Seks tantryczny dla początkujących – 6 łatwych kroków

tantra sex

Poszukujesz głębszych emocji w sypialni? Seks tantryczny to sposób na przywrócenie głębokich uczuć, intymności i energii do Twojego życia seksualnego. Zapomnij o szybkich numerkach, pomijaniu gry wstępnej i chęci szczytowania tak szybko, jak to możliwe. Podczas seksu tantrycznego doświadczasz powolnego seksu, w którym miłość, energia i bliskość stoją na pierwszym miejscu. Od czego zacząć? Podpowiadamy!

Seks tantryczny

Tantra to stary orientalny styl życia, w którym stajesz się świadomy własnej energii, dzięki czemu czujesz większą więź z innymi. W tym nauczaniu ważne jest, żebyś nie zaprzeczał swoim uczuciom, ale raczej je przyjmował. Od gniewu do pożądania i rozkoszy, akceptujesz wszystko – i właśnie to może być bardzo wyzwalające.

Cel tantrycznego seksu

W seksie tantrycznym celem nie jest orgazm. Zgodnie z nauką tantry podczas orgazmu tracisz cenną energię. Podczas seksu tantrycznego chodzi właśnie o to, aby pielęgnować swoje pożądanie i żądzę. Te silne uczucia seksualne znajdują się pod wpływem energii seksualnej. Budując i zachowując tę energię, jesteś w stanie obudzić swój układ nerwowy i ostatecznie poczuć więcej. Droga ku temu jest zatem ważniejsza niż stacja końcowa. Kiedy w końcu dojdziesz do punktu kulminacyjnego, Twój orgazm będzie bardziej intensywny, lepszy i bardziej wyjątkowy!

Nawiązywanie głębszej więzi ze swoim partnerem

Wiele osób doświadczyło, że po tantrycznym seksie byli ze sobą bardziej połączeni. Ale mieli również dużo energii fizycznej, wyraźne sny, byli bardziej kreatywni i czuli się bardziej atrakcyjni . Podczas tego typu seksu wielu odczuwało również mrowienie skóry. To wszystko może brzmieć dla Ciebie trochę dziwnie, ale nie martw się. Uprawiając seks tantryczny również Ty możesz wejść w wyższe sfery seksualne! Przeczytaj, jak możesz rozpocząć swoją przygodę z seksem tantrycznym.

Zacznij sam

Podczas seksu tantrycznego chodzi o to, aby być świadomym siebie w pozytywny sposób. Oznacza to, że wszystko, co czujesz, powinno być mile przyjmowane, a nie ukrywane. Wszystko należy robić z zachowaniem ekstremalnej koncentracji, aby nie stracić energii seksualnej. Wykonuj powolne ruchy i komunikuj się z ukochaną osobą za pomocą kontaktu wzrokowego i delikatnych dotknięć. Jest to nie tylko bardzo intymne, ale może również wzmocnić Waszą więź.

Przygotowanie

Po pierwsze, ważne jest, abyście byli otwarci na połączenie ze sobą na wyższym poziomie. Porozmawiajcie o tym razem, zanim zaczniecie. Upewnijcie się, że oboje macie jasne pojęcie o tym, czym jest seks tantryczny i jaki jest jego cel. Kiedy już będziecie zgodni co do tej formy miłości, możecie wybrać czas, w którym zamierzacie to zrobić. Jest to konieczne, ponieważ seks tantryczny może trwać godzinami. Co więcej, wcześniejsze przygotowanie się na to psychicznie może pomóc Ci poczuć się swobodniej. Kiedy nadejdzie czas, najpierw warto zadbać o to, aby pomieszczenie, w którym będziecie się kochać, było wygodne. Możecie wykorzystać miękkie poduszki i klimatyczne świeczki. Załóżcie ubranie, w którym będziecie czuć się komfortowo.

Plan działania

Po przygotowaniu wszystkiego do doświadczenia tantry możecie wykonać kolejne kroki.

