20 wskazówek, które ułatwią Twój pierwszy raz

first time sex

Czujesz się gotowy lub gotowa na pierwszy raz, ale nie wiesz, czego się spodziewać? Przeczytaj ten artykuł! Pierwszy raz jest ekscytujący dla każdego. Może być trochę niewygodnie, ale to całkowicie normalne. Nie masz się czym martwić, szczególnie po przeczytaniu tych 20 wskazówek!

Twój pierwszy raz

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać to to, że podczas pierwszego razu się nie pomylisz. To wyjątkowa chwila, a Ty dopiero zaczynasz odkrywać! Jeśli osoba, z którą chcesz przeżyć swój pierwszy raz, sprawia wrażenie, że robisz coś źle lub sprawia, że czujesz się nieswojo, może to nie być właściwa osoba na pierwszy raz.

#1 Poznaj siebie

Dowiedz się, co lubisz, aby móc powiedzieć partnerowi, co ma robić. Zbadaj swoje ciało wcześniej dzięki masturbacji. To bardzo ważne, bo jeśli nie wiesz, co lubisz i jak możesz sprawić, że poczujesz się dobrze, trudno będzie Ci to wytłumaczyć partnerowi! Poza tym masturbacja to bardzo miły sposób, aby zaakceptować swoje ciało i seksualność.

#2 Niech to, jak wyglądasz, nie wywołuje niepewności

Jak wygląda Twoja twarz podczas seksu, czy Twoje piersi zwisają, gdy jesteś na górze, czy Twój penis jest wystarczająco duży, albo jak wyglądają Twoje pośladki w pozycji na pieska? Przestań się tym martwić! Odpuść sobie tę niepewność, ponieważ nikt nie zwraca na to uwagi podczas seksu. Twoje piersi są piękne, Twój tyłek jest seksowny, Twój penis jest niesamowity, a wyraz Twojej twarzy jest naprawdę seksowny. W ferworze chwili Twój partner dostrzeże w Tobie samo piękno. Przezywacie tak intymne i piękne chwile, że naprawdę nie ma tam miejsca na negatywne myśli lub krytykę.

„Twoje piersi są piękne, Twój tyłek jest seksowny, Twój penis jest niesamowity, a wyraz Twojej twarzy jest naprawdę seksowny”.

#3 Nie liczy się czas

Nie ma czegoś takiego, jak „idealna” długość stosunku. A na pewno nie w przypadku pierwszego razu. Być może za pierwszym razem doszedłeś bardzo szybko, ale to też jest OK! A może potrzebujesz dużo czasu, aby się odprężyć i potrzebujesz dłuższej chwili, aby przygotować się do penetracji. To też żaden problem! Nie spiesz się i ciesz się chwilą.

#4 Upewnij się, że zawsze masz pod ręką prezerwatywę

Załóżmy, że decydujesz się na seks – całujesz się, dotykasz partnera i przychodzi czas na to… Jesteś naprawdę gotowy i nie możesz się doczekać, ale zapomniałeś prezerwatywy! To może zabić nastrój… Nie zakładaj, że Twój partner lub a partnerka będą je mieć – przygotuj się.

#5 To nie orgazm jest celem

Szczególnie podczas pierwszego razu. Osiąganie orgazmu podczas seksu z partnerem lub poprzez samą penetrację nie jest czymś łatwym dla wielu kobiet (o ile w ogóle możliwym). Po prostu ciesz się seksem, a jeśli dojdziesz, to tylko bonus. Ważne jest, żebyście cieszyli się sobą nawzajem i żeby było dobrze.

#6 Nigdy nie udawaj orgazmu

W nawiązaniu do poprzedniego punktu. Jeśli nie czujesz, że osiągniesz orgazm, nie udawaj tego! To nikomu nie pomoże! Psycholog Nicole Tammelo mówi, że takie zachowanie tworzy nierealistyczne oczekiwania. Jeśli udajesz orgazm po 3 minutach penetracji, Twój partner pomyśli, że robi coś naprawdę dobrze. O wiele lepiej jest „pokierować” swojego partnera we właściwym kierunku, jeśli czujesz, że może dojść do orgazmu. A jeśli czujesz, że nic z tego, też to powiedz: „Kochanie, sprawiasz, że czuję się naprawdę świetnie, ale chyba dziś nie dojdę i to jest w porządku”.

