Wprowadzenie do BDSM

introduction-to-bdsm

BDSM – pewnie już słyszałeś gdzieś to określenie. Od czasu wydania serii książek „Pięćdziesiąt twarzy Grey’a” i filmów o tym samym tytule, BDSM nie stanowi już takiego tabu jak kiedyś i uważamy, że to świetna wiadomość! Być może w głębi duszy wzbudziło to Twoją ciekawość, a w takim przypadku warto byłoby dowiedzieć się, z czym to się tak naprawdę wiąże. Przyszła pora na wprowadzenie w świat krępowania i BDSM!

Co oznacza termin BDSM?

Na początek wyjaśnijmy, co to właściwie oznacza. Skrótowiec BDSM to akronim od słów krępowanie i dyscyplina (Bondage i Discipline – BD), dominacja i uległość (Dominance i Submission – DS) oraz sadyzm i masochizm (Sadism i Masochism – SM). Niektóre z tych terminów mogą coś Ci mówić, a inne będą wymagać nieco dokładniejszego wyjaśnienia. Ogólnie rzecz ujmując, termin BDSM jest używany do określenia wszystkiego, co ma związek z przyjemnością seksualną płynącą z krępowania, sprawiania bólu, związywania, karania lub zmuszania kogoś do uległości.

Niektórzy ludzie to wszystko robią, podczas gdy inni ograniczają się do okazjonalnych sesji krępowania. Wszystko jest dla ludzi, o ile obaj partnerzy zgadzają się na takie zasady gry. A jeśli w sesję zaangażowanych jest więcej niż dwóch partnerów, to też jest w porządku!

Wiele osób praktykuje BDSM w domu, ale imprezy BDSM, munche, zabawy i imprezy fetyszowe są coraz powszechniejsze. Chociaż te perwersyjne imprezy często koncentrują się na wizualnych aspektach BDSM i mniej skupiają się na wykonywaniu faktycznych czynności, mogą stanowić dobre źródło inspiracji.

BDSM

Krępowanie i dyscyplina: o co tu chodzi?

Informacje ogólne o krępowaniu

Krępowanie (bondage) polega głównie na ograniczeniu swobody ruchów partnera. Do tego celu można użyć kajdanek, ale często wykorzystuje się również liny. Osobom początkującym często wystarcza zestaw kajdanek, a liny są bardziej odpowiednie dla par z większym doświadczeniem.

Liny do krępowania i opaski na oczy

Dzięki linom jeszcze mocniej unieruchomisz swojego partnera, ponieważ możesz je zawiązać tak mocno, jak chcesz. Masz większą swobodę określania pozycji i rodzaju przymusu, a nawet możesz zawiesić swojego partnera w powietrzu! Poza krępowaniem, częstą praktyką zniewalania jest odbieranie wzroku. Do tego celu można użyć opaski lub maski na oczy, ale w powszechnym użyciu są również maski bondage.

Ogólne informacje o dyscyplinie

Dyscyplina to w skrócie ustalanie reguł i nakładanie kar w przypadku ich łamania. Czasami kara jest niewinna, jak na przykład zwykłe związanie, ale może to być również chłosta biczem lub inna wymyślona kara.

Przyjemność seksualna poprzez upokorzenie

Niektórych podnieca zakładanie obroży lub rozkaz wykonania upokarzających zadań. Te wszystkie praktyki mieszczą się w worku o nazwie krępowanie i dyscyplina. Możesz dowolnie wymyślać zasady gry, o ile zarówno ty, jak i twój partner zgadzacie się na nie i czujecie się z nimi swobodnie.

Dominacja i uległość: o co tu chodzi?

Dominacja i uległość to pojęcia często używane w świecie BDSM. Opisują one podział ról w zabawach BDSM. Dominacja dotyczy głównej roli; osoba dominująca lub „dom” jest szefem w trakcie tej gry łóżkowej. W razie potrzeby wykonuje on również karę.

Uległość oznacza posłuszeństwo. Osoba uległa w tym kontekście jest często nazywana „subem”. Sub to osoba, która jest związana, wykonuje zadania lub otrzymuje karę. To może być akt seksualny, ale nie musi.

Niektórzy ludzie postrzegają BDSM jako sposób na życie i nigdy nie wychodzą z roli. Jeśli uważasz, że to zbyt wiele, możesz ograniczyć się do krótszej sesji odgrywania ról. A jeśli nie kręci Cię bycie zawsze domem lub subem, to też w porządku. W takim razie zmieniaj to – możesz dominować podczas jednej sesji i być osobą uległą podczas kolejnej.

BDSM

Sadomasochizm: o co tu chodzi?

Termin sadomasochizm powstał w wyniku połączenia dwóch słów – sadyzmu i masochizmu – i obejmuje przyjemność poprzez doświadczanie lub zadawanie bólu. Sadyzm oznacza doświadczanie przyjemności w wyniku krzywdzenia innych, a masochizm oznacza odczuwanie podniecenia seksualnego w wyniku zadawania im bólu. Ten aspekt BDSM jest dla wielu osób najbardziej ekstremalną jego formą.

Osoby, które uczestniczą w sesjach SM, często stosują krępowanie i dyscyplinę, a także wykorzystują role doma i suba. Ale w odwrotnym przypadku nie zdarza się to tak często. Sadomasochizm może sprawić, że Twoje doznania seksualne będą znacznie bardziej intensywne dzięki produkcji endorfin w organizmie. W SM można zaangażować się na wiele sposobów. Najbardziej oczywistym sposobem jest bicie lub bycie bitym za pomocą bicza lub łopatki, ale istnieje wiele innych opcji.

Bardzo „stymulujące” może być również eksperymentowanie z zaciskami na ciało, takimi jak zaciski na sutki i zabawki do rozciągania części ciała jak np. korki analne. Do sesji SM możesz użyć również zabawek, które powodują porażenie prądem elektrycznym, lub wylewać na skórę, kropla po kropli, wosk skapujący z topiącej się świecy. Do tego rodzaju zabawy nie używa się prawdziwych świec, ale specjalnych świec SM, które nie powodują oparzeń na skórze.

Wiesz już, o co chodzi z tym całym BDSM? Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, daj znać w komentarzu!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?