Bezpieczny seks przede wszystkim – jak bezpiecznie przetrwać lato?

safe sex

Seks jest wspaniały, ale nie zawsze bez ryzyka. W ferworze chwili zapomina się czasem o zagrożeniach związanych z niezabezpieczeniem się, a to wielka szkoda. Dlatego w tym artykule dzielimy się z Tobą 5 wskazówkami, dzięki którym możesz cieszyć się seksem bez obaw. Stosujesz się już do tych wskazówek? Jeśli tak, to ograniczasz ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych!

Lato to sezon na seks bez zabezpieczenia. Często chodzisz na imprezy, jeździsz na festiwale, na kemping czy do hotelu… a wszędzie tam czyhają pokusy. Ta seksowna osoba, którą spotykasz w parną noc, sprawia, że krew zaczyna szybciej płynąć, a serce przyspiesza bicie. Zanim się zorientujesz, kończycie razem w pokoju hotelowym, namiocie lub opuszczonej alejce. I..? Nie ma prezerwatywy? Nie ma seksu!

1. Zawsze bezpieczny seks

Choroby przenoszone drogą płciową występują częściej, niż myślisz, więc zawsze używaj prezerwatywy. „Ale nic nie czuję z prezerwatywą” – jest 2021 rok i naprawdę nie ma już żadnych wymówek! Istnieje tak wiele różnych kondomów, że zawsze można znaleźć odpowiednie dopasowanie i odczucia. Są na przykład ultra cienkie prezerwatywy, prezerwatywy na zamówienie, stymulujące prezerwatywy, oraz prezerwatywy opóźniające orgazm.

2. Wyznacz swoje granice i szanuj granice innych

To, że na przykład poszłaś z kimś do domu, nie oznacza, że musisz uprawiać z nim seks. A jeśli się z kimś całujesz i leżysz w łóżku półnagi, nie oznacza to, że musisz iść dalej. Jeśli czegoś nie chcesz, nie rób tego. To proste. Powiedzenie raz „nie” powinno wystarczyć.

„Jeśli z kimś się całujesz i leżysz w łóżku półnagi, nie oznacza to, że musisz iść dalej”.

Jeśli to akurat Ty masz ochotę na seks, ale Twój partner/partnerka powiedział(a), że nie chce. Zaakceptuj to i nie naciskaj dalej! Nie jesteś pewien, czy dana osoba naprawdę nie chce, czy po prostu jest trochę nieśmiała? Zapytaj ją wtedy bardzo wyraźnie: „Czy chcesz kontynuować, czy wolisz, żebym przestał?”. Pytając w ten sposób, nie będzie między Wami nieporozumień i dasz swojemu partnerowi szansę, aby mógł jasno wyrazić, czego chce.

3. Daj swoim znajomym znać, gdzie jesteś

Dobrym i bezpiecznym pomysłem jest poinformowanie znajomych, gdzie się znajdujesz. Poznajesz kogoś na festiwalu lub w pubie i postanawiasz z nim wyjść? Niech Twoi znajomi wiedzą, dokąd idziesz lub udostępnij im swoją bieżącą lokalizację. Nie chcemy Cię straszyć, ale jeśli osoba, z którą przebywasz jest obca, zawsze powinieneś zachować ostrożność! Udostępnianie lokalizacji na żywo jest łatwe i dajeTobie i Twoim znajomym poczucie bezpieczeństwa.

veilige seks

4. Uważaj na to, ile pijesz

Znaj swoje granice. Również jeśli chodzi o alkohol i narkotyki. Wiele osób szybciej i łatwiej ekscytuje się pod wpływem alkoholu. Jest wtedy bardziej prawdopodobne, że zrobisz rzeczy, których potem będziesz żałować. Dlatego ogranicz ryzyko do minimum i uważaj, ile pijesz! Masz jednak ochotę spędzić wieczór, czując alkohol w głowie? Oczywiście, że możesz, ale poproś wtedy znajomych, żeby zwracali na Ciebie szczególną uwagę.

„Przez alkohol masz mniej zahamowań i szybciej robisz rzeczy, których później możesz żałować”.

5. Bez stosunku

Poznałeś kogoś i naprawdę chcecie iść razem do łóżka, ale żadne z Was nie ma prezerwatyw! O nie! Ale nie martw się, możecie doprowadzić się nawzajem do szczytowania bez stosunku. Pocałunki, seks na sucho i zwinne ręce są za to całkowicie bezpieczne. Zabawy ustami niosą ze sobą ryzyko zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową, ale w ten sposób nie musisz się martwić o nieplanowaną ciążę. Znasz swojego partnera seksualnego i czy oboje jesteście pewni, że nie macie żadnych chorób? Jeśli tak, to spróbujcie seksu oralnego.

Jakie są Twoje wskazówki dotyczące bezpiecznego seksu?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Tagi

Chcesz nas obserwować?