Związek na odległość. Jakich gadżety erotyczne mogą pomóc?

Związek na odległość
seksuologa-sarę-tylkę
Napisane przez seksuologa Sara Tylka

Związki na odległość nazywane również LDR, czyli long distance relationship. Niestety bycie w relacji na odległość może być nie lada wyzwaniem, ponieważ budzenie się i zasypianie w objęciach osoby ukochanej, spędzanie wspólnego czasu, chodzenie na randki – niestety, to może być nieco trudne. A seks? Niekoniecznie! Do zrobienia!

Jeżeli pojawi się decyzja o seksie na odległość, to nie należy tego seksu traktować jakoś mniej poważnie niż wcześniej, albo mniej poważnie, niż seks innych osób, które żyją obok siebie, ze sobą fizycznie. Zatem, musicie tak samo się do tego seksu przygotować i tak samo musicie się oboje zaangażować. Tak samo musi być gra wstępna i tak samo musi być komunikacja, zgoda, pytania, etc. Zatem to będzie komunikacja tylko i wyłącznie werbalna.

W przypadku seksu na odległość  trzeba pamiętać, że  dużym stopniu oboje działamy na autostymulacji – masturbacji. I trochę ten fakt oboje musicie się do tego faktu nieco przyzwyczaić, oswoić przede wszystkim ze swoim ciałem. Bądźcie dla siebie bardzo wyrozumiali, wyrozumiałe, bo z początku może nie być to najłatwiejsze.

W przypadku seksu na odległość trzeba pamiętać, że dużym stopniu oboje działamy na autostymulacji – masturbacji.

Niekiedy, ta sytuacja rozłąki sprawia, że zaczynamy nazywać i opisywać pewne swoje potrzeby seksualne, preferencje, fantazje, bo na odległość bywa łatwiej, bo np. używamy do takiej rozmowy o tym komunikatora, a nie rozmowy twarzą w twarz. Ale to też jest bardzo potrzebna komunikacja do tego, żeby wasz seks na odległość był dla was dobry, przyjemny.

Pamiętajcie, że na taki seks na odległość możecie się umawiać, przygotować wcześniej to, czego potrzebujecie, np. możecie się przebrać, użyć gadżetów erotycznych, użyć ulubione perfumy.
Napięcie seksualne jest zwykle jedną z najważniejszych rzeczy między osobami. Pożądanie seksualne jest jak rzep. Seks jest nie tylko potrzebą biologiczną, ale także emocjonalną.

Aby utrzymać ogień w związku, możecie wysyłać sobie pikantne wiadomości, zdjęcia (o ile obie strony są z tym okej, pamiętajcie, żeby zawsze pytać o zgodę). I uwaga! Są nawet specjalne gadżety przeznaczone dla osób, które są w związkach na odległość. I dziś, chcę wam w tym trochę pomóc! Gotowi/gotowe?

Przedstawiam wam kilka zabawkowych rozwiązań, które związane są z używaniem aplikacji w telefonie. Super, prawda?

1. Automatyczny masturbator dla osób z penisem Sam Neo to element serii Svakom Connexion, którym można sterować zdalnie z dowolnego miejsca na świecie.

2. Wibrator różdżkowy dla osób z łechtaczką,  Emma Neo – produkt z serii Svakom Connexion może być stosowany solo, ale możecie je także połączyć z darmową aplikacją FeelConnect 3. W ten sposób twój partner lub partnerka może zdalnie sterować wibratorem Emma Neo z dowolnego miejsca na świecie:

3. Ohmibod Lumen to zatyczka analna, która została stworzona dla osób żyjących w relacjach na odległość (i nie tylko). Możecie połączyć urządzenie ze specjalną i darmową aplikacją FeelConnect i używać jej jak chcecie. Nie ma znaczenia, gdzie znajdujecie się w danej chwili. Możecie używać jej z każdego miejsca na świecie.

4. Magic Motion – Nakładany wibrator Uniseks Umi Smart. Sterowany przez aplikację. Posiada również opcję budzika! Niesamowite, prawda? Aplikacją można sterować z dowolnego miejsca na świecie, korzystając z wielu opcji wibracji. Możecie tworzyć je razem – wibracje, przejmować kontrolę i doprowadzać siebie albo partnera czy partnerkę do orgazmu.


Zatem, jeśli macie oboje obawy o waszą intymną relację, to pozostawcie te obawy i lęki na bok. Żyjemy w bardzo nowoczesnym świecie, z niemalże nieskończoną ilością opcji, możliwości. Czas z nich skorzystać. Powodzenia!

Sara Tylka

Cześć, mam na imię Sara! Jestem psychologiem i seksuologiem + edukatorem seksualnym - to moja praca. Na instagramie @psychosekslogicznie dzielę się są swoim doświadczeniem, nabytą wiedzą i myślami.

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?