Majowe wyzwanie masturbacyjne tydzień 5: po zabawie

masturbacji

W tych ostatnich dniach maja kończymy Majowe Wyzwanie Masturbacyjne z tzw. zabawą „po”. Może nie jesteś jeszcze tak dobrze zaznajomiony/(-a) z zabawą „po”, ale kto wie, może po wyzwaniach z tego tygodnia stanie się to Twoją ulubioną częścią masturbacji! Czy jesteś gotowy/(-a) na ostatnie poprawki? Zaczynamy! 

Znaczenie zabawy „po”

Po porywającej grze wstępnej, rozkosznej stymulacji i rozbryzgujących eksplozjach przyjemności, nadszedł czas na zabawę „po”, czyli epilog. Choć nie jest ona tak dobrze znana jak gra wstępna, to jednak jest równie ważna! W końcu to, jak zakończysz swoją seksualną przygodę, w dużej mierze decyduje o tym, jak się będziesz z nią czuł/(-a). Pozytywne efekty orgazmu mogą mieć długotrwałe skutki dzięki dobrej grze po zabawie, nawet jeżeli dawno zapomniałeś/(-aś) o swojej sesji masturbacyjnej.

To, jak zakończysz swoją przygodę seksualną, w dużym stopniu decyduje o tym, jak się będziesz czuł po.

Istnieje kilka sposobów zabawę „po”. Zawsze rób to, co uważasz za właściwe dla siebie, ale najważniejsze jest, aby oprzeć się pokusie chęci powrotu do normalnego funkcjonowania zaraz po kulminacji. Pozwól sobie na te kilka dodatkowych minut, aby się zrelaksować i naprawdę pozwolić temu wspaniałemu uczuciu zatopić się w Twoim wnętrzu. Im lepiej to zakończysz, tym bardziej będziesz się tym cieszyć. Dlatego zdecydowanie nie pomijaj wyzwania, jakim są te ostatnie dni Majowego Miesiąca Masturbacji!

Wyzwanie #10: Masaż

Masaż to doskonały sposób na to, aby się zrelaksować, a jednocześnie sprawić sobie jeszcze większą przyjemność, pozostając nieco dłużej w swojej energii seksualnej. W przypadku kobiet pobudzenie seksualne zazwyczaj znika wolniej niż u mężczyzn, choć oczywiście różni się to w zależności od osoby, ale dla obojga istnieją korzyści z przyjemnego masowania się po orgazmie. Dzięki temu możesz dłużej cieszyć się finezyjnymi substancjami chemicznymi uwalnianymi w mózgu podczas kulminacji. Dla mężczyzn polecany jest relaksujący masaż lingam, a dla kobiet uroczy masaż yoni. Oczywiście w razie potrzeby możesz poprosić o pomoc w tym zakresie również swojego partnera lub partnerkę.

Jak więc dokładnie działa taki masaż? Wymieniliśmy je dla Was poniżej. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z podanymi krokami. I odpowiednio się zrelaksować oczywiście 😉

Masaż relaksacyjny lingam

 1. Połóż się lub usiądź jak najwygodniej w sposób, który jest dla Ciebie odpowiedni. W razie potrzeby włącz relaksującą playlistę, zapal świecę lub przyciemnij światła.
 2. Nałóż na dłoń odpowiednią ilość lubrykantu lub olejku do masażu 2 w 1 i ogrzej go między dłońmi. Nie należy używać zwykłego olejku do masażu, ponieważ nie nadaje się on do masażu okolic intymnych.
 3. Przeprowadź dłonie szeroko po całym ciele (szczególnie nie zapominaj o pachwinach), ale pomiń genitalia.
 4. Następnie masuj jądra, krocze i ewentualnie okolice odbytu. Pamiętaj, że masujesz, a nie masturbujesz się, więc wykonuj to bardzo powoli.
 5. Teraz możesz masować swojego penisa. Zastosuj technikę, którą najbardziej lubisz, na przykład głaskanie kciukami, wykonywanie okrężnych ruchów nad główką penisa, delikatne ściskanie itp.
 6. To Ty możesz zdecydować, kiedy chciałbyś/chiałabyś zakończyć masaż lingam. Oczywiście możesz pozwolić, aby zakończył się orgazmem, jeżeli chcesz, ale nie jest to celem samym w sobie. Przede wszystkim rób to, co jest dla Ciebie najlepsze!

Masaż relaksacyjny yoni

 1. Połóż się lub usiądź jak najwygodniej w sposób, który jest dla Ciebie odpowiedni. W razie potrzeby włącz relaksującą playlistę, zapal świecę lub przyciemnij światła.
 2. Nałóż na dłoń odpowiednią ilość lubrykantu lub olejku do masażu 2 w 1 i ogrzej go między dłońmi. Nie należy używać zwykłego olejku do masażu, ponieważ nie nadaje się on do masażu okolic intymnych.
 3. Przeprowadź dłonie szeroko po całym ciele (nie zapomnij o pachwinach i wzgórku łonowym), ale pomiń pochwę.
 4. Zacznij od masowania zewnętrznych warg sromowych, a następnie przejdź do wewnętrznych.
 5. Bardzo delikatnie masuj łechtaczkę, na przykład okrążając ją lub poruszając delikatnie w przód i w tył. Pamiętaj, że się masujesz, a nie masturbujesz, więc orgazm nie jest celem samym w sobie.
 6. Powoli włóż jeden lub dwa palce i masuj punkt G powolnymi, okrężnymi ruchami. Nie przestawaj stymulować również łechtaczki.
 7. Sama możesz zdecydować, kiedy zakończyć masaż yoni. Oczywiście możesz pozwolić, aby zakończył się orgazmem, jeżeli chcesz, ale nie jest to celem samym w sobie. Przede wszystkim rób to, co jest dla Ciebie najlepsze!

