Dlaczego prawidłowe oddychanie zapewnia lepsze orgazmy?

better orgasm

Jest wiele różnych sposobów na czerpanie większej przyjemności z orgazmu, począwszy od technik stymulacji, a skończywszy na korzystaniu z zabawek. Czasami jednak najprostsze techniki są najskuteczniejsze. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/(-aś) się, w jaki sposób Twój oddech wpływa na doznania seksualne? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: ma to całkiem spory wpływ!

W jaki sposób oddech ma wpływ na orgazm?

Prawdopodobnie wiesz, że szybki, płytki oddech powoduje więcej stresu niż powolny, głęboki sposób oddychania. Ale czy wiesz dlaczego? Twoje ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie połączone, nieustannie wysyłając do siebie sygnały. Płytki oddech jest często objawem stresu, niepokoju, podniecenia i wysiłku, podczas gdy zrelaksowany umysł pozwala na głęboki oddech (na przykład podczas snu).

„Płytki oddech jest często objawem stresu, niepokoju, podniecenia i wysiłku.”

I co właściwie z tego wynika? Cóż, naprawdę wiele, ponieważ możesz wykorzystać te informacje na swoją korzyść! W rzeczywistości działa to również w drugą stronę: kiedy bierzesz głęboki oddech przez dłuższą chwilę, wysyłasz sygnał do mózgu, że nadszedł czas na relaks. I voilà, obniża to ciśnienie krwi i tętno! Zapewnia to odpowiednią przestrzeń do czerpania jeszcze większej przyjemności z podniecenia seksualnego i osiągania punktu kulminacyjnego. Ponadto głęboki oddech stymuluje przepływ krwi w całym ciele, włączając w to narządy płciowe. Poprawia to erekcję i pęcznienie łechtaczki i warg sromowych. Dlatego głębokie oddychanie jest również pomocne w przypadku problemów z erekcją!

Jakie są korzyści płynące z głębokiego oddychania podczas seksu?

Większa świadomość postrzegania własnego ciała

Być może myślisz teraz: Nie chcę chwili zen. Wręcz przeciwnie, chcę cieszyć się szaloną jazdą! Jednakże osiągasz to właśnie poprzez relaks. Dzieje się tak, ponieważ kiedy jesteś spokojny/(-a), jesteś znacznie bardziej świadomy/(-a) podniecenia, które narasta w Twoim ciele. Sprawia to, że czujesz każde małe i duże doznanie na swoim ciele i ma to znacznie większy efekt. W ten sposób możesz w pełni cieszyć się stymulacją i podnieceniem i w pełni czerpać z nich przyjemność.

„Gdy jesteś spokojny/(-a), jesteś znacznie bardziej świadomy/(-a) podniecenia, które narasta w Twoim ciele. To sprawia, że czujesz każde najmniejsze i największe doznanie w swoim ciele.”

Większa kontrola nad ciałem

Kolejną dużą zaletą jest to, że masz większą kontrolę nad swoim ciałem. W ten sposób możesz dłużej przeciągać moment kulminacyjny będąc z partnerem lub partnerką w łóżku. Jest to również z korzyścią dla partnera/partnerki 😉  Ponadto dłużej powstrzymujesz się przed szczytowaniem, opóźniając w ten sposób swój orgazm. Ale bez konieczności ciągłego odbudowywania go. Twój poziom podniecenia pozostaje na wysokim poziomie! Sprawia to, że jest o wiele bardziej intensywny, gdy w końcu przekroczysz tę granicę.

Z łatwością osiągasz orgazm

Pomimo tego, że może się to nie zdarzyć od razu, jeżeli masz trudności z osiągnięciem orgazmu, to jest to również zaletą. Poprzez utrzymywanie głębokiego oddechu, Twoje ciało doświadcza znacznie mniej stresu. Obniża to poziom presji i pozwala w łatwiejszy sposób otworzyć się na podniecenie i stymulujące doznania. Dzięki temu orgazm będzie o wiele łatwiej osiągalny!

Wskazówki dotyczące prawidłowego oddychania

  • Oddychaj przez nos. Dzięki temu Twój organizm otrzymuje więcej tlenu niż w przypadku oddychania przez usta. Ponadto umożliwia lepsze wykorzystanie mięśni dna miednicy i zapewnia uczucie naturalnego odurzenia.
  • Zrób głęboki wdech i powolny wydech. Na samym początku wydaje się to nieco dziwne lub nienaturalne, ale im częściej to robisz, tym łatwiejsze się to staje. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, spróbuj tego: Wykonuj wdech przez 4 sekundy, wstrzymaj oddech na 4 sekundy i rób wydech przez 4 sekundy. Podczas wdechu upewnij się, że zawsze całkowicie wypełniasz płuca, a następnie całkowicie wydychasz powietrze.
  • Skoncentruj się na swoich narządach płciowych podczas oddychania, aby zwiększyć odczuwaną przyjemność.
  • Nie wstrzymuj oddechu tuż przed i w trakcie orgazmu, ale oddychaj spokojnie. W ten sposób Twój orgazm będzie bardziej intensywny i głębszy!
  • Ćwicz, ćwicz, i jeszcze raz ćwicz! Prawdopodobnie za pierwszym razem nie uda Ci się głęboko oddychać podczas całej erotycznej sesji. Ale praktyka czyni mistrza! Im częściej to robisz, tym łatwiej Ci to przychodzi i tym bardziej cieszysz się wszystkimi płynącymi z tego korzyściami.

Czy zamierzasz poprawić swój sposób oddychania w sypialni?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?