Lepszy orgazm? Więc nie zdejmuj skarpetek!

orgasm

Tutaj w redakcji zdania są raczej podzielone: Czy można mieć na sobie skarpetki podczas seksu? Dla jednych jest to strasznie nieatrakcyjne, innym z kolei to nie przeszkadza. Oczywiście jest też ta jedna osoba, która uważa, że wszystko ujdzie jej na sucho, jeżeli tylko ma na sobie swoje skarpetki marki EasyToys. Ale nauka ma dla nas mały, ale jakże istotny fakt, który sprawi, że wszyscy zmienimy zdanie… Ponieważ mając na sobie skarpetki, osiągniesz lepszy orgazm! 

Co mówi nauka o ciepłych stopach👣

Wyjaśnienie tego nieco dziwnego faktu jest dość proste. Aby móc osiągnąć orgazm, ważne jest, abyś czuł/-a się bezpiecznie i swobodnie. Ciepłe stopy, dzięki noszeniu skarpetek, mogą się do tego przyczynić w zaskakująco pozytywny sposób. Kiedy czujesz się miło i komfortowo, jest to bardziej prawdopodobne, że osiągniesz orgazm. Możesz też dojść szybciej niż gdybyś nie zdjął/zdjęła skarpetek. Właściwie brzmi to bardzo logicznie.

„Aby móc osiągnąć orgazm, ważne jest, abyś czuł/-a się swobodnie. Ciepłe stopy mogą się do tego przyczynić w zaskakująco pozytywny sposób.”

Tego odkrycia dokonano podczas badania, które początkowo miało zupełnie inny cel. W badaniu, o którym mowa, mózgi dobrowolnych uczestników były skanowane podczas jak i przed orgazmem. Aby wykonać ten skan, uczestnicy musieli położyć się w medycznym urządzeniu skanującym. W celu przeprowadzenia prawidłowego skanu uczestnicy musieli zdjąć buty i skarpetki, ale w trakcie badania okazało się, że zimne stopy ochotników nie przyczyniły się do pozytywnego wyniku (czyli orgazmu). Z założonymi skarpetkami o wiele łatwiej było im osiągnąć punkt kulminacyjny. Choć oczywiście rozumiemy też, że trochę trudniej jest się osiągnąć szczytowanie w szpitalu, gdy naukowcy patrzą na Twoje palce (lub dłonie😉 ).


Strach & orgazmy

Oprócz tego zabawnego faktu o skarpetkach, badania przyniosły jeszcze ciekawsze wyniki. Okazuje się, że amygdala (obszar mózgu odpowiedzialny za strach, przyp. red.) jest całkowicie „wyłączona”, kiedy przeżywasz orgazm. Jest to główny wniosek z tego badania. Następnym razem zacznij się masturbować, gdy zobaczysz pająka. Chociaż nie musi to być jeden z tych wielkich przerażających osobników z Australii, bo kiedy doświadczasz ogromnego strachu, osiągnięcie punktu kulminacyjnego może być trudne lub wręcz niemożliwe. Ale kiedy doświadczysz orgazmu, zostaniesz nagrodzony/-a ogromnym spadkiem poziomu lęku. Oprócz zwykłej przyjemności, oczywiście ;-).

„Następnym razem zacznij się masturbować, gdy zobaczysz pająka.”.

Doskwierają Ci zimne stopy?Czy wiedziałeś/-aś o tym gorącym fakcie? Czy następnym razem, gdy będziecie się kochać, zostawisz skarpetki na sobie?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi

Chcesz nas obserwować?