosuje się je bezpośrednio na żołądź, aby go lekko i tymczasowo znieczulić. Penis jest nadal stymulowany, ale jest mniej wrażliwy na nadchodzące bodźce. Dzięki temu mężczyzna może dłużej wytrzymać podczas seksu.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogły Tobie (i Twojej partnerce/partnerowi). Chętnie poznamy pozytywne historie w komentarzu poniżej!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Tagi

Chcesz nas obserwować?