„Czy moja pochwa będzie bardziej ciasna, jeżeli będę uprawiać mniej seksu?.”

tighter vagina

Wydaje się, że wielu mężczyzn pragnie mieć kobietę z ciasną pochwą. Chociaż nie mam pojęcia, jak to jest z moją własną pochwą, zastanawiałam się, czy mogę sprawić, by moja pochwa była ciaśniejsza i czy mniejsza ilość seksu odgrywa w tym istotną rolę. Zwłaszcza teraz, gdy od pewnego czasu rzadziej uprawiam seks, jestem ciekawa, czy ma to jakiś wpływ.

– Kasia, 27 lat

Droga Kasia,

Zacznijmy od tego, że pochwa nie może się skurczyć. Nie można też „rozciągnąć” pochwy poprzez uprawianie dużej ilości seksu ani nawet poprzez seks z mężczyzną, który jest ponadprzeciętnych rozmiarów.

Mit ciasnej pochwy

Nie można więc sprawić, że będzie bardziej ciasna, ani jej bardziej rozciągnąć. W rzeczywistości pochwa ma naturalną zdolność do nawilżania się, pogłębiania i poszerzania pod wpływem podniecenia. W ten sposób pochwa jest gotowa do penetracji. Zdolność ta jest również nazywana „efektem namiotu”. Po penetracji pochwa wraca jednak do poprzedniego stanu.

Czy wiesz, że… pochwa wraca do swojego pierwotnego stanu nawet po porodzie?

Wpływ mięśni dna miednicy

Ciasna pochwy wynika częściowo po prostu z natury. Niektóre kobiety mają „węższą” lub mniej głęboką pochwę niż inne.
To, czy pochwa sprawia wrażenie „ciasnej”, czy też nie, ma również wiele wspólnego z otaczającymi ją mięśniami dna miednicy. Ta grupa mięśni jest odpowiedzialna za utrzymywanie na miejscu narządów w miednicy, w tym macicy, jelit i pęcherza moczowego.

„Mięśnie dna miednicy odgrywają ważną rolę w tym, czy pochwa sprawia wrażenie „ciasnej”, czy nie.”

W ten sposób napinasz mięśnie dna miednicy, powstrzymując jednocześnie oddawanie moczu. Zaciśnięcie tej grupy mięśni zapewnia również zamknięcie lub nie (całkowite zamknięcie) otworu pochwy. Silne mięśnie dna miednicy mogą zatem prowadzić do zwężenia otworu pochwy, przez co pochwa staje się ciaśniejsza.

Ćwiczenie pochwy

Ćwiczenia mięśni Kegla

Pochwa nie staje się więc mniej lub bardziej ciasna w zależności od ilości uprawianego seksu. Możesz jednak ćwiczyć pochwę, wykonując ćwiczenia na mięśnie dna miednicy: ćwiczenia mięśni Kegla. Może to być skuteczne zarówno dla kobiet, które są zbyt ciasne, jak i dla tych, które chciałyby mieć silniejsze mięśnie dna miednicy. To ćwiczenie może być również stosowane w leczeniu problemów seksualnych, takich jak pochwica, trudności w osiąganiu orgazmu lub zbyt szybkie osiąganie orgazmu u kobiet.

Używanie kulek waginalnych

Dodatkowym narzędziem umożliwiającym poznanie skurczów i rozkurczów mięśni dna miednicy oraz ich wzmocnienie są kulki waginalne. Kulki te można wprowadzić do pochwy, a napinając mięśnie dna miednicy, utrzymuje się je na miejscu. Dostępne są nawet kulki waginalne o dodatkowym obciążeniu, które stanowią jeszcze większe wyzwanie, aby utrzymać je na miejscu. Zapewnia to jeszcze lepszy trening mięśni dna miednicy.

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?