Wyzwanie #11: Relaks

Relaksowanie się przez chwilę po przyjemnej sesji masturbacji jest to nie tylko dobre dla Ciebie w danej chwili, ale przyniesie Ci również korzyści również później. Po tym wszystkim, jeżeli przyjemnie zrelaksujesz się w ramach zabawy „po”, to Twój mózg dostaje wystarczająco dużo czasu, aby zrobić „notatkę”, że było mu naprawdę przyjemnie. Następnym razem, gdy znów będziesz się masturbować, Twój mózg będzie pamiętał, że poprzednim razem też było rozkosznie i Twój system gratyfikacji zostanie uruchomiony. Poza tym, to również zwiększy Twoje libido. A to wszystko przynosi tylko same korzyści!

Jaki jest najlepszy sposób na relaks po przeżyciu orgazmu, oprócz masażu? Oczywiście w bardzo dużym stopniu zależy to od własnych preferencji i tego, co sprawia, że dobrze się relaksujemy. Oto kilka propozycji:

 • Prysznic lub wanna: Wiele osób lubi po masturbacji stać przez chwilę pod gorącym prysznicem.
 • Spanie: Zapewne rozpoznajesz to uczucie lepszego snu po orgazmie. Po ustąpieniu orgazmu czujesz się rozmarzony/(-a) i senny/(-a) i możesz błyskawicznie zasnąć. A dlaczego nie poddać się temu i nie zdrzemnąć? Nie ma lepszego relaksu!
 • Zostaw swój telefon w spokoju: Nie sięgaj natychmiast po telefon po sesji masturbacyjnej. Tak naprawdę to jest to najszybsza droga do powrotu w tryb stresu. Najlepiej w ogóle nie mieć telefonu w zasięgu ręki, umieszczając go wcześniej w innym pomieszczeniu. Wtedy nie usłyszysz też przychodzących wiadomości czy telefonów i nie będzie Ci to przeszkadzać. Ten czas jest tylko dla Ciebie!
 • Pozostań w pozycji leżącej/siedzącej przez co najmniej 5 minut: Możesz mieć tendencję do zeskoczenia z łóżka lub kanapy natychmiast po rozkosznej masturbacji, ale spróbuj się temu oprzeć. Zamiast tego poświęć co najmniej 5 minut, aby cieszyć się tym uczuciem towarzyszącym po orgazmie. To da Twojemu organizmowi czas na właściwe wchłonięcie wszystkich tych szczęśliwych substancji i będziesz cieszyć się korzyściami z masturbacji znacznie dłużej.

Wyzwanie #12: Czyszczenie zabawek

Ostatnim etapem sesji masturbacyjnej, jest czyszczenie swoich zabawek seksualnych. Być może nie jest to najbardziej przyjemna praca, ale bardzo istotna! Nie chcesz dostać infekcji, ponieważ bakterie osiedliły się na lub wewnątrz twojej zabawki seksualnej, prawda? Dobra wiadomość jest taka, że czyszczenie zabawek jest bardzo łatwe i szybkie. W ciągu kilku minut (lub nawet mniej) Twoje zabawki będą jak nowe i gotowe do kolejnej rundy!

Więc jak dokładnie to zrobić? Najprostszym sposobem jest użycie płynu do czyszczenia zabawek. Spryskaj dobrze zabawkę środkiem do czyszczenia zabawek, pozostaw na około minutę, a następnie spłucz letnią wodą. Dokładnie osusz zabawkę czystą, niestrzępiącą się szmatką. Tadaa, i znowu jest jak nowa! Czy nie masz płynu do czyszczenia zabawek? To żaden problem, ponieważ możesz również wyczyścić swoje zabawki seksualne za pomocą łagodnego mydła i wody. Jeżeli Twoja zabawka nie jest w 100% wodoodporna, bądź nieco bardziej ostrożny/(-a) przy jej płukaniu, a zwłaszcza nie zanurzaj jej w wodzie.

WSKAZÓWKA! Od razu naładuj swoje zabawki akumulatorowe, aby następnym razem nie skończyć z pustą baterią w połowie sesji. Jeżeli Twoja zabawka działa na baterie, nie zapomnij ich wymienić na czas z wyprzedzeniem.

Starannie przechowuj zabawki, na przykład wkładając je do woreczka na zabawki. Do przechowywania zabawek można również wykorzystać oryginalne opakowania. Najważniejsze jest, aby umieścić je w suchym, ciemnym i pozbawionym kłaczków miejscu. Jeżeli masz kilka zabawek, trzymaj je oddzielone od siebie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ niektóre materiały nie reagują ze sobą dobrze (dotyczy to również silikonu!), co może powodować ich zlewanie się lub łączenie.

Jak przeżyłeś/(-aś) Majowy Miesiąc Masturbacji? Daj nam znać w komentarzach!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?