Oto jak możesz stosować afirmacje, aby poczuć się pewniej w sypialni

affirmations

Dzięki afirmacjom możesz stworzyć życie swoich marzeń. Ale czym dokładnie są afirmacje? Są to pozytywne, potężne frazy, których używasz, aby zmienić swoje negatywne myśli w pozytywne. Aby przeprogramować swoje myśli, że tak to ujmę. Czy brzmi to jak unoszenie się w powietrzu i trochę dziwnie? W żadnym wypadku! W tym artykule wyjaśniamy, jak działają afirmacje.

Czym są afirmacje?

Afirmacje to silne frazy z pozytywnym przesłaniem. Za ich pomocą możesz poniekąd przeprogramować swój podświadomy umysł, zamieniając negatywne myśli na pozytywne. Celem wypowiadania afirmacji jest wywołanie zmiany we własnych myślach, emocjach i zachowaniu. W ten sposób manifestujesz życie, którego pragniesz.

Twoje afirmacje mogą być związane z czymkolwiek, ale często dotyczą pewności siebie, miłości, pieniędzy i rozwoju osobistego.

„Dzięki afirmacjom manifestujesz życie, jakiego pragniesz.”

W jaki sposób działają afirmacje?

Nie masz wpływu na okoliczności, ale możesz wpływać na swoje myśli i reakcje na daną sytuację. I tu właśnie z pomocą przychodzą afirmacje i manifestacje. Dzięki afirmacjom tworzysz nowy sposób myślenia, zyskujesz pewność siebie i możesz zmienić swój sposób postrzegania świata.

Koncentrując się na pozytywnych rzeczach i pozostawiając negatywne za sobą, przekonasz się, że automatycznie będziesz bardziej pozytywnie nastawiony/(-a) do życia. A czy znasz powiedzenie „wszystko, czemu poświęcasz uwagę, rośnie?” Nic więc dziwnego, że gdy skupisz się na tym co pozytywne, znacznie szybciej i częściej dostrzeżesz pozytywne aspekty w swoim życiu.

Jest to naukowo udowodnione, że afirmacje działają. Poza tym jest to całkowicie darmowe i pozbawiony ryzyka, więc dlaczego nie spróbować?

affirmaties

Jak zacząć korzystać z afirmacji?

Jak zacząć korzystać z afirmacji? W rzeczywistości jest to dość proste. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad aspektami swojego życia, które chciałbyś/chciałabyś zmienić lub poprawić. Być może chcesz rozwinąć większą pewność siebie, przyciągnąć miłość, zwiększyć bezpieczeństwo finansowe lub wzmocnić rozwój osobisty. Zastanów się, na których obszarach chcesz się skupić, a następnie sformułuj piękne frazy, które mogą przyczynić się do zmian. Możesz zapisać te frazy na małych karteczkach i powiesić je w domu lub po prostu je wypowiedzieć na głos.

Wskazówka! Umieść swoją ulubioną afirmację jako tapetę w telefonie. Wtedy masz gwarancję, że zobaczysz ją kilka razy dziennie!

Możliwości zastosowania

Upewnij się, że Twoje afirmacje pasują do Ciebie, są osiągalne i precyzyjnie określone. Jeśli są nieodpowiednio dopasowane do Ciebie, to bardzo trudno będzie Ci w nie uwierzyć. Czy na przykład jesteś singlem lub singielką i czy tak naprawdę chcesz mieć partnera lub partnerkę, ale nigdy nie wychodzisz z domu? W takiej sytuacji nie ma większego sensu mówienie: „W ciągu miesiąca poznam idealnego partnera/ idealną partnerkę”. W takim przypadku lepiej jest powiedzieć coś w stylu „jestem otwarty/(-a) na poznawanie nowych ludzi”.

Czas teraźniejszy

Upewnij się, że zawsze wypowiadasz afirmacje w czasie teraźniejszym, tak jakby były już rzeczywistością. Następnie zacznij wypowiadać swoje afirmacje codziennie, na przykład rano po wstaniu z łóżka lub podczas spokojnej chwili dla siebie. Powtarzaj je z przekonaniem. Jeśli sam/(-a) w to nie wierzysz, to nie zadziała. Będąc konsekwentnym/(-ą) i powtarzając je regularnie, przekonasz się, że afirmacje stają się potężnym narzędziem do manifestowania pozytywnych zmian w swoim życiu.

„Jeśli sam/(-a) w to nie uwierzysz, to z pewnością nie zadziała.”