eerste keer seks

#7 Komunikacja to klucz do wszystkiego

Kolejna kwestia dotycząca komunikacji. Nie pojękuj tylko dlatego, że Twoim zdaniem musisz. Jęki podczas seksu to doskonałe narzędzie komunikacji, aby dać znać partnerowi, jak bardzo coś Ci się podoba lub nie. Jeśli pojękujesz przez cały czas, skąd będzie wiedzieć, co naprawdę lubisz? Jeśli partner dotknie Twojego najbardziej wrażliwego miejsca, automatycznie zaczniesz pojękiwać głośniej, a jeśli poczujesz się trochę mniej dobrze, zrobisz mniej hałasu. W ten sposób komunikujesz partnerowi bez słów, co Ci nie sprawia przyjemności. Mimo to, jeśli czujesz się na tyle komfortowo, aby powiedzieć, co lubisz, a czego nie, to tym lepiej! I miej co do tego pewność. Ale zrób to w miły sposób. Nie krytykuj, a udziel informacji zwrotnej.

„Pojękując, bez słów dajesz partnerowi znać: podoba mi się to (lub nie)”.

#8 Zadawaj pytania

Dla każdego seks jest czymś innym. To, co podoba się jednej osobie, nie musi podobać się drugiej. Nie możesz zakładać, że wiesz wszystko na temat seksu. Nie ważne, czy to Twój pierwszy, czy setny raz… Zadawaj pytania. Co Ci się podoba? Czy lubisz seks oralny? Ostra jazda? Delikatne przytulanie? Lubisz, gdy daję Ci klapsy, czy w ogóle Cięto nie podnieca? Jeśli zadajesz pytania, wiesz, co należy, a czego nie należy robić i zachęcisz swojego partnera do zadania tych pytań również Tobie.

„Dla każdego seks jest czymś innym. Nie możesz zakładać, że wiesz wszystko na temat seksu”.

#9 Pamiętaj: seks nigdy nie powinien boleć

Dla kobiet pierwszy raz może być delikatną kwestią. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miałeś w sobie czegoś tak dużego, więc może to być trochę dziwne uczucie. Ale nie powinno boleć. Jeśli czujesz tarcie lub pieczenie lub jeśli wydaje Ci się, że penis naprawdę tam nie pasuje, prawdopodobnie potrzebujesz po prostu lubrykantu. Nie bój się, że nie będzie pasować, ponieważ szanse na to są bardzo małe. Jeśli jesteś naprawdę ciasna, a on jest bardzo duży, po prostu musicie być bardzo ostrożni i nie spieszcie się. Zastosujcie więcej lubrykantu i działajcie powoli. Być może na początku on może penetrować cię tylko czubkiem swojego penisa. Cieszcie się tym. Im bardziej przyzwyczaisz się do tego uczucia i zrelaksujesz, tym łatwiej jemu będzie wejść głębiej.

#10 Krwawienie nie musi się pojawić

Wiele osób uważa, że utracie dziewictwa zawsze towarzyszy krwawienie z powodu rozdarcia błony dziewiczej. To nieprawda. Tak, może się zdarzyć, że będziesz krwawić podczas pierwszego stosunku, gdy błona dziewicza trochę się rozerwie lub rozciągnie. Ale to nie zawsze się zdarza. U ponad 50% kobiet krwawienie nie występuje.

#11 Nie porównuj swojego doświadczenia z doświadczeniami innych

Twój pierwszy raz jest Twój. Nie porównuj się z innymi. Być może masz przyjaciół, dla których pierwszy raz był okropny, ale to nie świadczy o tym, co Ty będziesz odczuwać. Oczywiście fajnie jest porozmawiać o tym ze znajomymi i nigdy nie zaszkodzi poprosić o wskazówki. Ale pamiętaj, że nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie Twój pierwszy raz.

eerste keer seks

#12 Dobrze jest powiedzieć partnerowi, że to twój pierwszy raz (ale nie jest to konieczne)

Z iloma osobami spałeś (lub nie) nie jest niczyją sprawą i możesz zachować to dla siebie. Ale jeśli Twoja partnerka wie, że to Twój pierwszy raz, może wziąć to pod uwagę. Jeśli jesteś kobietą, Twój partner może być wyjątkowo delikatny. Jeśli jesteś mężczyzną, Twoja partnerka może uznać, że nie wiesz wszystkiego i sama Cię poprowadzi.

#13 Dobry seks to bezpieczny seks

Martwisz się chorobami wenerycznymi lub niechcianą ciążą podczas seksu? To zdecydowanie nie wprawia w podniecający nastrój. Upewnij się, że nie zaprzątasz sobie głowy problemami i możesz w pełni skupić się na przyjemności. Stosowanie prezerwatyw zapobiega chorobom i niechcianym ciążom.

