9 wskazówek i faktów o seksie lesbijskim!

lesbian couple kissing

Lubisz kobiety i chcesz wiedzieć coś więcej na temat seksu lesbijskiego? A może po prostu jesteś ciekawa, jak wyglądałby seks z inną kobietą? Może seks lesbijski jest dla Ciebie wciąż nieznanym terytorium i szukasz faktów i wskazówek na ten temat. W takim razie trafiłaś we właściwe miejsce! 

1. Nieskończone możliwości

Jak w przypadku wszystkich par, nie ma ustalonego sposobu, w jaki lesbijki uprawiają seks ze sobą. Dwie kobiety mogą zrobić ze sobą wszystko. Wiele osób uważa, że „penetracja” (np. penis w pochwie) jest definicją seksu, ale dla każdej osoby seks oznacza coś innego. Zatem seks między dwiema kobietami nie musi wiązać się z penetracją. Nie ma czegoś takiego, jak podręcznik seksu lesbijskiego, a to stwarza wiele możliwości w łóżku. Możesz uprawiać seks oralny, w pozycji na nożyczki, palcowanie, używanie strap-on i wiele innych. Możliwości jest nieskończenie wiele. Na całe szczęście, bo seks polega na odkrywaniu nowych rzeczy razem z partnerką!

„Seks lesbijski ma nieskończone możliwości, które możesz odkryć razem ze swoją partnerką!”.

2. Zacznij od masturbacji

Masturbacja jest najlepszym sposobem na oswojenie się z własnym ciałem. W ten sposób odkryjesz, co sprawia Tobie przyjemność, a co nie, czego potrzebuje Twoje ciało, aby się podniecić lub doświadczyć przyjemności seksualnej. Zaletą seksu lesbijskiego jest to, że Twoja partnerka jest również kobietą, więc wiesz dokładnie, które miejsca na jej ciele powinnaś dotknąć, aby sprawić jej przyjemność. Należy pamiętać, że każdy ma inne preferencje. Jeżeli Ty coś lubisz, nie oznacza to automatycznie, że Twojej partnerce również sprawi to przyjemność Na przykład niektóre kobiety lubią stymulację sutków, podczas gdy inne wolą ją pominąć. Dlatego zawsze wcześniej zapytaj swoją partnerkę, co lubi, a czego nie.


3. Gra wstępna jest bardzo ważna

Gra wstępna jest bardzo ważna dla większości kobiet. W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety potrzebują znacznie więcej czasu, aby się odpowiednio pobudzić i rozpalić zmysły. Pośpiech w seksie może szybko doprowadzić do dyskomfortu seksualnego, takiego jak suchość pochwy i ból podczas stosunku. Kobiety wiedzą o tym aż za dobrze i dlatego przywiązują znacznie większą wagę do gry wstępnej. Nie śpiesz się i buduj wszystko powoli. Im dłuższa gra wstępna, tym lepszy seks!

4. Wszystko zależy od komunikacji

Kto powiedział, że rozmowa nie jest seksowna podczas seksu?! W porządku, oczywiście nie powinniście zaczynać rozmowy o zakupach czy pracach domowych, ale komunikowanie się podczas aktu jest bardzo ważne. Na przykład jeżeli nie powiesz jej, co sprawia Ci przyjemność, Twoja partnerka nie będzie wiedziała, jak Cię rozpieszczać. Możesz zapytać, kto będzie na górze, kto chce dawać, a kto chce otrzymywać, co lubi druga osoba, jak często i tak dalej. Jeśli będziesz zadawać pytania, będzie to przyjemna sytuacja dla was obu, ponieważ będziecie mogły spełnić wzajemne pragnienia. Powiedz wyraźnie partnerce, co ci się podoba, ale nie zapomnij uważnie wysłuchać jej życzeń.

Czy wiesz, że… Komunikacja między lesbijkami jest zazwyczaj lepsza niż między parami heteroseksualnymi?

5. Nie zapominaj o komunikacji z samą sobą

Nie tylko dobrze jest wiedzieć, czego chce Twoja partnerka, ale także czego Ty chcesz! Przemyśl dokładnie swoje życzenia i oczekiwania, ponieważ dobre doświadczenia seksualne zaczynają się od Ciebie. Jeżeli wiesz, kim jesteś i co lubisz, możesz z łatwością przekazać to komuś innemu!


6. Kobiety doskonale wiedzą, gdzie jest łechtaczka

Kobieta dość dobrze zna swoje ciało. Zaletą tego jest to, że ona również wie, w jaki sposób reaguje ciało innej kobiety. Jak znaleźć łechtaczkę? To nie jest problem ani dla Ciebie, ani dla Twojej partnerki! Możecie więc sprawić sobie wzajemną przyjemność bez konieczności wcześniejszego prowadzenia drugiej strony we właściwe miejsce. Wiesz również, które inne miejsca mogą być stymulowane w tym samym czasie, aby udało Ci się osiągnąć granicę orgazmu.

„Kobiety dobrze znają swoje ciała, a wraz z tym zapewne także ciało drugiej kobiety!”.

7. Połączenie emocjonalne

Kobiety są generalnie bardziej otwarte na emocjonalny związek z innymi osobami. Jest to przydatne podczas seksu, ponieważ takie połączenie sprawia, że czujesz się bardziej komfortowo z drugą osobą. Nawet jeżeli związek jest bardzo powierzchowny (czytaj: przyjaciele z korzyściami), kobiety często łączy emocjonalna więź ze sobą w pewnym stopniu, co sprawia, że seks staje się świetnym doświadczeniem.

8. Nie chodzi o to, która z Was osiągnie orgazm jako pierwsza

W przypadku kobiet, osiągniecie orgazmu nie jest postrzegane jako sport. Wiele kobiet potrzebuje więcej czasu na osiągnięcie orgazmu niż ma to miejsce w przypadku mężczyzn. Dwie kobiety razem, to zupełnie inna historia. Nie wiadomo, która jako pierwsza osiągnie orgazm. Kobiety rozumieją, że nie ma potrzeby zawstydzać się nawzajem, jeżeli osiągnięcie orgazmu zajmuje im trochę więcej czasu. Nie jest to również problemem, jeżeli w ogóle nie doznasz orgazmu. W seksie nie chodzi o punkt kulminacyjny, ale o intymne doświadczenie z partnerką, które daje Ci satysfakcję seksualną lub emocjonalną.

Czy wiesz, że… istnieją różne zabawki erotyczne, których możecie używać? Pomyśl o wibratorze łechtaczki lub strap-on.

9. A co z tzw. nożyczkami?

Przy pozycji na nożyczki ocierasz się swoją pochwą o pochwę swojej partnerki, a Twoje nogi są zaciśnięte ukośnie wokół siebie, jak dwie pary nożyczek. Jest to dość skomplikowana pozycja, ale jeśli wykonasz ją dobrze, może doprowadzić Cię do orgazmu. Czy nożyczki są pozycją zarezerwowaną dla lesbijek i czy naprawdę jest inaczej niż w przypadku pary heteroseksualnej? Jedna para to robi, podczas gdy inna uważa, że to okropne. Nożyczki to tylko jedna z wielu pozycji, które są odpowiednie dla par lesbijskich. Odkryjcie razem, jakie pozycje seksualne są dla Was najlepsze!

Czy są jeszcze rzeczy, które chciałabyś dowiedzieć się o seksie lesbijskim? Daj nam znać!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?