Afirmacje powinny być zawsze wypowiadane w czasie teraźniejszym, tak jakby były już rzeczywistością. Ponadto powinny one być jak najbardziej szczegółowe. Zamiast mówić „Chcę być szczęśliwy/(-a)”, sformułuj to jako „Znajduję szczęście we wszystkich małych rzeczach, które widzę każdego dnia”. Ponadto afirmacje są skuteczniejsze, gdy dotyczą pozytywnych aspektów. Zamiast więc mówić „nie czuję się już niepewnie w swoim ciele”, powiedz „widzę i doceniam całe piękno w moim ciele„.

affirmaties

Potęga powtórzeń

Powtarzanie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu przy stosowaniu afirmacji. Wyrób w sobie nawyk ich regularnego powtarzania, na przykład po wstaniu z łóżka, podczas codziennych czynności lub gdy czekasz przez dłuższą chwilę, na przykład na światłach lub do momentu przygotowania filiżanki kawy. Ciągłe przypominanie sobie o afirmacji utrudnia jej zapomnienie. Od momentu, gdy afirmacja wejdzie Ci w nawyk, będzie ona miała wpływ na Twoje życie!

„Od momentu, gdy afirmacja wejdzie Ci w nawyk, będzie ona miała wpływ na Twoje życie!”

Dobrze znaną afirmacją jest „Akceptuję siebie takim/taką, jakim/jaką jestem”. Jest ona niezwykle efektywna. Zwłaszcza jeżeli czasami czujesz się niepewnie i często krytykujesz samego/samą siebie, to ta afirmacja może odmienić Twoje życie. Za każdym razem, gdy pojawiają Ci się w głowie negatywne myśli na swój temat, po prostu zastąp je frazą „Akceptuję siebie takim/taką, jakim/jaką jestem”. Na początku może to być trochę niewygodne, ale gdy będziesz to robić częściej, będziesz w to coraz bardziej wierzyć. Co prawda nie stajesz się nagle zupełnie inną osobą, ale zaczynasz akceptować siebie. A to ma świetny wpływ! Poczujesz się lepiej i będziesz emanować tym na zewnątrz.”

Afirmacje, aby czuć się pewnie i seksownie

Teraz, gdy wiesz już dokładnie, czym są afirmacje, możesz prawdopodobnie zrozumieć, że mogą one bardzo pomóc Ci w radzeniu sobie z niepewnością dotyczącą Twojego ciała. Wiele osób odczuwa niepewność co do swojego ciała lub zmysłowości. To naprawdę niekorzystny sposób myślenia, ponieważ każdy jest piękny i seksowny na swój własny sposób.

Tworząc afirmacje, które nawiązują do sposobu postrzegania swojego ciała, możesz stać się bardziej pewny/(-a) siebie, a tym samym czuć się bardziej komfortowo w sypialni! Może są rzeczy, które naprawdę chcesz zrobić, ale nigdy się nie odważyłeś/(-aś), ponieważ coś Cię powstrzymuje. Z tym dodatkowym krokiem do zdobycia pewności siebie i wiary w siebie, nie ma rzeczy, której nie odważyłbyś/odważyłabyś się zrobić. Zarówno w sypialni, jak i poza nią.

Podajemy kilka przykładów afirmacji dotyczących wizerunku ciała, których możesz spróbować. Oczywiście jeszcze lepiej będzie, jeżeli przygotujesz swoje własne, osobiste afirmacje.

Przykłady afirmacji

 • Moje ciało jest piękne
 • Jestem dumny/(-a) z mojej zmysłowości
 • Pozwalam sobie cieszyć się sobą bez poczucia wstydu
 • Jestem kochany/(-a)
 • Jestem piękna wewnątrz i na zewnątrz, a to sprawia, że nie można mi się oprzeć
 • Obejmuję swoją zmysłowość i cieszę się własnym ciałem
 • Jestem dumny/(-a) ze swojej wyjątkowej urody i uwielbiam się nią chwalić
 • Moje ciało jest zdrowe i silne, a ja dobrze o nie dbam
 • Akceptuję swoje unikalne piękno i celebruję różnorodność wszystkich typów ciała.
 • Nie jestem taki/(-a) jak wszyscy i właśnie to sprawia, że jestem tak zabawny/(-a)
 • Jestem dumny/(-a) z mojego ciała i doceniam sposób, w jaki niesie mnie ono przez życie.
 • Jestem wdzięczny za moje ciało i skupiam się na wszystkim, co dla mnie zrobiło i robi.
 • Postanawiam traktować siebie z życzliwością i miłością.
 • W pełni akceptuję siebie
 • Zasługuję na to, co najlepsze

Podziel się swoją ulubioną afirmacją w komentarzu i kto wie, może w ten sposób pomożesz innym!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?