Wspólne osiągnięcie orgazmu? 8 wskazówek dotyczących równoczesnego osiągnięcia orgazmu!

simultaneous orgasm

Mężczyźni często osiągają orgazm znacznie szybciej niż kobiety, a kobiety zazwyczaj w ogóle nie osiągają orgazmu podczas seksu. Czy zatem wspólne osiągnięcie orgazmu jest czymś nieosiągalnym? Wcale nie! Za pomocą poniższych wskazówek chcielibyśmy pomóc wam podążać we właściwym kierunku.

Najlepsze wskazówki dotyczące wspólnych orgazmów

1. Zmniejsz przerwę między orgazmami

Przerwę między czym? Przerwę między orgazmami! Jest to sformułowanie określające fakt, że wielu mężczyzn regularnie dochodzi podczas seksu, podczas gdy dla wielu kobiet jest to coś wyjątkowego.

Kobiety nie dochodzą szybko tylko poprzez penetrację. Rzeczywiście, łechtaczka jest najważniejszym miejscem, które należy stymulować w celu osiągnięcia orgazmu. Ale ten mały guziczek jest często miejscem, o którym podczas seksu. Szkoda!

Czy wiesz, że… 70% kobiet potrzebuje stymulacji łechtaczki, aby osiągnąć punkt kulminacyjny?

Większość pozycji stymuluje jedynie pochwę, ale nie łechtaczkę. Wówczas droga do osiągnięcia orgazmu jest bardzo długa…  Nie mówiąc już o wspólnym jego osiągnięciu!

2. Pozycje i zabawki stymulujące łechtaczkę

Aby kobieta mogła w ogóle osiągnąć orgazm, zdecydowanie musisz zwrócić uwagę na jej tzw. „świętego Graala”, czyli łechtaczkę! Około 70% kobiet potrzebuje stymulacji łechtaczki, aby osiągnąć orgazm.

Nie wszystkie pozycje seksualne w wystarczającym stopniu stymulują łechtaczkę, więc dodatkowa stymulacja dłonią lub zabawką erotyczną może pomóc.

Eksperymentujcie razem (lub osobno), aby odkryć, w jaki sposób można najdelikatniej stymulować łechtaczkę.

Wibrator ścienny, wibrator łechtaczkowy lub mini wibrator to idealne zabawki do rozpieszczania łechtaczki podczas seksu.

Nasi eksperci ds. seksu polecają:


3. Opóźnianie orgazmu

Mężczyźni potrzebują średnio od 7 do 14 minut, aby osiągnąć punkt kulminacyjny czyli orgazm, podczas gdy kobiety potrzebują średnio od 10 do 20 minut. Tak więc jedną z esencji wspólnego osiągnięcia punktu kulminacyjnego jest to, że mężczyźni uczą się opóźniać swój orgazm.

Zapewne łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Być może. Istnieje jednak kilka sposobów na opóźnienie orgazmu, takich jak metoda stop-start, technika ściskania i. trening mięśni dna miednicy poprzez ćwiczenia mięśni kegla. Warto tego spróbować!

Wskazówka! Czy opóźnianie orgazmu nie wychodzi ci zbyt dobrze? Jeżeli mężczyzna najpierw ma wytrysk, a po krótkiej przerwie ponownie staje się aktywny seksualnie, prawdopodobieństwo wystąpienia drugiego orgazmu jest mniejsze.

4. Używanie prezerwatywy i/lub lubrykantu

Lubrykant może nie tylko sprawić, że penetracja będzie bardziej komfortowa i przyjemniejsza. Zapobiegając tarciu, może również zmniejszyć intensywność stymulacji, podobnie jak prezerwatywa. Czy wiesz, że istnieją prezerwatywy opóźniające orgazm i inne środki wspomagające są również dostępne?

A może orgazm osiągasz zbyt późno? W takim przypadku możesz spróbować  lubrykantu symulującego doznania!

5. Przedłużona gra wstępna

Gra wstępna jest bardzo ważna, aby przygotować się na prawdziwe doznania„. Szczególnie w przypadku kobiet, ten okres przygotowawczy do seksu penetracyjnego jest ważny, aby mogły one uzyskać wystarczający poziom podniecenia.

Im bardziej kobieta jest podniecona podczas gry wstępnej, tym łatwiej osiągnie orgazm podczas seksu. Nie krępuj się więc i poświęcić 20 minut lub więcej na grę wstępną.

Jeżeli natomiast jako mężczyzna masz teraz trudności z powstrzymaniem się od przedwczesnego wytrysku, to również naprawdę poczekaj jeszcze chwilę przed rozpoczęciem stymulacji penisa.

6. Komunikacja

Co wydaje się sprawiać drugiej osobie przyjemność, a co nie? Komunikacja werbalna i niewerbalna jest ważna we wszystkich aspektach związku, w tym w intymnych zbliżeniach i podczas seksu. Oczywiście nie powinieneś/powinnaś robić z tego przedstawienia, ale jeżeli jesteś osobą introwertyczną, to twój/twoja partner/-ka nie będzie wiedział/-a, na czym tak naprawdę stoi.

Nie wahaj się wyrazić siebie; wzdychaj, jęcz lub zaciskaj dłonie i mocno trzymaj pościel. Bawcie się ze sobą, a seks będzie jeszcze bardziej intymny!

Czy czujesz, że zbliża się twój punkt kulminacyjny? Rozważ również poinformowanie o tym swojego/swoją partnera/-kę o tym fakcie. Zwiększone napięcie z pewnością będzie wyczuwalne. Może to być nawet wyzwalacz dla niego lub dla niej, aby również osiągnął/osiągnęła orgazm. I voilà, osiągnęliście jednoczesny orgazm!

7. Poznaj swoje ciało i orgazm

Najważniejsza wskazówka w dążeniu do wspólnego wytrysku: stań się świadomy/-a swojego ciała, a zwłaszcza swojego orgazmu! Kobiety, zatrzymajcie się na chwilę i pomyślcie o tym, co czujecie i czego doświadczacie, gdy odczuwacie zbliżający się orgazm.

Eksperymentuj z różnymi pozycjami, tempem i intensywnością. Poznaj swoje seksualne wyzwalacze. Czy masz określone rzeczy, które Cię podniecają, fantazje lub ulubioną strefę erogenną? Czego potrzebujesz, aby osiągnąć orgazm podczas masturbacji?

8. Czy chcecie osiągnąć orgazm w tym samym momencie? Nie wymuszaj tego!

Wymieniliśmy do tej pory same dobre wskazówki, prawda? Jest jednak jeszcze jedna ważna wskazówka – nie wymuszaj lub nie zmuszaj siebie do osiągnięcia tego momentu razem! Jeżeli ty lub twój/twoja partner/-ka jesteście zbyt zaabsorbowani orgazmem, może również wystąpić presja. A to przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

Pamiętaj, że w seksie chodzi o przyjemność, a nie o osiągnięcie orgazmu (w tym samym czasie). Gra wstępna i droga do orgazmu mogą być nawet przyjemniejsze i bardziej wartościowe niż sam orgazm.

Skończyłeś/-aś pierwszy/-a? Wówczas po prostu zaproponuj swojemu/swojej partnerowi/partnerce, że mu/jej pomożesz w osiągnięciu punktu kulminacyjnego 😉

Czy kiedykolwiek udało się wam dojść razem? A może nadal jest to na Twojej liście rzeczy do zrobienia?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Tagi

Chcesz nas obserwować?