Majowe Wyzwanie Masturbacyjne tydzień 3: Podniecenie

Jesteśmy w stanie podwyższonej gotowości, ponieważ to już trzeci tydzień majowego wyzwania masturbacyjnego. Mam nadzieję, że po drugim tygodniu jesteś rozgrzany/(-a) do czerwoności i gotowy/(-a) do przejścia do nieco cięższej pracy. To bardzo ekscytujące, prawda? I właśnie o tym będziemy mówić: o podnieceniu! Co Cię podnieca i jak możesz sprawić, by Twój orgazm stał się jeszcze bardziej przyjemny?

Znaczenie podniecenia

Kiedy wzrasta ochota na seks i myślisz o tym i coraz mocniej, twój mózg zaczyna pracować intensywniej, przygotowując Twoje ciało na gorącą aktywność seksualną. W fazie podniecenia Twoje ciało reaguje na wiele różnych sposobów. Zwiększa się tętno i przyspiesza oddech. U mężczyzn zwiększone krążenie krwi może spowodować erekcję, a także napięcie skóry w okolicy krocza, co powoduje uniesienie i większą widoczność jąder. Natomiast u kobiet w fazie podniecenia pochwa staje się bardziej nawilżona i rozszerza się, łechtaczka i piersi zwiększają swoją wielkość, a sutki twardnieją. Całe Twoje ciało przygotowuje się do seksu!

A potem, oczywiście, chcesz pozostać podniecony/(-a), abyś mógł/mogła zbliżyć się do punktu kulminacyjnego. Ale tak naprawdę chcemy go opóźnić jak najdłużej i sprawić, że orgazm będzie bardzo intensywny. Ten tydzień jest więc również zdominowany przez fazę podniecenia. 🔥

#4 Edging (na granicy orgazmu): poczekajmy na Twój orgazm trochę dłużej

Odraczanie przyjemności… Ale po co?! Dążenie do szybkiej gratyfikacji jest u ludzi czymś, co odziedziczyliśmy w drodze ewolucji i ma silny wpływ na chemię naszego ciała, zwłaszcza na wydzielanie dopaminy. Kiedy spełniasz swoje pragnienie, mózg zalewany jest dopaminą. To jakby mózg się rozpływał w przyjemności, a ty razem z nim. No, kto by mógł temu odmówić? Ale uwierz nam, warto!

Czym jest edging?

Edging to po prostu stymulacja do momentu, gdy prawie osiągniesz orgazm, a następnie zatrzymanie się przed faktycznym osiągnięciem orgazmu. Robisz krótką przerwę, a potem znów zaczynasz się stymulować, aż znów osiągniesz tę granicę. Może to spowodować, że dłużej będziesz pobudzony/(-a) seksualnie, a tym samym dłużej będziesz się cieszyć tym budującym się napięciem.

Ale to nie wszystko! Edging może znacznie zwiększyć intensywność Twojego orgazmu i sprawić, że będzie on jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Również, jeżeli zdarza się, że często dochodzisz za wcześnie, edging może pomóc Ci sprawić, że sesja seksualna będzie trwała dużo dłużej. Poznajesz lepiej swoje ciało, możesz mieć większą kontrolę nad swoimi orgazmami i mogą być one o wiele bardziej intensywne.

W jaki sposób powinienes/powinnaś zacząć?

Po pierwsze, nie jest to wcale czymś złym, jeżeli nie znasz jeszcze swojego tzw. „punktu bez powrotu”. Jest to moment, w którym nie możesz już powstrzymać swojego orgazmu, a więc w zasadzie jesteś już na granicy wytrzymałości. Następnym razem, gdy będziesz się masturbować lub uprawiać seks, skup się na budowaniu napięcia. W pewnym momencie będziesz wiedział(-a), że się zbliżasz i to jest ten punkt, w którym zatrzymujesz się na krawędzi, w której doświadczasz orgazmu. I wtedy dochodzisz do tego planu:

  1. Stymuluj się dłońmi lub zabawką, aż prawie osiągniesz orgazm
  2. Zaprzestań stymulacji, zmień tempo lub intensywność, aby uniknąć osiągnięcia orgazmu
  3. Zrób sobie krótką przerwę bez lub z minimalną stymulacją
  4. Powoli odbudowuj tempo i/lub intensywność
  5. Powtarzaj kroki od pierwszego do czwartego, aż do momentu, gdy będziesz chciał/(-a) osiągnąć orgazm.

