8 powodów, dla których warto masturbować się, będąc w związku

masturbating

Czy ukrywasz przed partnerem, że czasami się masturbujesz? Wielu parom trudno jest być ze sobą szczerym w kwestii seksu solo, ponieważ nie chcą, aby ich partner czuł się niepewnie. To źle, ponieważ masturbacja może być nie tylko bardzo przyjemna, ale także świetna dla Waszego wspólnego życia seksualnego. Daj sobie trochę czasu tylko dla siebie!

Masturbacja w związku

Masturbacja wydaje się być czymś, co robisz tylko dla siebie, lecz w rzeczywistości seks solo ma również ogromny wpływ na Twoje życie seksualne. Wciąż wiele tematów związanych z seksem jest tabu, a masturbacja w związku jest jednym z nich. A szkoda, bo nie ma nic złego w masturbacji, kiedy ma się partnera (albo partnerkę). W rzeczywistości przyczynia się ona do lepszej relacji.

„Nie ma nic złego w samozaspokajaniu się, gdy jest się w związku”.

1. Może dać Ci więcej pewności siebie

Jednym z wielu powodów nudy w życiu seksualnym jest to, że jeden z partnerów nie czuje się już atrakcyjny. Wstydzisz się jakiejś części swojego ciała? A może martwisz się o coś innego? Przestań i zacznij się masturbować. Masturbacja może sprawić, że poczujesz się silna, piękna i po prostu seksowna. To dobra droga, aby czuć się bardziej komfortowo z własnym ciałem i spełniać swoje pragnienia seksualne. Poczujesz się pewniej w łóżku i szybciej pokażesz partnerowi, co lubisz i jak to lubisz.

„Masturbacja to świetny sposób, aby poczuć się bardziej komfortowo z własnym ciałem i spełnić swoje pragnienia seksualne”.

masturberen

2. Obniża stres

Stres jest zawsze zabójcą nastroju, jeśli chodzi o seks. Masturbacja uwalnia endorfiny w ciele, a to obniża stres. Nietrudno więc sobie wyobrazić, że każdy, nawet w długotrwałym związku, czuje się lepiej po seksie w pojedynkę. Badania pokazują, że orgazmy mogą poprawiać nastrój i uwalniają hormon chemiczny dopaminę, która sprawia, że czujemy się bardziej zrelaksowani. A mniej stresu to więcej seksu!

3. Większa ochota na seks

Dużym plusem seksu solo jest to, że może on zwiększyć ochotę na wspólny seks. Masturbacja może sprawić, że (znowu) poczujesz się jak seksualna bestia. To z pewnością duża satysfakcja, jeśli jesteś w stałym związku przez jakiś czas, ponieważ często trudno jest pozostać tak namiętnym, jak na początku. Kiedy się masturbujesz, dbasz także o to, aby narządy płciowe były stale aktywne. I to jednocześnie przyczynia się do większego popędu seksualnego. Krótko mówiąc, im więcej otrzymujesz, tym więcej chcesz!

Zabawki dla mężczyzn

4. Dowiadujesz się, co na Ciebie działa, a co nie

Chciałbyś mieć wspaniały seks? Jest to możliwe tylko wtedy, gdy wiesz, co lubisz. Masturbacja pomaga lepiej poznać swoje ciało. Dowiadujesz się, co lubisz, a czego nie, bądź które ruchy mogą doprowadzić Cię do orgazmu. Pomaga Ci również powiedzenie swojemu partnerowi, co lubisz. I możemy się założyć, że Twój partner będzie zachwycony, gdy mu to pokażesz lub wyjaśnisz, bo przecież chce, żebyś odczuwała przyjemność. Twoje życie seksualne poprawi się tylko wtedy, gdy poznasz swoje ciało poprzez masturbację.

