Kompletny przewodnik po lubrykantach dla lepszego seksu!

the-complete-lube-guide

Lubrykant nie jest już przeznaczony wyłącznie dla kobiet, które same nie są w stanie osiągnąć odpowiedniej wilgotności w pochwie. Teraz produkt ten może przenieść Twoje życie seksualne na zupełnie nowy poziom! Czasami jednak wybór jest trudny i wydaje się, że łatwo zgubić się we wszystkich dostępnych opcjach. Lubrykanty analne, na bazie silikonu – objaśniamy, jaki wybrać… i do czego.

Do czego stosuje się lubrykant?

Wiele osób uważa, że lubrykant jest przeznaczony tylko dla kobiet, które cierpią na suchość pochwy. Nic bardziej mylnego! Czy wiesz, że lubrykant może sprawić, że seks wejdzie w zupełnie nowy wymiar? Zapewnia dodatkowe poczucie komfortu i pobudzenie, ale można go również używać do masażu czy seksu oralnego. A co z zabawkami erotycznymi? W zależności od tego, do czego chcesz użyć lubrykantu, rynek oferuje wiele różnych rodzajów.

Rodzaje lubrykantów

Lubrykanty na bazie wody

Lubrykant na bazie wody idealnie nadaje się do zastosowań ogólnych. Możesz go stosować razem z prezerwatywą, ale i pod prysznicem czy podczas seksu oralnego. Zaletą lubrykantu na bazie wody jest to, że łatwo go zmyć i nie podrażnia pochwy. Bardzo dobrze nadaje się również do użytku z zabawką erotyczną. Jedyną wadą jest to, że podczas dłuższej zabawy seksualnej potrzeba większej jego ilości. Dobrym lubrykantem na bazie wody jest Water-based Lubricant marki EasyGlide. To niedroga opcja, którą gorąco polecamy!

Lubrykanty na bazie silikonu

Lubrykanty na bazie silikonu zapewniają to, co najlepsze z obu światów: pobudzające działanie oleju i bezpieczeństwo lubrykantu na bazie wody. Lubrykanty na bazie silikonu, takie jak Silicone Lubricant marki EasyGlide, są wodoodporne, zatem świetnie sprawdzą się pod prysznicem czy w wannie. Z łatwością można ich używać przez dłuższy czas lub do masażu. Są również bezpieczne dla lateksu. Nie ma przeciwwskazań, aby nie stosować ich wewnętrznie, ponieważ cząsteczki silikonu są zbyt duże, aby przeniknąć do organizmu przez skórę lub inną tkankę. Pamiętaj jednak, że lubrykantów na bazie silikonu nie można stosować z silikonowymi zabawkami!

Lubrykant analny

 

Odbyt w naturalny sposób nie wytwarza własnego nawilżenia, a cienka skóra jest wrażliwa na skaleczenia. Dlatego podczas seksu analnego należy zawsze stosować lubrykant. Na rynku dostępne są specjalne produkty do tego celu. Często mają one gęstsza konsystencję, a czasem także działanie odrętwiające, co rozluźnia odbyt i ułatwia penetrację. Polecany przez nas dobry lubrykant analny to ten marki EasyGlide.

Lubrykant pobudzający

Lubrykanty nie tylko umożliwiają „gładszy posuw”, ale mogą również sprawić, że seks lub masturbacja będą bardziej intensywne. Na przykład, istnieją lubrykanty, które wywołują uczucie ciepła, chłodu lub mrowienia, co zapewnia dodatkową stymulację. Lubrykanty rozgrzewające rozgrzewają mięśnie, co skutkuje lepszym ukrwieniem. Mogą one również zwiększyć wrażliwość łechtaczki lub żołędzi.

Lubrykanty smakowe

Lubrykanty smakowe świetnie sprawdzą się podczas seksu oralnego! Sprawią, że fellatio lub mineta będą jeszcze przyjemniejsze. Dostępnych jest wiele różnych smaków, z których większość jest słodka. Smaki owocowe, czekolada, espresso, karmel z solą morską – możliwości są nieograniczone. Marka EasyGlide ma w swojej ofercie wiele lubrykantów o różnych smakach. Dobrze wiedzieć: prawie wszystkie lubrykanty nie zawierają cukru, zatem nie są lepkie.

Lubrykanty do masażu

Masaż (erotyczny) stanowi wspaniałą grę wstępną. Ale jeśli używasz zwykłego olejku, pamiętaj, aby umyć ręce, zanim dotkniesz stref erogennych swoich lub swojego partnera. Wiele olejków zawiera substancje zapachowe i inne składniki, które nie są odpowiednie dla Twoich najbardziej wrażliwych obszarów. A masowanie kogoś z użyciem zwykłego lubrykantu nie jest najlepszym pomysłem. Na szczęście rynek oferuje wiele lubrykantów do masażu – olejków do masażu, które doskonale sprawdzają się w kontakcie ze strefami erogennymi. To lubrykant i olejek do masażu w jednym!

Lubrykant do solowej gry

Lubrykant doskonale nadaje się również do użycia z zabawką erotyczną. Dzięki niemu dużo łatwiej będzie ją włożyć. Pamiętaj jednak, aby stosować lubrykant, który można stosować z Twoją zabawką.

O czym musisz pamiętać?

  • Lubrykantów na bazie oleju nie można używać z prezerwatywami lateksowymi. Niszczą one również żelowe zabawki.
  • Lubrykant na bazie silikonu niszczy zabawki silikonowe.
  • Lubrykanty na bazie wody nadają się do wszystkiego z wyjątkiem seksu analnego, do którego należy użyć gęstszego lubrykantu.
  • Wazelina nadaje się do stymulacji łechtaczki, ale nie zaleca się jej stosowania wewnątrz pochwy ani z prezerwatywami.
  • Oleje, które stosujesz zazwyczaj w swojej kuchni, są świetną pożywką dla infekcji grzybiczych, trądziku pochwy i reakcji alergicznych na lateks.

Lubisz używać lubrykantów? Z chęcią poczytamy o Twoich doświadczeniach! Podziel się opinią w komentarzu.

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?