Stymulację można oczywiście wykonać za pomocą dłoni, ale zabawki mogą sprawić, że doznania będą jeszcze lepsze! Pierścień na penisa na przykład, jest pierścieniem, który jest przesuwany wokół penisa – i czasami jąder. Ponieważ pierścień jest dość ciasny, krew może być pompowana do penisa, ale nie płynie z powrotem – lub płynie wolniej. Zapewnia to twardszą erekcję, która trwa dłużej.

Albo użyj wibratora z różnymi trybami wibracji, przy pomocy którego możesz budować intensywność doznań. Buduj napięcie do najbardziej skrajnego momentu, aż prawie osiągniesz orgazm, a następnie wyłącz wibrator lub wróć do najniższego ustawienia, aby rozpocząć proces ponownie od początku.


#5 Jęczenie: ohhhh, to brzmi tak dobrze!


Być może robiłeś/(-aś) to już z partnerem/parterką lub już robisz to z wielkim zaangażowaniem, ale w pojedynkę też możesz dać upust emocjom w postaci głośnych westchnień i jęków!

Czy wiesz, że dzięki temu Twoja sesja masturbacyjna może być również o wiele bardziej intensywna?

Dlaczego jęczymy podczas seksu?

Aby to wyjaśnić, cofniemy się w czasie, a dokładnie do epoki prehistorycznej. Jęczenie to rzecz zwierzęca, pierwotny instynkt, głęboko zakorzeniony w naszym DNA. Kiedy doświadczamy przyjemności, tracimy kontrolę nad naszym ciałem. Wyobraź sobie, że od dłuższego czasu jesteś głodny i w końcu możesz wziąć pierwszy kęs swojego ulubionego posiłku… to zbyt wspaniałe uczucie, żeby siedzieć cicho, prawda? Ale także podczas przyjemności seksualnej. Czasami nie masz kontroli nad dźwiękami, które wydajesz. Na ogół oznacza to, że Twój partner/Twoja partnerka (lub Ty sam/(-a)!) robi coś dobrze.

Jęczenie podczas sesji masturbacyjnej

To może być dziwnym uczuciem, jeżeli zwykle jęczysz tylko przy swoim partnerze/swojej partnerce lub może rozkoszujesz się odczuwaną przyjemnością. Pozwalanie sobie na jęki może dać Ci większą swobodę w wyrażaniu przyjemności, a tym samym bardziej Cię rozbudzić. Może nawet pomóc Ci osiągnąć orgazm! Więc nie powstrzymuj zbyt świadomie tego pierwotnego krzyku i pozwól, by wszystko wypłynęło prosto z Twojego wnętrza.

#6 Stymulacja w miejscu publicznym: w ukryciu = ekscytacja

Czy chcesz dać się ponieść emocjom, ale jednocześnie cieszyć się nimi w ciszy? Biorąc udział w tym wyzwaniu nie musisz pozostawiać swoich obowiązków, ponieważ możesz je wykonać podczas codziennych zajęć. Jeżeli chcesz przesunąć swoje granice, masturbacja w miejscu publicznym jest zdecydowanie tym czego szukasz.

W jaki sposób, co i gdzie?

No, oczywiście nie na środku ulicy. Nie tam, gdzie mogą zobaczyć Cię inni. Możesz na przykład wpaść do przymierzalni na krótką, ekscytującą sesję, ale warto również wspomnieć, że istnieje kilka sposobów na stymulowanie się w miejscach publicznych. Poprzez zastosowanie wibrujących majtek, wibrującego jajka lub wibrującej zatyczki analnej możesz potajemnie cieszyć się rozkoszą w miejscach publicznych. To dyskretne zabawki, którymi można sterować za pomocą aplikacji lub pilota w ograniczonej odległości, więc nikt nie musi się dowiedzieć, że w kieszeni płaszcza zmieniasz ustawienie wibracji.

Dlaczego robienie tego potajemnie jest tak ekscytujące?

Uprawianie seksu lub masturbacja w miejscu publicznym niesie ze sobą ekscytujące ryzyko. Robisz coś, co w rzeczywistości jest zabronione i jest szansa, że możesz zostać przyłapany. To z pewnością wywołuje reakcje w naszym ciele! Przypływ adrenaliny, jaki można uzyskać, jest zbliżony do efektu, jaki podniecenie wywiera na organizm, jak np. zwiększone tętno i napięcie mięśni. Twoje doznania seksualne i pobudzenie mogą nabrać zupełnie nowego wymiaru.


Które wyzwanie (wyzwania) wybierzesz w tym tygodniu?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Tagi

Chcesz nas obserwować?