Jak stosować kulki Ben Wa + ćwiczenie mięśni Kegla

love balls

Szukasz zabawki erotycznej, która poprawi Twoje życie seksualne? W takim razie kulki Ben Wa, czyli kulki dopochwowe, to idealny wybór, którego możesz dokonać. Są one nie tylko łatwe w użyciu, ale także ładnie wyglądają i oferują wiele korzyści dla Twojego ciała i przyjemności seksualnej. Ale czym dokładnie są kulki Ben Wa, jak działają i które z nich będą dla Ciebie najlepszym wyborem? Przeczytaj więcej na ten temat w poniższym artykule. 

 1. Co to są kulki Ben Wa?
 2. Używanie kulek Ben Wa
 3. Ćwiczenie mięśni dna miednicy za pomocą kulek Ben Wa
 4. Najlepsze kulki Ben Wa dla Ciebie

Co to są kulki Ben Wa?

Kulki Ben Wa, Kulki Gejszy, kulki Kegla, kulki miłości czy kulki waginalne to różne nazwy dla (prawie) tych samych zabawek. Kulki Ben Wa są specjalnie zaprojektowane do wprowadzania do pochwy. Sprawiają, że czujesz się dobrze i pomagają trenować mięśnie dna miednicy. Jest to wielofunkcyjna zabawka! Regularne używanie kulek Ben Wa poprawi Twoje życie seksualne na kilku poziomach. Kulki Ben Wa lub kulki miłości są dostępne w różnych wzorach. Dostępne są luźne kulki, kulki ze sznurkiem, kulki silikonowe lub kulki magnetyczne. Niektóre kulki Ben Wa są puste i zawierają w sobie mniejsze kulki (dla przeciwwagi), które kołyszą się tam i z powrotem, gdy się poruszasz, aby wywołać efekt podniecenia.

Oto korzyści płynące z ich regularnego stosowania:

 • Bardziej intensywne orgazmy
 • Łatwiejsze osiągnięcie punktu kulminacyjnego
 • Brak (jakichkolwiek) problemów z nietrzymaniem moczu
 • Większa kontrola nad mięśniami dna miednicy
 • Może pomóc złagodzić ból podczas stosunku
 • Ekscytująca gra wstępna
 • Bardzo dobry sposób na wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla

vaginaballetjes gebruiken

Używanie kulek Ben Wa

To wszystko brzmi bardzo dobrze, ale jak w jaki sposób dokładnie używać kulek Ben Wa? Poniżej wyjaśniamy krok po kroku jak to działa.

Wkładanie kulek Ben Wa

Czy chciałabyś po raz pierwszy użyć kulek waginalnych? Upewnij się, że jesteś zrelaksowana przed włożeniem kulek. Zawsze używaj lubrykantu podczas wkładania kulek, tak aby bez problemu się wsuwały. Nanieś kilka kropel lubrykantu na kulki lub wokół wejścia do pochwy. Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużej ilości lubrykantu, ponieważ spowoduje to, że kulki nie będą zbyt dobrze osadzone wewnątrz pochwy. Kulki należy wprowadzić powyżej dna miednicy, w tym samym miejscu, gdzie włożyłabyś tampon. Nie ma ryzyka, że włożysz kulki zbyt głęboko, nie należy się tym przejmować. Nie ma ryzyka, że kulki zgubią się w Twoim ciele, ponieważ opadają automatycznie, gdy rozluźniasz mięśnie dna miednicy. Można również usunąć kulki poprzez przykucnięcie i lekkie naciśnięcie.

Noszenie kulek Ben Wa

Kulki waginalne po włożeniu można nosić i używać na różne sposoby. Nigdy nie zakładaj kulek na dłużej niż 30 minut. Najlepiej stosować je codziennie, lub co drugi dzień, przez 20 minut. Kulki Ben Wa powodują, że (podświadomie) napinasz mięśnie dna miednicy, ale jeżeli będziesz nosiła kulki zbyt długo, Twoje mięśnie mogą stać się zbyt napięte. Może to spowodować dolegliwości. Czy chcesz mieć lepsze życie seksualne dzięki treningowi mięśni dna miednicy? To powinnaś być w stanie rozluźnić mięśnie dna miednicy, jak również je napiąć. Najlepszym sposobem na nauczenie się tego jest wykonywanie ćwiczeń. Jak to zrobić? Wyjaśnimy to w dalszej części artykułu.