#14 Seks za obopólną zgodą

Ważne jest, aby wiedzieć, że w każdej chwili możesz przestać. To, że zaczęliście, nie oznacza, że musisz iść na całość. Jeśli stosunek sprawia, ze czujesz się źle, po prostu przestań. Z drugiej strony, daj partnerowi jasno znać, czy chcesz kontynuować, aby wiedział na pewno, że tego chcesz i że czujesz się z tym dobrze!

„To, że zaczęliście, nie oznacza, że musisz iść na całość”.

#15 Wdech i wydech

Twój pierwszy raz może być ekscytujący, ale nie wstrzymuj oddechu. Jeśli zaczniesz odczuwać napięcie, skoncentruj się na oddychaniu. Dzięki temu się uspokoisz i skupisz na dobrych doznaniach.

#16 Gra wstępna  dobry seks!

Jeśli chcesz, aby seks był dobry, potrzebna jest gra wstępna. Po pierwsze, bardzo trudno jest wprowadzić zwiotczałego penisa do suchej pochwy. Właściwie… to niemożliwe. Aby on był sztywny, a ona mokra, niezbędna jest gra wstępna. Mężczyzna zwykle dostaje erekcji dość szybko od pocałunku lub myśli o seksie, ale w przypadku kobiet może to potrwać trochę dłużej, zanim będzie gotowa do penetracji. Całowanie, głaskanie, pieszczoty palcami lub ustami to doskonałe sposoby na uspokojenie jej, rozluźnienie i nawilżenie. Pochwa naturalnie wytwarza wilgoć. Niektóre wytwarzają jej więcej niż inne, więc nie wstydź się skorzystać z lubrykantu, jeśli uważasz, że nie jesteś wystarczająco wilgotna.

„Nie da się wprowadzić wiotkiego penisa do suchej pochwy”.

#17 Nie myśl za dużo o swojej technice, a zacznij myśleć o partnerze

Nie ma znaczenia, jeśli nie wiesz, jak pieścić, dotykać lub penetrować. Ważne, że myślisz o partnerze i partner myśli o Tobie. Jeśli oboje skupicie się na tym, aby „zrobić to dobrze”, zapomnicie o sobie nawzajem. Ważne jest, że uprawiacie seks i cieszycie się sobą. Pokaż, ze zależy Ci, aby i Twojemu partnerowi było dobrze.

#18 Nie bój się przekazywać opinii

Czy Twój partner od jakiegoś czasu robi coś, co nie sprawia Ci przyjemności? Powiedz to jemu lub jej w delikatny sposób. Jest różnica między natychmiastowym stwierdzeniem, że coś nie jest fajne, a uprzejmym stwierdzeniem: „To, co robiłeś wcześniej, bardziej mi się podobało” lub „To, co robisz, jest naprawdę dobre, ale czy możesz trochę przyspieszyć?”.

seks tips

#19 Lubrykant

Już o tym pisaliśmy, ale podczas pierwszego stosunku lubrykant jest Twoim najlepszym przyjacielem. Niektórzy uważają, że to ich porażka, jeśli muszą użyć lubrykantu, ponieważ z pewnością kobieta powinna sama wytworzyć wystarczającą ilość wilgoci, gdy jest podniecona! To nieprawda. Tak jak mężczyzna może mieć silny popęd seksualny, ale nie osiągać erekcji, kobieta może również odczuwać podniecenie, ale nie być wystarczająco mokra. Poza tym lubrykant w niczym nie przeszkadza, nawet jeśli kobieta jest wilgotna. Dostępne są lubrykanty o przyjemnych smakach lub zapewniające specjalną stymulację.

„Tak jak mężczyzna może mieć silny popęd seksualny, ale nie osiągać erekcji, kobieta może również odczuwać podniecenie, ale nie być wystarczająco mokra”.

#20 Zarządzaj swoimi oczekiwaniami

Filmy romantyczne trochę nas rozpieściły, bo zawsze pokazują pierwszy raz jako coś cudownego, romantycznego i pysznego. Ale w prawdziwym życiu 9 na 10 przypadków wygląda zupełnie odwrotnie. Musisz nam uwierzyć. Spodnie prawdopodobnie utkną Ci na kostkach, uderzysz głową w partnerkę, przypadkowo uderzysz partnera łokciem, penis nie wejdzie tak łatwo, penis nie stwardnieje, pochwa nie będzie wilgotna. Zatem nie zakładaj, że pierwszy raz będzie idealny. Załóż, że będzie to zabawne, nowe i ekscytujące doświadczenie i że prawdopodobnie czasami będziesz się śmiać, ponieważ zrobisz coś nie tak. Dlatego to taka radość! Odkrywacie siebie nawzajem i to nowe doświadczenie w tym samym czasie.

Masz jakieś pytania dotyczące pierwszego razu?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Tagi

Chcesz nas obserwować?