Znajdowanie i stymulowanie swojego punktu G: jak to robić

g-spot

Punkt G. Wiele o nim powiedziano i napisano. Niektóre kobiety nie mogą go znaleźć, inne twierdzą, że nie istnieje. Ale jeśli uda Ci się odkryć swój punkt G, miejsce to może zapewnić Ci intensywne orgazmy. Wyjaśniamy, jak znaleźć punkt G i co ważniejsze, jak go stymulować!

Czym jest punkt G?

Jedna z teorii na temat punktu G mówi, że jest to „korzeń” łechtaczki. Znajduje się on w pochwie. Jak na ironię, nazwa tego wrażliwego miejsca pochodzi od nazwiska mężczyzny: Ernsta Gräfenberga. Pełna nazwa punktu G to punkt Gräfenberga, ale nie brzmi to zbyt ładnie. Przeprowadzono wiele badań naukowych na temat tego miejsca, ale niewiele wniosków można z nich wyciągnąć. Dlatego uważamy, że lepiej zacząć samodzielnie: jest tylko jeden sposób, aby dowiedzieć się, czy masz punkt G.


Szukanie swojego punktu G

Najlepiej odnajdziesz swój punkt G, kiedy właśnie byłaś w toalecie i siedzisz lub kucasz, ale możesz również położyć się na brzuchu lub plecach – jak wolisz. Połóż dłoń na sromie i wsuń palec, zginając go w kierunku kości łonowej. Szukaj wybrzuszenia tuż za kością łonową, około 3 do 5 centymetrów wewnątrz pochwy – bliżej wejścia niż mogłoby się wydawać. To gąbczasty wzgórek wielkości fasoli. Znajduje się on od strony brzucha i jest nieco bardziej pofałdowany niż skóra wokół niego. Nie myl go z szyjką macicy, która znajduje się głębiej i jest gładsza.

Dowiesz się, że jesteś we właściwym miejscu, gdy będziesz miała wrażenie, że chce Ci się siusiu – dzieje się tak, ponieważ punkt G dzieli drogę nerwową z pęcherzem moczowym. To normalne uczucie, które wkrótce zniknie. Jeśli nie możesz od razu znaleźć odpowiedniego miejsca, możesz poprosić o to swojego partnera. Poproś go (lub ją), aby użył(a) dwóch palców i wykonał(a) gest „chodź tu” w kierunku Twojego brzucha. W ten sposób możesz skupić się na samym uczuciu.

Stymulowanie swojego punktu G

Znalazłaś swój punkt G? Szczęściara! Teraz nadszedł czas, aby zająć się tym słodkim miejscem. Możesz siebie pieścić na różne sposoby. A tak przy okazji, czy wiesz, że można tryskać (ejakulować) poprzez stymulowanie punktu G? Ha! Kobiecy wytrysk jest co najmniej tak tajemniczy jak punkt G. Ale i tutaj obowiązuje zasada: dowiesz się, czy (i jak) możesz to zrobić, eksperymentując z tym.

Pozycja misjonarska z uniesionymi nogami

Kładąc nogi na szyi partnera, Twój partner może lepiej stymulować Twój punkt G. Możesz sobie trochę to ułatwić, umieszczając poduszkę pod pośladkami.

Pozycja „na pieska”

Istnieje niezliczona ilość odmian pozycji na pieska i to jest jedna z nich. Połóż się na brzuchu i lekko unieś pośladki. W tej pozycji Twój partner może „uderzać” w Twój punkt G, a Ty możesz samodzielnie stymulować łechtaczkę, lekko pocierając ją o łóżko (lub gdziekolwiek leżysz).

Pozycja „sroczka”

Również w tym przypadku istnieje wiele różnych opcji! Znamy oczywiście kowbojkę i odwróconą kowbojkę, ale tak naprawdę nie są to jedyne pozycje, w których kobieta jest na górze. W przypadku prawie wszystkich pozycji, w których kobieta jest na górze, stymulują one punkt G. Pomaga również to, że siedząc na górze masz większą kontrolę nad ruchami i stymulowanymi miejscami.

Użyj wibratora punktu G

Możesz także samodzielnie pieścić swój punkt G, na przykład palcami lub wibratorem. Wibrator punktu G można rozpoznać po jego wyraźnym zakrzywieniu u góry. Ta krzywizna umożliwia dobrą i silną stymulację punktu G. Jest to konieczne, aby cokolwiek z tego poczuć, a tym bardziej, aby coś z tego wynikło. Czy planujesz po raz pierwszy zakup wibratora punktu G? Nasze sugestie mogą Ci w tym pomóc.

Ulubione przez redaktorów magazynu EasyToys

Czy stymulacja punktu G jest dla każdego?

Bez względu na to, jak bardzo są podniecone, niektóre kobiety nic nie zauważają, kiedy stymulują swój punkt G i mogą w ogóle wątpić w jego istnienie. Inne uważają to uczucie za tak intensywne, że błyskwicznie osiągają orgazm, kiedy to miejsce jest stymulowane. Niektóre kobiety mają też wytrysk, kiedy dochodzą w ten sposób. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy stymulacja punktu G jest dla Ciebie odpowiednia, jest jej wypróbowanie!

Czy po przeczytaniu powyższych wskazówek udało Ci się znaleźć swój punkt G? Czy chciałabyś uzyskać jeszcze inne wskazówki? Daj nam znać w komentarzu poniżej!

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?