5. Spełniaj inne potrzeby

Marzenia o atrakcyjnym przechodniu lub fantazje o seksownym aktorze lub aktorce mogą sprawiać, że seks będzie ciągle w Twojej głowie. Fantazjowanie jest czymś normalnym i nikt nigdy nie musi o tym wiedzieć. Właśnie dlatego, że są tylko fantazjami. Poza tym bycie w związku nie oznacza, że macie te same potrzeby. Jedna osoba ma po prostu większy popęd seksualny niż druga. Tę potrzebę można zaspokoić, masturbując się. Nie wstydź się swojej indywidualnej seksualności, ale ciesz się nią. To tylko poprawi Wasze wspólne życie seksualne.

masturberen

6. Pomaga na bóle menstruacyjne

Ta wskazówka jest przeznaczona szczególnie dla kobiet: masturbacja pomaga w walce z bólem menstruacyjnym. Endorfiny uwalniane podczas masturbacji zmniejszają rozdrażnienie i skurcze. Orgazm zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych, co z kolei pomaga złagodzić ból. Od teraz, gdy nadejdzie ten czas w miesiącu, chwyć ręcznik, przyciemnij światła i skorzystaj z tego naturalnego środka przeciwbólowego.

„Endorfiny uwalniane podczas masturbacji zmniejszają rozdrażnienie i skurcze”.

Ponadto być może nie będziesz już uważać, że uprawianie seksu podczas okresu nie jest tak „brudnym” pomysłem, ponieważ przekonałaś się, że w rzeczywistości nie jest to wcale takie obrzydliwe. Zaraz potem wskoczcie razem pod prysznic.

Zabawki dla kobiet

7. Dbasz o siebie

Im dłużej jesteś ze swoim partnerem, tym większe prawdopodobieństwo, że popadniecie w rutynę w kwestii seksu. Masturbacja w związku jest jednym ze sposobów pokazania, że jesteś odpowiedzialny(-a) za własną przyjemność. To miłe zaskoczenie, że to Ty sam(a) odpowiadasz za swoje własne szczęście. Czy masz ochotę na seks częściej niż Twój partner? Nie dąsaj się, że masz go za mało, ale zadbaj o swoją chwilę szczęścia, masturbując się.

8. Wspólny seks solo

Większość ludzi potrzebuje od czasu do czasu seksu solo. Nie świadczy to wcale o jakości seksu w duecie, ale czasami masz po prostu ochotę na intymną chwilę, w której możesz zanurzyć się w swoich fantazjach i możesz to zrobić dokładnie tak, jak lubisz. Chciał(a)byś uczynić seks solo bardziej ekscytującym? Może być to super ekscytujące dla Was obojga, kiedy pieścisz siebie przed swoim partnerem. Mężczyźni uwielbiają patrzeć, jak kobiety bawią się sobą. I na odwrót oczywiście też. Poza tym możecie nauczyć się od siebie nawzajem kilku sztuczek.

„Może być to super ekscytujące dla Was obojga, kiedy pieścisz siebie przed swoim partnerem. Mężczyźni uwielbiają patrzeć, jak kobiety bawią się sobą”.

Czy seks solo również działa cuda w Twoim związku? A może znasz więcej korzyści płynących z masturbacji, będąc w stałej relacji? Daj nam znać w komentarzu poniżej!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


7 komentarze

Jorge.
24 marca, 2022 7:45 am

Skoro masturbacja nie szkodzi to mężczyzna może nosić spódniczkę latem.Chodxi o to że narządy (jądra,prostata)się nagrzewają nadmiernie nosząc obcisłe spodnie o czym sie nie mówi.Wysylam po raz pierwszy.Do uprawiania seksu potrzebne są dwie osoby ale bywa że jedna unika albo zwyczajnie nie chce.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Maciej
2 kwietnia, 2022 4:25 am

Muszę pokazać ten temat swojej dziewczynie, bo ona niezbyt uznaje sex w samotności, a i na mnie krzywo patrzy jak mówię że waliłem sobie. A czasem fajnie jest samemu to zrobić.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Miłosz
28 lutego, 2023 1:00 pm

Hej Maciej masz racje powinienes przystosowac swoją dziewczyne do życia pozdrawiam miłosz

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Odpowiedz
5 lipca, 2022 8:36 pm

Przecież masturbacja do droga do destrukcji
Wpiszcie sobie w Google:
Francuski lekarz o masturbacji
Polecam
I nie piszcie głupoty

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Maj
30 października, 2022 12:50 am

Autorzyna uprawia to non stop. Bo nikt jej nie chce

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Maj
30 października, 2022 1:15 am

Autorzna uprawia to, bo nie ma pertnera(ki)

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Tony
25 lutego, 2023 2:34 pm

Nie wiem kto to pisał ale to kompletna bzdura.
W czy masturbacja ma niby pomóc?

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Tagi

Chcesz nas obserwować?