7 złych wymówek dla uprawiania seksu bez prezerwatywy

sex with condom

Chcesz to robić bezpiecznie, ponieważ nie chcesz zarazić się chorobą przenoszoną drogą płciową lub nie jesteś jeszcze gotowy/-a na posiadanie dzieci. Niezależnie od powodu, Twój/Twoja partner/partnerka seksualny/-a powinien/powinna to uszanować. Niestety, nie wszyscy są fanami prezerwatywy, dlatego też regularnie pojawiają się różne wymówki, aby jej nie stosować. Zebraliśmy i wymieniliśmy 7 najgorszych wymówek!

1. Przyjmujesz antykoncepcję doustną

Tabletki antykoncepcyjne chronią kobietę przed niechcianą ciążą. Tabletka w ogóle nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Co zabawne, nadal są osoby, które nie do końca to rozumieją. Więc „bierzesz tabletki antykoncepcyjne, prawda?” absolutnie nie jest to wystarczającym powodem do uprawiania seksu bez prezerwatywy. Poza tym, jako mężczyzna, nigdy nie możesz ufać w 100% stosowaniu tabletki anytkoncepcyjnej przez kobietę. Może nie bierze tabletek regularnie, zapomniała o nich lub kłamie na ten temat (z jakiegokolwiek powodu). Więc chyba nie chcesz zostać ojcem tak po prostu? W takiej sytuacji zawsze używaj prezerwatywy. Seks to coś, co uprawia się za obopólną zgodą. Zatem oboje w równym stopniu ponosicie za to odpowiedzialność!

Czy wiesz, że… że prezerwatywa jest jedyną metodą ochrony siebie i partnera/partnerki podczas uprawiania seksu przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale nawet w takim przypadku prezerwatywy nie są w 100% bezpieczne?

2. On został wysterylizowany

Niektórzy mężczyźni uważają, że używanie prezerwatywy nie jest konieczne, jeżeli poddali się sterylizacji. W końcu szanse na zajście w ciążę są minimalne. Ale tak samo jak w przypadku przyjmowania tabletek, tak również w tym przypadku nadal istnieje ryzyko zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową.

3. Prezerwatywy mają nieprzyjemny zapach i smak

Jest to często słyszana wymówka i być może nie do końca nieprawdziwa. Prezerwatywa często ma smak sztucznej gumy, a jej zapach też niekoniecznie ma wiele wspólnego z erotyką. Nie powinno to jednak stanowić wymówki, by robić to bez prezerwatywy. Po prostu sprawdź kilka różnych marek. Jedna marka pachnie inaczej niż inna. A może odkryjesz markę o zapachu i smaku, który jest właśnie odpowiedni dla Ciebie. Istnieją również prezerwatywy z aromatem które sprawiają, że bezpieczny seks oralny staje się świetną zabawą!

4. Bez prezerwatywy jest o wiele przyjemniej

Tak, mężczyźni w szczególności będą więcej „czuć”, jeżeli będą robili to bez. Niektórzy twierdzą nawet, że staje się on całkowicie bezwładny, gdy tylko założą prezerwatywę. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce, to prawdopodobnie masz na sobie za dużą lub za małą prezerwatywę. Jest to oczywiście bardzo denerwujące (delikatnie mówiąc), jeżeli czujesz niewiele lub nic podczas penetracji, ale seks z prezerwatywą nie musi być pozbawiony odczuć. Znajdź odpowiedni rozmiar dla swojego penisa i eksperymentuj z różnymi rodzajami prezerwatyw.

Kobiety również czasami uważają, że seks bez prezerwatywy jest lepszy. Jednym z powodów jest to, że czują się wtedy bardziej związane psychicznie ze swoim partnerem seksualnym poprzez kontakt skóra do skóry. To może być prawdą, ale wiesz, co też jest również przyjemne? Bycie bezpiecznym/bezpieczną i zdrowym/zdrową. Następnym razem daj swojemu partnerowi wybór: seks z prezerwatywą i trochę mniej odczuć lub brak seksu i żadnych odczuć!

5. Za duży rozmiar na prezerwatywę

Właśnie o tym rozmawialiśmy. Jest to bardzo kiepska wymówka, ponieważ naprawdę istnieje prezerwatywa, która pasuje dla każdego rozmiaru penisa. Różne prezerwatywy są dostępne w różnych wielkościach. Czy prezerwatywa nie pasuje? To kup rozmiar większy (lub mniejszy).

6. Nie mam przy sobie prezerwatywy

Upewnij się, że zawsze masz przy sobie prezerwatywę, kiedy idziesz na randkę lub imprezę. Nigdy nie wiadomo, jak może zakończyć się wieczór. A jeżeli niespodziewanie zabraknie Ci prezerwatyw, są miejsca, gdzie możesz je zdobyć w każdej chwili. A może sklep nocny, albo toaleta w lokalnym pubie?

7. Alergia na lateks

To rzadkie, ale istnieją: ludzie, którzy rzeczywiście mają reakcję alergiczną na lateks stosowany w prezerwatywach. W każdym razie, jeżeli wiesz, że masz alergię to musisz też mieć prezerwatywy bezlateksowe w swojej kieszeni, prawda?

Jak myślisz, jaka jest najgorsza wymówka do uprawiania seksu bez prezerwatywy?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


1 komentarz

:)
16 marca, 2022 7:18 pm

Tak tylko chciałam powiedzieć co do pkt 5 że w Polsce prezerwatywy w niestandardowym rozmiarze ciężko kupić, więc jak się akurat skończą i nie zamówiło się nowych to trochę ciężko gdzieś na szybko kupić

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Tagi

Chcesz nas obserwować?