Zabawki do seksu analnego — przewodnik dla początkujących

anal sex toys

Seks analny staje się coraz bardziej popularny, a używanie zabawek do seksu analnego jest całkowicie normalne. W dzisiejszych czasach na rynku jest ich tak wiele, że trudno jest wybrać tę odpowiednią. Zwłaszcza jeśli chcesz eksperymentować z seksem analnym i nie wiesz, jakich zabawek do tego użyć. Przedstawiamy przewodnik na temat zabawek do seksu analnego dla każdego nowicjusza!

Przyjemność stymulacji analnej

Odbyt ma wiele zakończeń nerwowych. Stymulowanie tej intymnej okolicy może być zatem bardzo przyjemne, a nawet spowodować gwałtowny orgazm. Seks analny to nie tylko penetracja analna. Również stymulacja mięśnia zwieracza palcami, językiem lub zabawką erotyczną może być bardzo przyjemnym doświadczeniem.

Aby w pełni się nią cieszyć, bardzo ważne jest rozluźnienie mięśni odbytu. Kiedy odbyt jest dotykany, często się kurczy. To naturalna reakcja. Dlatego poświęć trochę czasu, aby przyzwyczaić się do jego dotykania. Masuj go delikatnie, a zauważysz, że coraz bardziej się rozluźnia.

Zabawki do seksu analnego

Możesz używać różnych gadżetów do relaksu i stymulacji odbytu. Na rynku dostępne są różne zabawki, które są specjalnie zaprojektowane do tego rodzaju przyjemności. Poniżej wyjaśniamy, jakie są produkty do seksu analnego i jak można ich używać.

Koraliki analne

Koraliki analne to koraliki lub kulki do odbytu, które często są połączone ze sobą łańcuszkiem. Używa się ich do penetracji odbytu. Dla początkującego użytkownika koraliki analne są idealne w użyciu, ponieważ wiele z nich posiada kulki o zwiększających się rozmiarach. Dzięki temu możesz zacząć od najmniejszej kulki, znajdującej się na końcu. Następnie możesz kontynuować i spróbować następnej wielkości koralika.

Dla nowicjuszy dobrze nadają się koraliki analne o krótkiej długości. Chcesz pójść o krok dalej? Zastanów się wtedy nad zakupem koralików analnych o większym rozmiarze. Dla dodatkowej stymulacji możesz też wybrać kulki analne ze strukturą, na przykład z wypukłościami lub falowane. Takie zabawki są jednak trudniejsze do wkładania.

Wskazówka: Wyjmij kulki analne z odbytu podczas orgazmu dla jeszcze intensywniejszych doznań

Korek analny

Najbardziej znaną zabawką analną jest klasyczny korek analny. Rozpoznasz go po wąskiej górze, zaokrąglonym środku, wąskim końcu i płaskiej podstawie. Są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Mały korek analny idealnie nadaje się dla początkującego użytkownika. Większość korków analnych wykonana jest z miękkiego materiału, takiego jak silikon, dzięki czemu są one przyjemne w użyciu i zginają się wraz z ciałem, zapewniając maksymalny komfort. Jako niedoświadczony użytkownik wybierz korek z gładkiego silikonu, aby można go było łatwo włożyć.


Dildo i wibrator analny

Dildo analne to zabawka, z której mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Może ona pomóc w stymulacji wewnątrz, jak i na zewnątrz odbytu.  Klasyczne dildo analne jest często mniejsze i węższe niż zwykłe dildo. Jest to związane z tym, że błona śluzowa odbytu i odbytnicy jest bardziej wrażliwa na uszkodzenia. Dildo analne świetnie nadaje się do sprawdzenia, czy seks analny z penetracją jest czymś dla Ciebie.

Dla jeszcze większej stymulacji możesz spróbować wibratora analnego. Wibracje nie tylko zapewniają wspaniałe doznania, ale mogą je również sprawić, że zwieracz bardziej się rozluźni.

Wskazówka: Chcesz rozluźnić zwieracz podczas analnej gry wstępnej? Przyłóż do niego wibrator. Wibracje spowodują jego odprężenie.

Stymulator prostaty

Gruczoł krokowy, zwany także punktem P znajduje się między odbytem a moszną. Na tym obszarze występuje bardzo wiele zakończeń nerwowych. Stymulacja prostaty jest więc dla wielu mężczyzn bardzo przyjemna. Aby ułatwić pieszczoty punktu P, możesz użyć do tego stymulatora prostaty. Najlepiej stymulować prostatę w: pozycji leżącej ze zgiętymi kolanami. Powoli włóż zabwkę w kierunku pępka. Na głębokości około 5 cm poczujesz stwardnienie: to jest prostata. W przypadku nowicjuszy wskazane jest, aby zacząć powoli ze stymulacją.

Zestawy korków analnych

Zestaw korków analnych zdecydowanie warto rozważyć, jeśli chcesz użyć tego typu zabawki do przygotowania do seksu analnego z partnerem. Zestaw ten składa się z korków analnych o różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz krok po kroku przyzwyczajać się do większego rozmiaru, który będzie idealnie pasować do Twojego wcześniejszego korka. Stopniowo przyzwyczajasz się do coraz większego rozmiaru, dzięki czemu pierwszy raz ze swoim partnerem powinien być łatwiejszy i przyjemny.

Lubrykant

Kiedy zdecydujesz się przejść na seks analny lub stymulację analną, konieczne będzie użycie lubrykantu. Odbyt nie wytwarza z siebie żadnej wilgoci. Lubrykant zapewnia, że stymulacja i penetracja mogą przebiegać tak płynnie i wygodnie, jak to tylko możliwe. Zwróć uwagę, jakiego rodzaju produktu używasz. Lubrykant na bazie silikonu nie nadaje się w połączeniu z zabawkami erotycznymi wykonanymi z materiału silikonowego. Dlatego w takim przypadku zawsze używaj lubrykantu na bazie wody.

Higiena

Podczas korzystania z zabawek analnych należy zwracać szczególną uwagę na higienę. Na przykład nigdy nie wkładaj zabawki analnej bezpośrednio do pochwy po wyjęciu jej z odbytu. Może wtedy dojść do nieprzyjemnych infekcji spowodowanych przez bakterie znajdujące się w odbytnicy.

Ważne: Nigdy nie wkładaj zabawki analnej bezpośrednio do pochwy po wyjęciu jej z odbytu.

Ponadto wskazane jest, aby czyścić i zabezpieczać swoje zabawki seksualne tak dobrze, jak to możliwe. Do większości produktów dostępne są specjalne środki do czyszczenia zabawek. Działają one przeciwbakteryjnie. Dzięki temu zwalczają one nieprzyjemne zapachy, grzyby i bakterie. Dilda i zatyczki analne można również doskonale czyścić w zmywarce (bez tabletki do zmywarki). Nie masz środka do czyszczenia zabawek ani zmywarki? Możesz wtedy łatwo wyczyścić je w gorącej wodzie. Ewentualnie z odrobiną łagodnego mydła.

Też jesteś fanem zabawek do seksu analnego? A może dopiero chciałbyś ich spróbować? Daj nam znać w komentarzu poniżej!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?