Krok 1: Usiądźcie naprzeciwko siebie

Możesz siedzieć naprzeciwko siebie na różne sposoby. Ważne jest, żebyście mogli na siebie patrzeć. Na przykład usiądźcie naprzeciwko siebie ze skrzyżowanymi nogami w taki sposób, aby Wasze kolana się dotykały. Bardziej intymna pozycja to taka, w której obejmujesz ciało drugiej osoby swoimi kostkami. Jednak najbardziej popularną i pożądaną pozycją jest ta, w której mężczyzna przyjmuje pozycję ze skrzyżowanymi nogami, a kobieta siedzi na jego kolanach z nogami owiniętymi wokół jego ciała.

Krok 2: Nawiąż kontakt wzrokowy

Zanim zaczniecie się dotykać, niezbędne jest nawiązanie kontaktu wzrokowego. Sprawia on, że zaczynacie czuć do siebie więź. Na początku może się to wydawać trochę śmieszne lub niewygodne, ale przyzwyczaicie się do tego i poczujecie swobodę. Kontynuuj utrzymywanie kontaktu wzrokowego, aż oboje poczujecie, że nawiązaliście ze sobą kontakt.

Krok 3: Kontroluj swój oddech

Następnie skoncentrujcie się na oddychaniu. Oddychaj z podbrzusza i wypuszczaj powietrze przez nos. Zsynchronizujcie swoje rytmy oddechu. Spróbuj tantrycznego pocałunku. Wygląda on tak: otwórz trochę usta i przyłóż je do ust partnerka/partnerki. Następnie zróbcie wdech i wydech w tym samym czasie.

Krok 4: Dotykajcie się nawzajem

Teraz nadszedł czas, abyście zbadali swoje ciała poprzez dotyk. Przesuwaj opuszki palców po ciele partnera, aby pobudzić jego nerwy. Możesz także wykonywać pieszczoty w pobliżu genitaliów, żeby jeszcze bardziej rozbudzić pożądanie Twojego kochanka. Wszystko jest dozwolone, z wyjątkiem penetracji. Ważne jest, aby zbyt szybko nie dojść do kulminacji! Kiedy czujesz, że zbliżasz się do orgazmu, możesz skupić się na oddychaniu. Pomoże Ci to odzyskać kontrolę nad swoim ciałem.

Krok 5: Masaże tantryczne

Po pieszczotach możesz pójść o krok dalej i przejść do masażu. Zacznij od pleców i wykonuj bardzo powolne ruchy. Może Ci się przydać olejek do masażu. Przesuwaj rękami po ciele partnera. Następnie odwróć go na plecy i kontynuuj masaż przedniej części ciała. Zakończ w strefach erogennych, takich jak sutki, penis lub pochwa. Pamiętaj: Twoim celem nie jest doprowadzenie partnera do orgazmu.

Krok 6: Seks i zakończenie

Seks tantryczny może trwać tak długo, jak chcesz i uważasz za odpowiedni. Możecie zakończyć swoje doświadczenie tantryczne bez uprawiania seksu. Zgodnie z naukami tantry energia pozostaje w Twoim ciele, dzięki czemu możesz czuć się bardziej energiczny i zrelaksowany. Ale może być też tak, że stałeś się tak podniecony, że nie możesz już dłużej opierać się seksowi. Po przejściu na penetrację najlepiej wybierz pozycję, w której możecie utrzymywać ze sobą kontakt wzrokowy. Ważne jest również, abyś utrzymywał powolny rytm i koncentrację. Gdy nadejdzie orgazm, będzie to niezapomniany punkt kulminacyjny!

Pamiętaj!

Seks tantryczny wydaje się łatwy, ale wymaga sporo czasu i praktyki. Jeśli jesteś początkujący, prawdopodobnie po drodze pragnienie przejmie nad Tobą kontrolę. Dlatego wskazane jest częstsze „ćwiczenie” seksu tantrycznego. Jeśli będziesz to robić częściej, zobaczysz, że Twoja energia seksualna będzie rosła szybciej i mocniej. Istnieje również mniejsze prawdopodobieństwo, że ulegniesz popędowi seksualnemu. I ostatnie, ale nie mniej ważne i być może najważniejsze: miłość tantryczna pozwala czerpać większą przyjemność z uprawiania seksu!

Masz pytania dotyczące seksu tantrycznego lub chciałbyś podzielić się z nami swoimi doświadczeniami tantrycznymi? Zostaw komentarz poniżej!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?