Zrelaksuj się! Wypróbuj jogę dla osiągnięcia jeszcze lepszego życia seksualnego🧘🏽‍♀️

yoga

Seks jest ważną częścią naszego życia, więc nic dziwnego, że wiele osób doświadcza stresu, napięcia i presji związanej z tym jak zaprezentują się w łóżku będąc ze swoim partnerem lub partnerką. W jaki sposób zadbać o więcej relaksu w swoim życiu? Dowiedz się więcej o pozytywnych skutkach relaksu w tym artykule! Czy wiesz na przykład, że joga może poprawić jakość życia seksualnego?

Zrelaksuj się, wyluzuj!

Jakie są korzyści płynące z rozluźnienia się przed seksem? Oczywiście opowiemy Ci o tym! Będąc zrelaksowanym/(-ą), znacznie łatwiej jest Ci się podniecić, ponieważ przepływ krwi w ciele jest znacznie lepszy. Dzięki temu krew szybciej dociera do narządów płciowych, co zwiększa podniecenie i wrażliwość na dotyk.

Ma to nie tylko korzyści fizyczne, ale także psychiczne. Dzieje się tak, ponieważ relaks sprawia, że jesteś w stanie szybciej i lepiej poddać się przyjemności. Ty i Twój partner lub Twoja partnerka możecie być całkowicie pochłonięci sobą nawzajem i zapomnieć o otaczającym Was świecie.

Mówienie o swoim partnerze/swojej partnerce: Połączenie, które tworzycie ze sobą podczas relaksującego seksu? Niesłychane! Nie tylko Wasze ciała tworzą magię, ale także Wasze umysły. Jesteś bardziej otwarty/(-a) na związek emocjonalny, a także lepiej potrafisz komunikować swoje życzenia, granice i pragnienia.

Konsekwencje i następstwa (zbyt) dużego poziomu stresu

Nie ma nic złego w odrobinie stresu od czasu do czasu. Wręcz przeciwnie! Zdrowa dawka stresu sprzyja wydajności i umiejętnościom społecznym. Niestety, jest inaczej, jeśli doświadczasz dużego stresu przez dłuższy okres czasu, ponieważ wtedy poziom hormonu stresu kortyzolu stale rośnie. Sprawia to, że czujesz się bardziej osaczony/(-a), wyczerpany/(-a) lub wypalony/(-a). Nagle znacznie trudniej jest dać z siebie wszystko w związku lub podczas seksu.

Zbyt duży stres może utrudniać zrelaksowanie się w celu osiągnięcia przyjemności seksualnej. W rzeczywistości często jest to zbyt wiele. Podwyższony poziom kortyzolu oznacza, że Twoje hormony nie są w równowadze i stajesz się znacznie mniej wrażliwy/(-a) na hormony szczęścia uwalniane podczas podniecenia i orgazmu. W ten sposób seks staje się mniej satysfakcjonujący, a pożądanie i poziom Twojego libido znacznie spadają.

yoga voor een beter seksleven

Jak joga wpływa na lepsze życie seksualne?

Z pewnością przeszło Ci przez myśl: Jak dokładnie joga wpisuje się w obraz większego relaksu i mniejszego poziomu stresu? Podczas jogi nie tylko ćwiczysz swoje ciało, aby stać się bardziej elastycznym/(-ą), ale jest też z tym związana odrobina oddechu i uważności. Joga może nauczyć Cię, jak stać się o wiele spokojniejszym/(-ą), zamieniając wysiłek w relaks.

Joga dla lepszego seksu!

O czym myślisz podczas seksu? Czy jest wystarczająco seksownie i podniecająco? Albo że zapomniałeś/(-aś) wynieść śmieci? Czy Twój partner lub partnerka odczuwa przyjemność? Stop! Przecież właśnie nie o to chodzi podczas seksu, a joga może Ci w tym pomóc. Badania wykazały, że joga może mieć wspomagający wpływ w odczuwaniu pożądania, podniecenia, orgazmów i satysfakcji z seksu. O to właśnie chodzi w seksie.

Elastyczność i świadomość własnego ciała

Używasz swojego ciała praktycznie do wszystkiego. Nawet codzienne czynności, o których na początku nie myślisz, takie jak podnoszenie czegoś z podłogi, załatwianie różnych spraw czy wchodzenie po schodach. Joga pomaga zachować elastyczność ciała, co może przynieść wiele korzyści w późniejszym życiu. Ale oczywiście najlepszym sposobem na wykorzystanie tej elastyczności jest zaskoczenie partnera lub partnerki w sypialni 😉

Joga zmniejsza stres

Joga nie tylko zmniejsza poziom odczuwanego stresu, ale może nawet pomóc w jego zapobieganiu. Nic dziwnego, że lekarze kierują wypalonych zawodowo pacjentów na zajęcia jogi lub mindfulness. Joga uczy większej świadomości ciała i umysłu, pozwalając rozpoznać, uspokoić, a następnie zmniejszyć lub nawet uniknąć objawów stresu.

Lepsze oddychanie

Joga i oddychanie idą w parze. Skupiasz się na swoim ciele, ale także na tym, jak oddychasz podczas ćwiczeń. Czy kiedykolwiek zauważyłeś/(-aś), że oddychasz szybciej, gdy jesteś zły/zła lub zestresowany/(-a), a wolniej, gdy jesteś spokojny/(-a)? Tak więc oddychanie jest nie tylko mechanizmem utrzymującym nas przy życiu, ale także wpływa na nasz stan umysłu. Joga lub medytacja sprawiają, że oddychasz wolniej i głębiej, co działa relaksująco.

Jakie są Twoje doświadczenia z jogą? 🧘🏽‍♀️

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?