Możesz używać kulek miłości jako gry wstępnej lub do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Kulki można mieć w pochwie również podczas seksu, możliwa jest zarówno penetracja waginalna jak i analna. Do seksu waginalnego najwygodniej jest wprowadzić tylko jedną kulkę. Podczas seksu analnego kulki waginalne zapewniają, że Twój partner również może cieszyć się odczuwaniem ich w Tobie. Czy chcesz wprowadzać kulki do pochwy jako element gry wstępnej? Włóż je na przykład przed wyjściem na zakupy. Nikt nie będzie wiedział, że masz je w sobie, co wywoła spore podniecenie!

Czyszczenie kulek Ben Wa

Zawsze czyść kulki waginalne przed i po użyciu. Możesz to zrobić za pomocą łagodnego mydła i letniej wody lub za pomocą specjalnego płynu do czyszczenia zabawek erotycznych. Utrzymanie kulek ze sznurkiem w czystości jest nieco trudniejsze, ale nie spiesz się i rób to dokładnie. Jeżeli zabawki erotyczne nie są utrzymywane w czystości to bakterie mają wolną rękę i mogą przyczynić się do infekcji pochwy. A tego naprawdę nie chcesz doświadczyć!

losse vaginaballetjes

Ćwiczenie mięśni dna miednicy za pomocą kulek Ben Wa

Kulki Miłości są idealne do treningu mięśni dna miednicy. Nawet poprzez zwykłe trzymanie kulek w środku już trenujesz te mięśnie! Można więc łatwo trenować mięśnie nosząc kulki podczas robienia innych czynności. Upewnij się tylko, że nosisz kulki podczas chodzenia i ruchu, wtedy oddziałują na Twoje mięśnie najlepiej. Chcesz pójść o krok dalej w treningu mięśni dna miednicy? Regularnie wykonuj poniższe ćwiczenia.

Ćwiczenie nr 1

Włóż kulki Ben Wa zgodnie z wcześniejszym opisem. Do tego ćwiczenia usiądź na krześle. Trzymaj nogi w pozycji zamkniętej. Staraj się delikatnie poruszać kulką w przód i w tył. Następnie „ściśnij” kulki, tak jakbyś chciała je przez chwilę potrzymać. Ściskaj je w ten sposób przez kilka sekund. Następnie zwolnij i rozluźnij mięśnie na kilka sekund. Upewnij się, że rozluźniasz mięśnie co najmniej tak długo, jak je napinasz. Czyli np. ściskaj przez dwie sekundy, a potem rozluźnij przez dwie sekundy. Powtórz to 10 razy, a następnie zrób sobie minutę przerwy. Powtórz ćwiczenie 10 razy. Po tym czasie odpocznij przez dwie minuty i zrób ostatni zestaw 10 powtórzeń. Powtarzaj to ćwiczenie od 3 do 4 razy w tygodniu dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Ćwiczenie nr 2

Możesz spróbować tego ćwiczenia w pozycji stojącej lub siedzącej. Ściśnij mięśnie wokół kulek waginalnych, a następnie unieś je do góry za pomocą mięśni dna miednicy. Przytrzymaj je przez trzy do dziesięciu sekund. Następnie pozwól kulkom zsunąć się z powrotem w dół i rozluźnij mięśnie. Rozluźnij mięśnie co najmniej tak długo, jak długo trwał Twój wysiłek, a najlepiej trochę dłużej. Powtarzaj to ćwiczenie od 8 do 12 razy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonuj to ćwiczenie od 3 do 4 razy w tygodniu. Wkrótce zauważysz, że staje się to łatwiejsze. Stopniowo zwiększaj czas napinania mięśni. Zacznij od trzech sekund i stopniowo zwiększaj czas, aż do osiągnięcia 10 sekund. Czy już udało Ci się to w pełni opanować? Możesz uczynić to ćwiczenie bardziej wymagającym, wykonując je z cięższymi kulkami waginalnymi.

