Wszystkie rodzaje wibratorów w skrócie!

dildos

Dildo to bez wątpienia najsłynniejsza, a zarazem najstarsza zabawka erotyczna. Już w czasach starożytnych kamienne i drewniane obiekty w kształcie fallusa były używane do czerpania przyjemności seksualnej. Obecnie, kiedy myślimy o słowie „dildo”, myślimy głównie o realistycznie wyglądającym penisie z gumy lub silikonu. Ale czy wiesz, że w tym świecie istnieje wiele rodzajów, rozmiarów i materiałów? W tym artykule przedstawiamy wszystkie rodzaje wibratorów!  

Różne rodzaje wibratorów

Świat zabawek erotycznych jest duży. Bardzo duży. I wydaje się, że tylko coraz bardziej się powiększa. Podczas gdy dildo w kształcie penisa było kiedyś standardową zabawką erotyczną dla kobiet, teraz, dostępnych jest wiele innych rodzajów wibratorów. Również dla mężczyzn lub dla par. Nie wiesz, jak zdecydować, które jest dla Ciebie odpowiednie? Dowiedz się, jakie są rodzaje dildo i kto wie, może znajdziesz odpowiednią zabawkę!

1. Realistyczne dildo

Klasykiem wśród wibratorów jest z pewnością realistyczne dildo. Nazwa mówi wszystko: to dildo ma w dotyku i z wyglądu być jak prawdziwy penis. Czasami zabawka ma nawet jądra i realistycznie wyglądające żyły biegnące wzdłuż trzonu. Jest ona ulubieńcem zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych użytkowników zabawek erotycznych. To realistyczne dildo jest idealne do stosowania zarówno przez kobiety, mężczyzn, jak i parę.

2. Dildo analne

Jeśli szukasz stymulacji analnej, to a dildo analne może być właśnie dla Ciebie. Różni się ono od standardowego dildo, ponieważ jego trzon jest zazwyczaj nieco cieńszy. Dzięki temu penetracja odbytu może przebiegać nieco delikatniej.

Wskazówka! Użyj lubrykantu na bazie wody, aby ułatwić stymulację odbytu zabawką.

Stymulacja analna jest odpowiednia dla każdego. Również dla mężczyzn! U mężczyzn prostatę (niezwykle wrażliwe miejsce) można stymulować przez odbyt. Stymulacja jej może nawet prowadzić do: intensywnego orgazmu. Aby odpowiednio pieścić tę strefę erogenną, zaprojektowane zostały specjalne dildo prostaty. Zabawki te mają zakrzywiony trzon i kulistą końcówkę.


3. Dildo na pasku

Dildo na pasku to zabawka, z której zwykle korzystają pary lesbijskie podczas seksu. Jest on zwany również „strap-on” i składa się z uprzęży, którą zakłada na swoje biodra kobieta. W ten sposób powstaje sztuczny penis, którego może ona użyć do penetracji swojej partnerki.

„Strap-on może być używany przez pary lesbijskie, ale także do seksu heteroseksualnego”.

Chociaż dildo na pasku świetnie się sprawdza u par lesbijskich,  może być również doskonale używane do seksu heteroseksualnego, w którym kobieta analnie penetruje swojego męskiego partnera. Nazywa się to wtedy „pegging”.


4. Podwójne dildo

Podwójne dildo to wielozadaniowa zabawka! Nazwa mówi wszystko: ma dwa końce. Na przykład istnieją podwójne dilda, które mają wydłużony kształt i są giętkie. Mogą być używane do penetracji oboje partnerów, np. podczas seksu lesbijskiego, lub do penetracji zarówno pochwy, jak i odbytu kobiety (podwójna penetracja).

Czy wiesz, że… możesz cieszyć się podwójnym dildo zarówno razem, jak i w pojedynkę?

Ponadto dostępne są również modele, które mają dwa końce do penetracji. Często posiadają przyssawkę, dzięki czemu mogą być używane na gładkiej powierzchni lub w połączeniu z uprzężą strap-on. Ten rodzaj podwójnego dildo nadaje się do jednoczesnej penetracji pochwy i odbytu.

5. Dildo z przyssawką

Dildo z przyssawką idealnie nadaje się do rozpieszczania się podczas seksu solo. Dzięki przyssawce u jego podstawy możesz z łatwością przymocować zabawkę do gładkiej powierzchni, np. jak płytki w łazience.

Różne rodzaje rozmiarów i materiałów

Duże i małe dilda

Dilda są oczywiście w różnych rozmiarach. Podczas gdy jedni wolą skromny rozmiar, inni wybierają ponadprzeciętne lub bardziej ekstremalne modele. Jeśli chcesz zmieniać rozmiary, lub móc samodzielnie je określać, możesz również wybrać nadmuchiwane dildo.

Wskazówka! Trudno Ci znaleźć odpowiedni rozmiar? W naszym sklepie internetowym możesz filtrować według kategorii i długości swojej zabawki.

Szklane i metalowe dildo

Chociaż wiele wibratorów jest wykonanych z miękkiego silikonu lub gumy, na rynku dostępnych jest więcej luksusowych lub wyjątkowych materiałów. Co powiesz na wyszukane szklane dildo? Lub solidną, metalową zabawkę?


Jaki jest Twój ulubiony rodzaj dildo? A jaki chciałbyś dodać do swojej kolekcji?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?