Ćwiczenie nr 3

Do tego ćwiczenia potrzebne są kulki waginalne ze sznurkiem. Włóż kulki i usiądź na krawędzi łóżka lub krzesła. Napnij mięśnie dna miednicy, a następnie spróbuj delikatnie wyciągnąć kulki z pochwy. Napinaj mięśnie przez 5 sekund, jednocześnie delikatnie pociągając za sznurek. Następnie rozluźnij mięśnie na 5 sekund. Powtórz to 10 razy, po czym zrób minutę przerwy. Powtórz to ćwiczenie 10 razy, a następnie zrób dwuminutową przerwę. Zakończ ostatnim zestawem 10 powtórzeń. To ćwiczenie również przynosi najlepsze efekty, gdy jest wykonywane 3-4 razy w tygodniu. Czy nie masz już trudności w wykonywaniu tego ćwiczenia? To możesz utrudnić sobie to ćwiczenie, zwiększając ilość powtórzeń do 15 razy. Możesz też stopniowo budować wytrzymałość Twoich mięśni od 5 do 10 sekund.

ben wa oefeningen

Więcej ćwiczeń

Oprócz ćwiczeń wymienionych powyżej, istnieje wiele innych ćwiczeń i harmonogramów treningowych, które należy rozważyć. Chcesz to sobie jeszcze bardziej ułatwić? Pobierz jedną z poniższych aplikacji.

Daily Kegel

Daily Kegel

Dzięki tej aplikacji możesz bez wysiłku trenować mięśnie dna miednicy. Wpisujesz w aplikacji swoją sytuację i otrzymujesz dopasowany do niej plan treningowy! Ćwiczenia można wykonywać bez kulek Ben Wa, ale uzyskasz lepsze efekty używając ich. Aplikacja jest doskonale zaprojektowana, śledzi Twoje postępy i ma ilustrowanego kota, który przekazuje Ci instrukcje. Pięknie! Aplikacja dostępna jest dla systemu Android oraz IOS.

Kegel – Ćwiczenia Mięśni Dna Miednicy

Kegel app
Aplikacja KPFE jest idealna do pomiaru czasu treningu. Postępuj zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem lub stwórz swój własny schemat ćwiczeń w aplikacji. Wtedy Twój telefon da Ci sygnał, kiedy należy napiąć mięśnie lub je rozluźnić. Idealnie!

Najbardziej odpowiednie kulki Ben Wa dla Ciebie

de beste ben wa ballen

Poziom początkujący

 • Niedawno urodziłaś dziecko
 • Masz 50 lat lub więcej
 • Skarżysz się na dolegliwości dna miednicy

Wybierz duże, lekkie kulki waginalne. Są one najłatwiejsze do rozpoczęcia ćwiczeń. Zaletą dużych kulek Ben Wa jest to, że można je dobrze wyczuć, co wiele osób uważa za doznanie erotyczne. Możesz zdecydować się na rozpoczęcie od jednej kulki i budować napięcie powoli.

Lekko zaawansowany poziom

 • Nie rodziłaś w ostatnim czasie
 • Masz 35 – 50 lat

Czy jesteś na lekko zaawansowanym poziomie? W takiej sytuacji można wybrać nieco mniejsze i cięższe kulki niż na poziomie początkującym. Obawiasz się, że jednak są trochę za ciężkie? To w takiej sytuacji wybierz luźne kulki waginalne lub kulki waginalne, które możesz wyjąć z ich silikonowego uchwytu. W ten sposób możesz budować napięcie mięśni, za pomocą jednej kulki na raz.

Poziom zaawansowany

 • Nie masz dzieci
 • Masz 35 lat lub mniej
 • Uprawiasz jogę lub pilates

Wybierz mniejsze, cięższe kulki, gdy jesteś na poziomie zaawansowanym. Wadą małych kulek waginalnych jest to, że nie czujesz ich tak dobrze, przez co doświadczasz mniej zmysłowej stymulacji. Czy chciałbyś wykorzystać kulki Ben Wa jako grę wstępną? To wybierz kilka większych, ciężkich kulek.

Odpowiednie dla wszystkich

Masz wątpliwości i zastanawiasz się nad tym, które kulki Ben Wa będą najbardziej odpowiednie dla Ciebie? Poniższe zestawy zawsze będą dobrym wyborem i przyniosą Ci poczucie satysfakcji. Dzięki osobnym kulkom wraz z uchwytem możesz je wymieniać w zależności od ciężaru. Dzięki temu możesz wykonać wiele różnych kombinacji wagowych, a tym samym stworzyć za każdym razem idealną wagę i zwiększać ją, w zależności o Twoich indywidualnych preferencji.

Czy kiedykolwiek używałaś kulek Ben Wa do trenowania mięśni dna miednicy i wykonywania ćwiczeń mięśni Kegla? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?